Starší dorostenci nezvládli první domácí zápas s Vítkovicemi

Helena Hegeďová • 09.09.2017

Vítkovice zvládly lépe první polovinu zápasu, což prokazovalo také jejich vysoké vedení o devět branek uprostřed druhé třetiny. Ve druhé části zápasu dokázali Valaši srovnat krok, ale ve střeleckých šancích při nich nestálo štěstí. V 53. minutě dokázal překonat gólmana Pitáka Daniel Klímek, nikomu jinému v zelenožlutém se to však nepovedlo a Vsetín odchází z prvního domácího zápasu s porážkou 1:10.

ELSD - 2.kolo so 9.9.11:00
HC Vítkovice Ridera
1:10(0:5, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 53. Klímek (Matiaško, Půček) – 5. Bernovský (Konečný, Fridrich), 9. Lewandowski (Kylnár), 15. Konečný, 18. Vojtovič (Vacula, Beránek), 19. Fridrich (Kunc, Konečný), 21. Konečný (Bernovský, Fridrich), 24. Konečný (Bernovský), 30. Věntus (Kylnár, Lewandowski), 34. Fridrich (Konečný, Bernovský), 47. Beránek (Lednický, Vojtovič). Rozhodčí: Held – Zapletal, Kučera. Vyloučení: 2:4 + Vašenka (VSE) 5+OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 16:51. Průběh utkání: 0:0, 0:10, 1:10.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (9. Chromý) – Mikulenčák, Fojtášek, Ondračka, Vávra, Žabčík, Lukačka, Kožený, Floriš – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Jenáček, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický, Lašák.
HC Vítkovice Ridera: Piták – Zapletal, Raška, Takáč, Smička, Vacula, Kunc, Vojtovič, Lednický, Fridrich, Kadula, Beránek, Bernovský, Kylnár, Konečný, Věntus, Lewandowski.

Úvod zápasu vyšel lépe Vítkovicím, Kylnárova střela skončila v brankovišti, kde musel hasit tlak Chrástecký. Také domácí se však dokázali dostat do útočné třetiny, Ondračkovi nesedla střela mezi betony a Lašákovu dělovku od modré zblokoval Smička. Právě po sérii vsetínských střel se na druhou stranu dostal Konečný s Bernovským. Jan Bernovský stál ve výborné střelecké pozici, což zaregistroval právě prvně jmenovaný a k vidění tak byla pohledná kombinace zakončená brankou. Po vyloučení Ondračky se do útoku dostávali spíše Valaši, konkrétně Matiaško se prezentoval dvěma brejky. Nakonec šli domácí do tří. Této přesilové hry využil střelou z pravého kruhu pod betony Jakub Lawandowski.

Chrásteckého nahradil v brankovišti Chromý, který hned musel předvést své umění proti vítkovickému přečíslení. Po brejku už zvedal ruce nad hlavu Beránek, na radost bylo ještě brzy. Hosté se mohli radovat až o minutu později, kdy se nad levé rameno vsetínského gólmana trefil Viktor Konečný. Vsetín zahrozil při vyloučení Jana Vojtoviče, ale byl to právě on, kdo po skočení trestu navýšil vedení ostravského celku. Ke konci první dvacetiminutovky byl Vašenkovi udělen pětiminutový trest spojený s trestem do konce utkání. Minutu a půl před koncem navyšoval na 5:0 Petr Fridrich.

Viktor Konečný prodloužil gólové tažení Vítkovic i ve druhé třetině a krátce na to přidal i svou třetí branku. To už hostující celek vedl 7:0. Střelecké štěstí se vyhýbalo Půčkovi a Matiaškovi. Tito vsetínští útočníci se pravidelně dostávali za soupeřovu obranu, střely jim však nesedly nebo byly zblokovány dojíždějícími hráči. Uprostřed zápasu si domácí vyžádali oddechový čas, nabuzení to bylo ale i pro hosty, kterým sedm branek nestačilo. Pokusem na vzdálenější tyč se prosadil Dominik Věntus. Rozehrávky obou celků začaly být nepřesné, ale i tak se Vítkovice dostaly k další vstřelené brance. Vsetínský gólman se blýskl pěti neuvěřitelnými zákroky v řadě, na šestý z hokejky Petra Fridricha už byl ale krátký. Ke konci druhé třetiny se do úniku dostal Matiaško, po něm i Půček. Ve 38. minutě se oba tito útočníci dostali do přečíslení, akce ztroskotala kvůli pozornému obránci soupeře.

Při devítibrankovém náskoku Vítkovice zvolnily. Beránek vypálil na branku ihned z buly v útočném pásmu a nastřelil vzdálenější tyčku. Hosté byli zatlačeni do vlastního pásma a z tohoto sevření se probojoval právě Adam Beránek, před gólmanem zamíchal s pukem a zakončil za bezmocného Chromého. Desítka byla na světě. V 53. minutě se domácí dočkali alespoň čestného zásahu, když nejaktivnější dvojice Vsetína dokombinovala na hokejku Daniela Klímka, který poslal puk nad Pitákovu lapačku. Šest sekund před koncem nebyl Lewandowski daleko od toho, aby svou střelou přidal do zápisu skóre ještě jednu jedničku. U Chromého ale v tomto momentě stálo štěstí a zápas skončil 1:10.