Starší dorost ztratil utkání s Třincem ve druhé třetině

Jan Tajzler • 20.09.2013

Starší dorostenci Vsetína pokračují v sérii porážek. Tentokrát nestačili v domácím prostředí Ocelářům z Třince. Svěřenci trenéra Hlobila doplácejí na nepovedené druhé třetiny, právě zde dostávají již od počátku nového ročníků nejvíce branek. Těšit může zlepšený výkon ve třetí části, který už však stačil pouze na kosmetickou úpravu ve skóre. Vsetínští svedou další bitvu o extraligové body zítra od 12:30 na půdě rivalitního Zlína.

ELSD - 6.kolo pá 20.9.16:30
HC Oceláři Třinec
2:4(0:1, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky:54. Mikula (Svozílek), 57. Mikula (Hořanský) – 16. Roman Miloš (Roman Michal), 22. Walaski (Roman Miloš), 31. Kofroň (Miloš), 33. Pala (Poruba). Vyloučení: 3:4. Využití:0:0. V oslabení: . Průběh utkání: 0:4, 2:4.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (Gottwald) – Augustin, Haničák, Lejska, Svozílek – Rýpar, Hořanský, Lainka, Kovář, Mikula, Janošek, Škrabánek, Tydlačka, Dobiáš, Strmiska, Weintritt
HC Oceláři Třinec: Hlaváč (Dudáček) – Roman, Bartko, Janiczek, Bartoň, Adámek, Walaski, Stránský, Cienciala – Stuchlík, Švaňa, Sztwiertnia, Petrák, Roman, Trčka, Škorpík, Poruba, Kofroň, Lorek, Pala

V úvodní dvacetiminutovce 6. Kola RAKO extraligy staršího dorostu byli aktivnější hráči Třince, leč první příležitost k ohrožení soupeřovy brány si vytvořili domácí, konkrétně Hořánský, který se prosmýkl podél levého mantinelu, ale na Hlaváče si nepřišel. V zápětí dostal Vsetín možnost přesilové hry, avšak kromě střely Lejsky si nedokázal vytvořit výraznější šanci. V 6. minutě si mohli vyzkoušet početní výhodu i hosté, kteří drželi vsetínské v zámku, avšak ani Oceláři nedokázali dostat puk mezi tři tyče. První situace, která zaváněla brankou přišla až v 11. minutě, kdy se třinecký Petrák řítil sám na Bechného, avšak ten vytasil skvělý zákrok a snahu třineckého forvarda zmařil. Zelenožlutí mohli jít o dvě minuty později do vedení, ale hrubou chybu v obranném pásmu Tydlačka nedokázal potrestat.

Tolik otřelé pravidlo nedáš-dostaneš se opět naplnilo díky průniku Miloše Romana, jenž po přihrávce svého jmenovce Michala projel útočným pásmem jako nůž máslem a bekendovým blafákem nedal Bechnému šanci - 0:1. Třinečtí byli i nadále aktivnější a tvořili si místy výrazný tlak, ale jejich snaha troskotala na maskovaném muži ve vsetínské svatyni. Domácí mladíci mohli v závěru v přesilové hry vyrovnat, ale Hořanského střelu tečoval Mikula těsně vedle.

V prostřední části zápasu definitivně přebrali otěže třinečtí hokejisté. Svoji převahu korunovali třemi přesnými zásahy. Jako první se už po osmdesáti sekundách prosadil krásnou střelou do šibenice Bechného brány Walaski – 0:2.

Další šance Ocelářů na sebe nenechaly dlouho čekat a vsetínský brankář se měl co ohánět, aby zabránil další nadílce v jeho kleci. Vsetínští se dostávali k ohrožení soupeřovi svatyně jen velmi sporadicky, a tak úřadovali hosté. Ve 31. minutě nejprve zužitkoval přečíslení dva na jednoho Kofroň a minutu nato přidal po přihrávce Poruby čtvrtý zásah Martin Pala – 0:4. Po téhle brance se vsetínská hra zcela rozsypala a Hlobilovi svěřenci hráli po zbytek třetiny druhé housle a nedokázali na hru Třince reagovat.

Úvod posledního dílu tohoto měření sil patřil Valachům. Ti vyrukovali na svého soka aktivní hrou, avšak finální fáze vázla, tudíž šance na korigování stavu byly tatam. Jednoznačný stav však Slezany uspokojil natolik, až polevili a nabídli vsetínským možnost s utkáním něco udělat. Přečíslení Hořanského s Mikulou brankou ještě neskončilo, nicméně vzápětí už Mikula mířil přesně a snížil na 1:4. Vsetín i nadále dorážel na svého soupeře, až si vykoledoval vyloučení.

Psala se 57. minuta, když si vzal touš na hůl Hořanský, suverénně projel celé hřiště, naservíroval do druhé vlny Mikulovi, který již neměl sebemenší problém trefit odkrytou branku - 2:4. Vítr z plachet, však domácím vzal skvěle takticky zvolený time-out třineckých, kteří se poté již plně zkoncentrovali na konec zápasu a nedovolili žádný závěrečný tlak. Duel tak skončil zaslouženým vítězstvím celku od polských hranic.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): Dnes jsme dávali horko těžko sestavu dohromady. Museli jsme si vypomoct hráči z mladšího dorostu, protože máme velkou marodku. Náš kádr není zkrátka tak široký, abychom mohli sáhnout do zálohy, ale naštěstí nám kluci z mladšího dorostu pomohli. Naše hra nebyla ze začátku moc dobrá. Ve třetí třetině kluci zabrali a za to je musím pochválit, protože snížili na 2:4. Naše proměňovaní je však žalostné. Strašně jednoduše soupeři darujeme prostor na to, aby dal rychlé dvě tři branky a pak se začneme trápit. Tak to bylo i v předešlých zápasech, kdy nám soupeř vždycky odskočil a my se pak na branku strašně nadřeli. Budeme se určitě muset poohlédnout po nových posilách, protože hrát extraligu na deset lidí je žalostně málo.

René Mucha (trenér Třince): S vývojem prvních čtyřiceti minut, hlavně s tou druhou třetinou, jsme maximálně spokojeni, myslím, že jsme byli jasně lepší a prověřili jsme si šance i situace dva na jednoho. Čekali jsme, že třetí část bude trochu nervózní a že se nás budou domácí snažit vyprovokovat, ale k tomu ani tak nedošlo. My jsme spíše vlastními chybami pustili Vsetín do hry, což mě mrzí, ale samozřejmě za tři body jsme maximálně spokojeni. Také jsem spokojený s kluky z mladšího dorostu, kteří se dnes střelecky prosadili. Musím poděkovat celému týmu i brankáři, který podal do 52. minuty koncentrovaný výkon, ze závěru třetího dějství se však musíme do dalších zápasů poučit.