Starší dorost vstoupil do osmifinále porážkou na Slavii

V.Trávníček, M.Smotlacha, O.Kalát • 21.03.2011

První osmifinálové utkání proti Slavii, hrané v pražském Edenu, starší dorostenci Vsetína nezvládli. Mladí Valaši se sice ve čtyřicáté minutě ujali zásluhou Dominika Pokorného vedení 1:0, ale sešívaní dvěma brankami ve třetí části skóre otočili a připsali si první výhru v sérii. Chtějí-li svěřenci trenéra Luboše Jenáčka odvrátit vyřazení z play-off, musí ve středeční odvetě na Lapači vyhrát (začátek v 17:30) a vynutit si rozhodující čtvrteční duel.

ESD - OF1 po 21.3.18:00
HC Slavia Praha
2:1(0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 46. Martin Kotyra (Hlinka), 58. Dominik Šteiner (Brzák, Hlinka) - 40.Dominik Pokorný (Žák, Ptáčník). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 298. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Slavia Praha: Mouček - Ryzák, Šteiner, Jedlička, Török, Nádvorník, Burian, Nejezchleb, Knot, Brzák, Kotyra (A), Freisler, Tomek (A), Hložek, Mašín, Vacek, Hlinka, Moravec (C), Hejna.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Pelc (C), Neuwirth, Pokorný, Štrbík, Hradil, Ptáčník (A), Žák, Kohout, Kývala, Janeba, Slováček, Báchor, Brida, Tobola, Kovář, Štědrý.
V první třetině se obě mužstva soustředila hlavně na obranu Za zmínku stojí snad jenom dvojitá šance hostujícího Martina Kohouta ze 17. minuty. Během několika málo vteřin dvakrát pálil z pozice mezi kruhy, ale Mouček byl na místě. Z domácích občas zahrozilo útočné trio Tomek-Moravec-Nejezchleb. Ani jejich snaha ovšem ke gólu nevedla.

V polovině zápasu se do 100% šance dostal slávistický forvard Brzák. Nikým neatakován na hranici brankoviště ovšem trefil pouze lapačku vsetínského brankáře Kohna. Teprve až na sklonku druhého dějství viděli diváci v Edenu první branku. Hostující mladík Dominik Pokorný uštědřil domácímu celku nepříjemný gól "do šatny".

Ve třetí třetině však zkušení mazáci pod vedením kouče Vebra zaveleli k obratu. Nejprve vyrovnal skóre zápasu na 1:1 Martin Kotyra, a až v 58. minutě stáhl vedení na stranu Slavie Dominik Šteiner, u obou branek asistoval Filip Hlinka. Ani přes veškerou snahu a závěrečnou power-play nedokázali vsetínští dorostenci napodruhé překonat ochránce domácí svatyně Moučka, a zápas tak skončil těsným rozdílem 2:1 ve prospěch domácí Slavie. Pražené se tedy ujali vedení v sérii 1:0. Druhý zápas je na programu ve středu od 17:30 na východě Moravy.