Starší dorost nestačil na Havířov a padl 2:3

Kristýna Zigmundová • 16.09.2017

Vsetínu nevyšel vstup do utkání a po první třetině prohrával 0:2. Největší zásluhu na takto špatném výsledku měla jistě řada vyloučení na straně Vsetína, který oba góly inkasoval právě v početní nevýhodě. Ve druhé třetině se ale Vsetínu podařilo srovnat. Oba góly se podařilo vstřelit Danielu Klímkovi, který letos vkročil do sezóny tou správnou nohou. Bohužel se klukům nepodařilo udržet vyrovnané skóre až do konce třetiny a v poslední třetině už žádný z týmů neskóroval. Konečný výsledek je tedy 3:2 pro Havířov.

ELSD - 3.kolo pá 15.9.18:00
3:2(2:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky 9. Bambula (Juhász), 13. Hilšer (Bochnak), 38. Juhász (Hilšer) – 30. Klímek (Půček, Lašák), 32. Klímek (Půček). Rozhodčí: Pelc – Barteček, Rychlý. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:2, 3:2.

AZ Havířov: Dufek M. – Pliska, Hrček, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, Del Favero, Tomeček, Dufek K., Pindel
VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Fojtášek, Ondračka, Vávra, Žabčík, Lukačka, Kožený, Floriš, Jenáček, Lašák – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický

Po opatrném začátku zápasu se jako první dostali do šance domácí, ale Juhász své dvě šance nevyužil. Až na konci 9. minuty se v přesilovce ocitl na správném místě v mezikruží Jan Bambula a rychlou střelou k tyči otevřel skóre. Také další přesilovku Havířov využil. Na konci krásné a rychlé akce 3 na 2 byla střela Adama Hilšera nad rameno vsetínského gólmana Chrásteckého – 2:0. Až pak se dostali ke slovu trochu i hosté, ale Vašenka svůj blafák nedotáhl.

Ve druhé třetině hosté už byli přeci jen viditelněji nebezpečnější a v polovině zápasu skóre srovnali. Nejprve dostal při hře 4 na 4 Daniel Klímek puk z levého křídla na pravou stranu a střelou z první do horní části branky poprvé překonal Michala Dufka. A za minutu a půl, dokonce v oslabení, stejný hráč tvrdou střelou z pravého kruhu vyrovnal. Domácí si vzali oddechový čas a trochu se zase na ledě srovnali. Ve 35. minutě mohl sice Valachy poslat do vedení Lašák, jenže trefil jen tyč. A tak udeřilo za 3 minuty na druhé straně. Po krátkém náporu v útočné třetině si vzal puk na čepel Lukáš Juhász a jeho prudká střela skončila po jemné teči v šibenici – 3:2.

Ve třetí třetině už měl AZ opět střeleckou převahu a také řadu šancí na zvýraznění vedení. Jenže v těch největších Pindel ani dvakrát Dufek neuspěli. Ale ani hosté ze svých ojedinělých hrozeb nic nevytěžili a tak vyhráli domácí těsně, ale zaslouženě 3:2.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Jsem rád za vítězství a tři body, potvrdili jsme výborný vstup do sezony z Vítkovic. Jsem spokojen i s hrou, v první třetině jsme byli myslím o dost lepší, jen mě mrzí takový náš výpadek 10-15 minut ve druhé třetině, kdy jsme dovolili soupeři vyrovnat. Naopak klíčový moment pak byl, že se nám podařilo v závěru třetiny vstřelit rozdílovou branku. Třetí třetinu jsme odehráli velmi odpovědně, a i když jsme měli spoustu šancí na úplné rozhodnutí, tak jsme i přesto za těsnou výhru rádi.

Josef Turek (VHK ROBE Vsetín): Poté co nás v prvních dvou kolech soupeři rozebrali, tak dneska už se náš výkon zase blížil těm z přípravy. Hráli jsme velmi dobře a sahali jsme po zisku bodu. Nakonec jsme prohráli o gól se soupeřem, kterého jsme sice v přípravě dvakrát porazili, ale víme jak je silný, když porazil i Vítkovice. Jeden bod jsme ale vydolovat mohli.