Starší dorost podcenil druhou třetinu a body nebere

Kristýna Zigmundová • 21.01.2017

Z počátku vyrovnané utkání otočil Havlíčkův Brod ve druhé třetině, kdy do domácí brány dostal 6 kotoučů a odskočil na rozdíl šesti branek. Domácí se sice v závěru snažili skóre zkorigovat, ale ani 3 branky jim k tomu nestačili, a tak si z víkendových bojů odnášejí pouze 3 body.

ELSD - 2část/10 so 21.1.12:00
BK Havlíčkův Brod
4:7(1:1, 2:6, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Jenáček (Krupa), 36. Matiaško (Klímek), 39. Půček (Matiaško, Ondračka), 56. Koňařík (Půček) – 5. Tecl (Křehlík, Piskáč), 24. Přibyl (Veverka), 26. Křehlík (Teplý), 30. Polák (Křehlík), 31. Cachnín (Teplý), 32. Veverka (Piskáč, Polák), 35. Holenda (Tecl). Rozhodčí: Vaněk – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 86. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 4:7.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (od 31. minuty Machač) – Ondračka, Kuboš, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Zetocha, Wolf, Jenáček, Kovacs, Koňařík, Půček, Kupa.
BK Havlíčkův Brod: Folvarský – Polák, Adam, Rubner, Horák, Krejčí – Piskač, Pejchal, Donda, Kohout, Tecl, Holenda, Křehlík, Přibyl, Veverka, Pokorný, Cachnín, Teplý.

Úvod 10. kola NEON Extraligy patřil hostům, kteří dokázali skórovat v 5. minutě z hole Marka Tecla. O chvíli později mohli jít hosté do dvou brankového vedení, když Piskáč trefil tyčku. Valachům se v samotném závěru podařilo vyrovnat. Šimon Jenáček využil přesilovkovou hru svého týmu a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Pokud fanouškům chyběly v první třetině góly, tak v této jich padlo hned 8. Ve 24. minutě se hosté dostali do ráže. Jiří Přibyl využil nepozornosti v obraně a zasunul kotouč k pravé tyčce. O 2 minuty později skórovali hosté znovu. Tomáš Křehlík využil situace, kdy Chrástecký ležel na zemi a střelou do horní části brány skóroval. Ve 30. minutě skóroval Daniel Polák, hned po něm se prosadil Richard Cachnín, který také vyhnal Chrásteckého z brány. Na jeho místo šel Machač. V bráně ale ani on nedostal oddech. Nevydržel zde ani minutu, bez toho, aniž by neinkasoval z hole Vojtěcha Veverky. Poté vstřelili hosté svou poslední branku. Vojtěch Holenda splnil roli kapitána a střelou k pravé tyčce rozsvítil skóre 1:7. Valaši se ale vzpamatovali a ve 36. minutě se střelou mezi betony prosadil Michal Matiaško a o 3 minuty později se do odkryté brány trefil Roman Půček. Skóre po druhé třetině? 3:7.

Poslední třetina byla snad ta nejvyrovnanější, co mohla za celý tento zápas být. Pokud by Valaši hráli stejně předešlou třetinu, mohli si bez problému odvážet tři body. Klímkovi se podařilo trefit tyčku a takovýchto gólových situací jsme mohli vidět celou řadu. Hosté ale hráli, jako by se jim skóre už líbilo a nepotřebovali na něm nic měnit. Valaši ale ještě 4 minuty před koncem vsítili svou 4. branku. Michal Koňařík využil svých bruslařských schopností a dostal kotouč za hostujícího gólmana.