Starší dorostenci otočili utkání s Oceláři

Jan Tajzler • 27.10.2017

Starší dorost Vsetína vyzval v pátečním odpoledni tabulkového souseda z Třince. Vsetínští toužili po plném bodovém zisku, kterým by stáhli náskok Třince v tabulce na jediný bod. Začátek utkání však Valachům nevyšel, když se Oceláři dostali do dvoubrankového vedení, do první sirény však stačil korigovat Krupa. Ve druhé třetině nejprve Vsetín srovnal stav utkání a v závěru prostředního dějství třemi rychlými brankami odskočil do tříbrankového trháku. Poslední třetinu už si Vsetín pohlídal a ještě navýšil skóre.

ELSD - 15.kolo pá 27.10.16:30
HC Oceláři Třinec
6:2(1:2, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Krupa (Lukačka), 31. Vašenka (Vávra, Baďura), 35. Matiaško (Zetocha), 37. Kožený (Lašák, Vašenka), 38. Ondračka (Matiaško), 43. Jenáček (R. Půček, Matiaško) – 6. Havránek (Indrst), 14. Matěj (Geidl). Rozhodčí: Škach – Poláček, Bařinka. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 87. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Vávra – R. Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Zetocha, Krupa.
HC Oceláři Třinec: Kučera – Weber, Radzienciak, Bulava, Šulák, Konderla, Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Kapitanov, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Stebel, Čmiel, Plandor

Domácí Vsetín se snažil od prvních minut dostat soupeře z Třince pod tlak, ale Oceláři byli první, komu se podařilo skórovat. V čase 5:24 vyzval Indrst ke skórování Marka Havránka a tomu se z první vážné šance Třince podařilo otevřít skóre. Vsetín se snažil skóre srovnat, k tomu Valachům měla dopomoct početní výhoda, jenže ve vlastním oslabení se znovu prosadili Oceláři. Valaši si nechali ujet do úniku se dostal Geidl, kterému dobruslil spoluhráč Pavel Matěj a po obdržené přihrávce střelou z první prostřelil přemísťujícího se Chrásteckého. Vsetín snížil až po vypršení početní výhody, v čase 15:01 se v závaru před Kučerou nejlépe orientoval Tomáš Krupa a svou první trefou v sezoně vrátil Vsetín do hry. Zelenožlutí mohli navíc záhy srovnat, ale Matiaško v samostatném úniku neuspěl.

Druhé dějství započal Vsetín velmi aktivně a přinutil Oceláře faulovat. Početní výhodu však Valaši v úvodu druhé třetiny nevyužili, následně se na Kučeru znovu řítil osamocený Matiaško, ale jeho čas měl teprve přijít. Kýženého vyrovnání dosáhl Vsetín v čase 30:55, když se úspěšným nájezdem prezentoval Jan Vašenka. Následně se Valaši museli bránit ve čtyrech, ale podobně jako Třinec v první třetině, tak i Vsetínští se dokázali prosadit ve vlastním oslabení, po přihrávce Zetochy se tentokrát Michalu Matiaškovi podařilo dostat kotouč za záda Kučery - 3:2. Uběhlo něco málo přes minutu a zelenožlutí odskakovali do dvoubrankového vedení, po kombinaci v útočném pásmu se přesnou střelou z levého křídla prezentoval Martin Kožený, jenž kotouč trefil krásně pod horní tyč třinecké branky. Definitivní pohroma pro Třinec byla dokonána v čase 37:56, když se podruhé v utkání prosadil Michal Matiaško. Vsetínští dokázali během tří minut nastřílet soupeři tři branky a to byl zásadní okamžik utkání.

V závěrečné třetině se Vsetínští snažili v poklidu hlídat vybudovaný náskok a to se jim až na pár okýnek v obraně dařilo. Když už se Oceláři dostali do příležitosti vytáhl spolehlivé zákroky brankář Chrástecký. V pohodě hrající Valaši pak přidali ještě šestou branku, po střele Jenáčka od modré čáry Kučera vyrazil kotouč přímo na hůl Romana Půčka a nejproduktivnější hráč Vsetína si mohl připsat další kanadský bod. Vsetín tak zvládl utkání na výbornou a v tabulce se Třinci přiblížil na rozdíl jediného bodu.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Dnes můžu pochválit pouze vstup do utkání. Vedli jsme 2:0 a místo toho, aby nás to nakoplo, jsme začali dělat psí kusy. Od půlky zápasu jsme domácím vůbec nestíhali, byli jsme přinuceni faulovat a nedokázali se vyrovnat s tlakem Vsetína. Soupeř přesilovky potrestal a dnes zaslouženě vyhrál. Můžu jen říct, že jsem rád alespoň za třetí třetinu, kdy jsme to odehráli alespoň bez většího debaklu. Za dnešek však můžu pochválit pouze brankáře.

Josef Turek (VHK ROBE Vsetín): Byl to jeden z našich nejlepších zápasů v sezoně. Třinec jsme letos dokázali porazit už podruhé. Měl jsem trochu obavy, když jsme se dnes dostali do vedení 5:2, protože ve stejném stavu bylo i poslední utkání v Třinci a nakonec jsme prohráli 5:6. Dnes se to naštěstí nestalo a myslím si, že jsme podali výborný výkon.