Starší dorostenci opět úspěšní!

Kristýna Zigmundová, Helena Hegeďová • 20.01.2017

Dorostencům se opět podařilo porazit Písek a po úmorném boji si odnášejí výhru. Největší zásluhu na výsledku si nese trio Michal Matiaško, Tomáš Ondračka a Roman Půček, kteří se jako jediní ze svého týmu zapsali do tabulky střelců. Po vyrovnaném boji skončilo utkání 3:1 a Valaši si připisují tři cenné body.

ELSD - 2část/9 pá 20.1.16:30
IHC Králové Písek
3:1(1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Matiaško (Půček), 44. Matiaško (Ondračka), 51. Ondračka (Matiaško, Půček) – 15. Hakl. Rozhodčí: Koziol – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Ondračka, Kuboš, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Zetocha, Wolf, Jenáček, Kovacs, Koňařík, Půček, Krupa.
IHC Králové Písek: Kříž – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha, Kroupa – Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Novák, Přibyl, Šebesta, Stauber, Pechlát.

Neuběhla ani minuta hry a Michal Matiaško profitoval ze střely Půčka, když dorazil puk pod beton Kříže. Domácí se drželi v útoku po celou dobu prvního dějství. Další branku měl na hokejce Kovacs, který zamířil do lapačky. V dobré šanci se ocitl také Klímek, ten nejprve nastřelil pravý beton a o sekundu později pravou tyčku písecké branky. Následně mohl do prázdné brány dorážet Krupa poté, co mu Kovacs naservíroval ukázkovou přihrávku napříč brankovištěm. Vsetínskému forvardovi ale střela nesedla a Kříž, i když s problémy, udržel puk před brankovou čarou.

Písečtí se v útočném pásmu usadili při přesilové hře, kde měl největší příležitost Pokorný, a to při tečování pokusu Nováka. Šest minut před koncem se hostům podařilo vyrovnat. Frederik Hakl využil chybné rozehrávky Půčka a nikým nebráněn zavěsil pod břevno. Domácí mohl do opětovného vedení poslat Krupa, na kterého šla přihrávka zpoza branky od Koňaříka. Krupa nezakončil dle svých představ a s pukem si následně neporadil ani najíždějící Lašák. Kříž si prostor pro střely po ledě pohlídal a pod betony nepropustil ani jednu ze střel. Závěr třetiny byl ve znamení vyloučení. Ani jeden z týmů nedokázal početní výhody využít.

Vsetín vstoupil do druhé třetiny v podobném tempu a od začátku okupoval útočné pásmo. Nejblíže vstřelené brance se ocitl Klímek, když se mu nepodařilo dostat puk pod beton a ani okolo pravé tyčky, kde mu hostující gólman nechal hodně prostoru pro zakončení. Následně ve stejné situaci minul i Paroušek. Z vrcholu levého kruhu to zkusil Hrňa, jeho střela málem skončila v brance po teči hráče Písku. Přesilová hra v pěti proti třem domácím nevyšla, nadějnou střelou se ale prezentoval Půček. Proti němu zasáhl Kříž levým betonem. Z hostujících to byl střelec vyrovnávací branky Hakl, kdo ohrozil Chrásteckého střelou na betony. Domácí brankář z branky povyjel a s pokusem si poradil.

Následně se přesilová hra naskytla hostům, a to po vyloučení Lašáka za podražení. Waller vyslal dělovku z pravého kruhu. Střela šla nad vsetínskou branku. V přesilové hře nevyužil možnost střelby do prázdné branky Klímek. Pokus hostujícího Přibyla zas vytěsnil Chrástecký lapačkou a druhou střelu tohoto borce zastavila pravá tyčka. Poslední minuty druhé třetiny patřily Písku, kterému se dařilo získávat přihrávky domácích. V tutové individuální šanci byl však zahákován domácí Krupa a nájezd si mohl zopakovat. Domácí hráč nezvolil při druhém pokusu chytré zakončení a poslal kotouč mezi betony. Hostující gólman Kříž si však tento prostor po celou dobu hry hlídal a nebylo tomu jinak ani při tomto trestném střílení. Na druhé straně to mezi betony zkusil Hakl a ani on neuspěl. Střelecká aktivita se držela hokejky Kuboše, který pálil od modré. Dorážet se snažil Kovacs. I přes to skončila druhá třetina bez branky.

V úvodu třetí třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou. Do kombinace Písku se položil Ondračka a ani gólman na druhé straně zasahovat nemusel, jelikož Matiaško z dobré pozice minul. Přechod přes střední pásmo se povedl Tomáši Ondračkovi, který u pravé tyčky počkal na najíždějícího Michala Matiaška, který dopravil kotouč pod horní tyčku. V přesilové hře se neodbytností prezentoval hostující Šebesta, když se snažil procpat puk mezi betony Chrásteckého. Hra v oslabení nezastavila Klímka, který se trefil do nastavené lapačky. Vsetínu se v přesilové hře taktéž dařilo vysílat slibné střely, ani u Valachů ale nestálo štěstí. Tomáš Ondračka si vše vynahradil ve vlastním oslabení, když na útočné modré převzal kotouč a okolo dvou bránících hráčů prošel až před branku a poslal puk k pravé tyčce.

Novák vyslal ze středního pásma do útoku Šebestu, ten dlouhý pas bezchybně zachytil a vydal se sám na Chrásteckého, který zasáhl vyrážečkou. Šebesta se vydal do úniku také v oslabení, v této situaci jej zastavil Kuboš. Zákrok dne předvedl čtyři a půl minuty před koncem Chrástecký, když proti střele Pokorného vytáhl na poslední chvíli lapačku a zastavil puk nad brankovou čárou. Hostující gólman Kříž vyjel pro odpálení kotouče do mezikruží, neporadil si však úplně nejlépe a hned dva domácí hráči měli možnost střílet do prázdné branky. Ani jeden pokus mezi tři tyče nemířil. Hosté to v závěru zkusili bez gólmana a Chrástecký měl opravdu hodně práce. Vsetínský brankář se ale proti střele Hakla opět blýsknul skvělým zákrokem a udržel skóre na poměru 3:1.