Starší dorost porazil Pardubice a na Vsetín se vrací po dvou utkáních venku se třemi body

Filip Bazala • 23.02.2013

Po prohře s Hradcem Králové zajížděli svěřenci Jiřího Weintritta na led Pardubic, kde šli v desáté minutě zásluhou Abdula do vedení. Vsetínským hokejistům už v této sezóně play-off ani sestup nehrozí a tak mohou druhou půlku základní části v klidu dohrát. Čekají je ještě čtyři utkání. Doma s Havlíčkovým Brodem a Mladou Boleslaví. Sezónu pak dorostenci ukončí v Praze, kde se postaví Slavii a Spartě.

ESD - 40.kolo so 23.2.16:15
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
2:4(0:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 52:46 Petric (Havrda, Divecký), 58:43 Kuťák (Chvojka, Špaček) – 9:38 Abdul (Grygar, Kuchařík), 20:58 Hryciow (Žabčík), 32:56 Grygar (Ščotka, Kuchařík), 59:50 Abdul (Ščotka). Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Vepřovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 80. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Stibůrek – Budík, Divecký, Faltýnek, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Špaček, Velínský.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald – Hajda, Hohl, Hryciow, Ščotka, Svozílek, Žabčík – Abdul, Forch, Grygar, Haničinec, Hořanský, Kuchařík, Pancza, Račický, Světlík.

Od začátku utkání byli aktivnější hosté ze Vsetína, po většinu první třetiny se drželi v útočném pásmu a svého východočeského soupeře prakticky k ničemu nepouštěli.

I přes to všechno to byly ale Pardubice, kdo si jako první vytvořil v zápase vážnější šanci. Michael Špaček uviděl ve středním pásmu volného Filipa Kuťáka, jenž svižně proklouzl mezi dvěma obránci a dostal se až před Martina Gottwalda, ale svým bekhendem si na něj nepřišel.

V hokeji se ale hraje na góly a ten po zásluze jako první vstřelil Vsetín. V desáté minutě Ondřej Grygar přihrál v útočném pásmu Michalu Hryciowi a jeho střela skončila za zády pardubického brankáře – 0:1.

Domácí se snažili vyrovnat, největší šanci k tomu měl David Barkóci, když se sám zjevil před Gottwaldem, svou střelu však poslal pouze do jeho betonů.

Do druhé části hry si Vsetín přinesl přesilovou hru, ale po jednom z faulů se na hřišti proháněli pouze čtyři hráči na každé straně. Tuto situaci hosté využili a dostali se do dvoubrankového vedení, když Zbyněk Žabčík hezkou přihrávkou našel Michala Hryciowa, ten ujel na Stibůrka a zakončil bekhendem krásně pod víko – 0:2.

Vsetínští po tomto gólu ještě zlepšili svou hru a Pardubičtí hráči se jen zřídka dostávali do šancí. Největší si připravil kapitán týmu Chvojka, když proletěl do útočného pásma s úmyslem přihrávat do druhé vlny, do které si ovšem nikdo nenajel.

Ve 33. minutě se faulem provinil Vojtěch Budík a tuto přesilovku prakticky ihned hosté využili ke vstřelení třetí branky. Jan Ščotka vypálil na Sitbůrka, jemuž kotouč vypadl z výstroje a na brankové čáře jej do klece dorazil Ondřej Grygar – 0:3.

Do poslední části hodně aktivně vstoupili hosté. Jindřich Abdul hned v první minutě byl zcela sám před Stibůrkem, ale nesedlo mu zakončení. Ihned po něm se ve stejné situaci zjevil Martin Haničinec, tentokráte ho ale Stibůrek zastavil lapačkou.

K mohutnému finiši se poté nadechly domácí Pardubice. Radovan Chvojka zpoza branky našel krásnou přihrávkou Ondřeje Bohuňka, jenž ovšem tuto nabídku neproměnil, aby mohl následně skórovat Oliver Petric, když se při přesilovce na kruhu dostal ke kotouči a tvrdým příklepem snížil – 1:3.

Tato branka jako by domácí hráče nakopla, snažili se, seč jim síly stačily, nebyli ovšem s to nic vymyslet, a tak pardubičtí trenéři sáhli k oddechovému času. Ten přinesl kýžený efekt v podobě druhé branky, když se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Filip Kuťák a rozradostnil své spoluhráče – 2:3.

Pardubice pokračovaly v dalších momentech se šesti hráči v poli a snažily se vytvářet si další a další šance, ale poslední slovo měl nakonec Vsetín, když Jindřich Abdul střelou do prázdné klece uzavřel gólový účet zápasu – 2:4.