Starší dorostenci nenašli recept na hru Litvínova

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 01.12.2017

Hosté byli od začátku zápasu lepším týmem a po zásluze se jako první radovali ze vstřelené branky a po vyrovnání z hokejky Lašáka odskočili hned na rozdíl dvou branek. V poklidné druhé třetině Litvínov svůj náskok pouze navýšil, i když ve 35. minutě dostal kotouč za brankovou čáru Jenáček, branka ale nebyla uznána, a do nejvíc divoké třetí třetiny tak hosté vstupovali s pohodlným náskokem. Valaši se však dotáhli na rozdíl jediné branky, Jan Myšák ovšem rychle vrátil Litvínovu jistotu. Trestné střílení ani vyhrocený závěr utkání už Vsetínu k zisku bodů nepomohl a Severočeši si z Lapače odvážejí výhru.

ELSD - 23.kolo pá 1.12.17:45
HC Litvínov
3:6(1:3, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Lašák (Vašenka, Petriska), 44. Půček (Ondračka, Jenáček), 47. Klímek (Půček, Jenáček) – 7. Jindra (Svoboda P., Dufek), 12. Svoboda P. (Dufek), 12. Myšák (Bártek), 36. Dufek (Svoboda P.), 49. Myšák (Berka), 60. Jindra (Svoboda P.). Rozhodčí: Mrkva – Tkáč, Kořistka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 61. Střely na branku: 43:27. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:6.

VHK ROBE Vsetín: Chromý – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Pernický – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Zetocha, Krupa.
HC Litvínov: Pejsar – Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Šubrt – Šarlinger, Kovačič, Jindra, Kysela, Dufek, Bartoš, Damašek, Arnold, Myšák, Beran, Berka, P. Svoboda, Liška.

Zápas si hned z kraje vzali do parády hosté, kteří napadali a tlačili se do brány. V jejich snažení se jim snažili bránit domácí obránci, ale i přes veškerou jejich snahu se Litvínovu podařilo v 7. minutě skórovat. Svoboda si počkal na vhodný okamžik za bránou, odkud poslal kotouč do mezikruží na Davida Jindru, a ten se trefil nad levý beton. Valaši ale nezůstali dlouho pozadu a od modré čáry vyslal kotouč Martin Lašák a korigoval skóre na 1:1. Litvínov si ale záhy vzal své vedení zpět. Do samostatného úniku se probojoval Přemysl Svoboda a střelou do horních pater brány prostřelil Chromého podruhé. Valaši se ani nestačili vzpamatovat z inkasovaného gólu a puk museli tahat z brány znovu. Tentokrát se do přečíslení dostali tři hráči Litvínova a střelou mezi betony se do tabulky střelců zapsal Jan Myšák. Do konce třetiny nabídli domácí Litvínovu dvě přesilovky, ale Valachům se podařily ubránit na výbornou a jejich předváděná hra byla dokonce lepší než při hře v plném počtu.

Úvod druhého dějství nabídl domácím hru v početní výhodě. Ti se ji snažili využít, seč mohli, ale nedařilo se jim při zakončení, a i přes nespočet šancí branku nevstřelili. Hra se poté přesunovala z jedné části hřiště do druhé a šance na branku byly na obou stranách. Nejblíže byl brance autor první branky David Jindra, jehož pokus šel těsně kolem pravé tyčky. Následovala další početní výhoda pro domácí tým. V početní výhodě domácích se do úniku dostal Svoboda, který poslal pomalý kotouč, který by šel k levé tyčce, nebýt domácího Ondračky, jenž zachytil kotouč pár centimetrů od brankové čáry a vydal se do útoku. V útoku se mohl prosadit na několikátý pokus Klímek, který se snažil procpat kotouč kolem pravé tyčky. Jeho snaha ale byla přerušena rozhodčím. Pro domácí tým svitla jiskřička naděje ve 35. minutě, kdy šli hosté do tří, protože se provinili posunutím brány, když se Vsetínu podařilo skórovat. Gól nebyl ke smůle domácích uznán. Litvínov hrál velmi dobře a chvíli po tom, co na led naskočil čtvrtý hráč, se mu podařilo skórovat. Litvínov se opět dostal do přečíslení a přesnou trefou do horních pater branky se prezentoval Ondřej Dufek.

Ve 44. minutě se domácím podařilo snížit náskok Litvínova. Roman Půček využil situace, kdy byla odkrytá levá část brány, a poslal kotouč, kterému nestálo nic v cestě, za brankovou čáru. O třetí branku domácího týmu se mohl postarat Martin Kožený, který vyslal střelu od modré. Kotouč ke smůle domácích pouze trefil pravou spojnici a šel mimo tři tyče. Valaši si ale spravili chuť v následující přesilovce, kdy se do odkryté brány trefil Daniel Klímek a snížil tak na rozdíl branky. Hosté si ale nenechali zkazit náladu a o několik okamžiků později se opět dostali do dvoubrankového vedení. Tentokrát se na několikátý pokus podařilo překonat domácího gólmana Chromého Janu Myšákovi, který poslal kotouč po ledě k levé tyčce. V 54. minutě se Valaši dostali do brejku a Michal Matiaško měl možnost korigovat skóre při trestném střílení, které mu bohužel pro domácí tým nevyšlo podle představ a kotouč se zastavil o betony Pejsara. V závěru zápasu zkoušeli domácí štěstí při hře bez gólmana, ale ani tato výhoda jim kýžený výsledek nepřinesla, a dokonce se hostům podařilo jednu sekundu do konce navýšit na 6:3 a autorem branky byl David Jindra. Litvínov si tak z Lapače odváží zasloužené tři body.