Starší dorost veze z Třince bod

Václav Trávníček, Daniel Ježek • 03.09.2010

Jeden bod za remízu v základní hrací době si z Třince odvážejí starší dorostenci VHK. Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka tak vstoupili poměrně dobře do nového ročníku extraligy. Se silným soupeřem drželi v pátek večer krok, Oceláři rozhodli až v poslední minutě prodloužení. Víkendové dvoukolo uzavřou Valaši v sobotu na ledě Dukly Jihlava.

ESD - 1.kolo pá 3.9.18:00
HC Oceláři Třinec
2:1p(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Franek (Repe), 64. Matuš (Chvostek, Šencel) - 19. Janeba (Pelc). Vyloučení: 5:7, navíc Faksa (TRI) 10 min za nesp. chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 35:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Oceláři Třinec: Bulawa (Němec) - Repe, Jonáš, Valiček, Kurzok, Běhal, Macháček, Štencel, Malyjurek - Matěj, Matuš, Franek, Faksa, Slovák, Vrabel, Ižacký, Samek, Ohera, Chvostek, Pargač, Bumbál
VHK ROBE Vsetín: Kohn (Urban) - Pelc, Žák, Vašíček, Štědrý, Žabčík, Urban, Galia, Brida, Daněk, Ptáčník, Štrbík, Slováček, Janeba, Stodůlka, Pokorný, Kohout, Neuwirth, Tobola

Úvodní třetina prvního kola extraligy staršího dorostu přinesla atraktivní hokej. Hrálo se nahoru dolů, šance se střídaly na obou stranách. V úvodu třetiny mohl otevřít skóre hostující Brida. S jeho bekhendovou střelou si domácí gólman poradil. V zápětí střílel z mezikruží Ižácký, také hostující brankář byl stoprocentní. V 9. minutě dostali domácí možnost dvojnásobné početní výhody, kterou po necelé půlminutě dokázali využít. Zasloužil se o to Tomáš Franek, který přesnou střelou nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. V dalších minutách byl k vidění hokej plný nepřesností a chyb. Hokejovou nudu přerušil až v 17. minutě domácí Chvostek. S jeho střelou i s následnou dorážkou Faksy si hostující brankář poradil. O necelou minutu později dostali Vsetínští první možnost hry v početní výhodě, kterou již po několika vteřinách využili zásluhou Jaroslava Janeby, který v závaru zasunul puk za záda domácího gólmana. Po vyrovnávající brance se nic závažného nestalo a tak šli týmy do šaten za vyrovnaného stavu.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kteří se nastěhovali před hostující branku, ale žádnou větší příležitost z toho nevytěžili. Po chybné přihrávce se do samostatného úniku dostal hostující Pokorný, který však minul svatyni domácích. V 24. minutě mohli jít domácí do vedení, když se po přihrávce Faksy zjevil před brankářem zcela volný Franek. Jeho střela však mířila pouze do tyče. Další možnost změny stavu měli Faksa a Matuš. Oba vychytal hostující gólman Kohn. Poté se hrálo převážně ve středním pásmu. Nudnou část druhé třetiny přerušil domácí Bumbál, který pálil po přihrávce Franka. Jeho střelu zázračně chytil na čáře obránce Žabčík, který zastoupil brankáře. Ke konci třetiny byli vyloučeni domácí Repe a hostující Stodůlka za vzájemnou potyčku. Na změnu stavu utkání se to nijak nepodepsalo.

Do závěrečné periody nastoupily oba týmy ve čtyřech, nic zvláštního se však při tomto rozpoložení sil neudálo. Překlonit misky vah na svou stranu měl možnost hostující Ptáčník, který střílel do nekryté části branky, ale jeho pokus zastavil domácí gólman zázračným skokem. Do konce třetiny to byla snaha obou týmů dostat se před gólmana, ale dlouho se jim to nedařilo. Ojedinělé pokusy domácího Repeho nebo hostujícího Neuwirtha ztroskotaly na výborných brankářích. Vše se schylovalo k prodloužení. Ke konci ještě pálil domácí Faksa, který však nedokázal překonat hostujícího gólmana. Utkání skončilo v základní době nerozhodně a následovalo prodloužení.

V úvodu nastaveného času mohl o vítězství hostí rozhodnout Hradil. Jeho střelu od modré však domácí gólman chytil. Další příležitosti měli na svých hokejkách domácí Malyjurek a hostující Žák, oba však byli zastaveni bezchybnými gólmany. Rozuzlení přinesla až akce domácího Chvostka, který přihrával Radimu Matušovi a ten od modré propálil vše co mu stálo v cestě. Touto střelou zajistil Ocelářům výhru a bonusový bod.

Zápas druhého kola extraligy staršího dorostu je na programu již zítra, když Vsetínští zajíždějí na led Dukly Jihlava.