Starší dorostenci prohráli v Litvínově, rozhodla třetí třetina

Václav Trávníček • 14.02.2014

Starší dorostenci VHK nezačali první únorové dvojkolo podle představ, trip po severních Čechách zahájili porážkou od Litvínova. Valaši pátečnímu soupeři vzdorovali srdnatě, dlouho drželi nerozhodný stav, ale domácí ve třetí části vstřelili dvě branky a rozhodli. Byť se svěřenci kouče Jiřího Recha dostali v závěrečné power play na rozdíl jediného gólu, na vyrovnání už nedosáhli. V sobotu Vsetín uzavře víkendové dvojkolo bitvou s Ústí nad Labem.

ELSD - 37.kolo pá 14.2.
HC Litvínov
4:3(1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Brzek (Reichel), 29. Moravec, 41. Reichel (Kučera, Brzek), 59. Bárdoš (Kučera) – 6. Strimaska (Mikula), 29. Hořanský (Kovář, Lainka), 59. Svozílek (Grygar). Rozhodčí: Florian – Armstark, Kopáč. Vyloučení: 6:5, navíc Mikula (VSE) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
HC Litvínov: Spěšný – Jonák, Šíp, Vostárek, Březák, Najman, Moravec, Skelnička – Brzek, Reichel, Kučera, Chmelař, Helt, Bárdoš, Bočkaj, Dunko.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Hohl, Augustín, Svozílek, Weintritt, Vítek, Rýpar, Konopka, Grygar, Strmiska, Mikula, Hořanský, Lainka, Miko, Janošek, Kovář, Toman, Světlík.

Domácí tým staršího dorostu se v 9. kole utkal s týmem Vsetín. Domácí byly jasnými favority. Vsetín ale dokázal domácí potrápit a o vítězi utkání se rozhodlo až v samotném závěru. Rozhodující branku tohoto utkání vsítil v 59. minutě domácí útočník Jan Bárdoš.

Domácí do toho utkání vlétli ve velkém tempu. Po nevyužitých šancích Bočkaje a Kučery se prosadil ve 4. minutě hostující Petr Strmiska. Domácí ale našli rychlou odpověď a hned 3. minuty po obdrženém gólu se ve skrumáži před Bechným prosadil domácí útočník Dominik Brzek. Poté se už ale ani jeden tým neprosadil a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Ve druhé třetině byl průběh opačný. Domácí hráči už nebyli aktivnější, ale i přesto se v 29. minutě z trestného střílení prosadil Filip Moravec střelou mezi betony. Ovšem pouhých 37 vteřin na tento gól dokázal odpovědět hostující Adam Hořanský střelou mezi Spěšného betony. Více ze hry měli v dalším průběhu třetiny domácí, ale branku vstřelit nedokázali.

Ve třetí třetině své šance domácí dokázali své šance „pouze“ dvakrát využít. Hned 24 vteřin po začátku poslední periody vsítil po skrumáži před brankou gól Kristian Reichel. Tento gól musel být ještě potvrzen hlavním rozhodčím. Na domácích hokejkách bylo poté mnoho šancí, ale ani jeden z domácích útočníků skvělého Bechného překonat nedokázali. Až minutu a půl před koncem vsítil, zdálo se rozhodující branku Jan Bárdoš po krásné kombinaci s Tomášem Kučerou. Vsetín pak ještě v power-play dokázal snížit zásluhou Iva Svozílka, ale vyrovnat už nedokázali.

Petr Nekvinda (trenér Litvínova): "Neodehráli jsme dnešní zápas moc dobře, bylo to teď po reprezentační přestávce. Utkání se nám vůbec nevyvedlo. Myslím, že máme velký dluh ve hře a herní projev nebyl dobrý. Měli jsme ještě nějaké šance navíc, které jsme nedali. Zaplať pánbůh, že ve třetí třetině se nám podařilo dát gól a získali jsme tři body, který potřebujeme.“

Jiří Rech (trenér Vsetína): "Samozřejmě jsme přijeli s tím, že chceme v každém zápase nějaký ten bod urvat. Dlouho se nám to tady dařilo, vlastně dvě třetiny, ale pak jsme zaspali začátek třetí třetiny a už jsme to pak nestihli. Bohužel jsme nezískali ani bod, ale sedm zápasů je ještě před námi a musíme se z toho oklepat a zítra v Ústí vyhrát.“