Starší dorost nestačil na Havířov

Ondřej Konvičný • 01.12.2012

Po domácí výhře zajížděli starší dorostenci Vsetína na led Havířova, který se nachází na čtvrtém místě tabulky. Po 40 minut byli Valaši Havířovu vyrovnaným soupeřem, vždyť po druhé třetině svítilo na světelné tabuli skóre 1:1. Třetí část však patřila domácímu Havířovu, který postupně vsítil čtyři branky a celkově tak přehrál celek zelenožlutých poměrem 5:1.

ESD - 24.kolo so 1.12.13:00
5:1(0:0, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 33. Gola R. (Synek), 44. Orság (Bahounek), 48. Orság (Gola R.), 57. Carbol (Bahounek), 57. Fejko (Synek, Orság) - 40. Forch (Kuchařík, Grygar). Rozhodčí: Klapetek - Hlavatý, Řezáč. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
AZ Havířov: Šimeček - Chroboček, Bahounek, Dudek, Adamík, Potočný V., Potočný J., Ďurkáč - Gola R., Synek, Orság - Gola P., Pořízek, Polak E. - Caruk, Carbol, Sonnek - Bednář, Wróbel, Stružík.
VHK ROBE Vsetín: Vlach - Hajda, Hohl, Hryciow, Svozílek, Ščotka, Vašíček, Žabčík - Tydlačka, Forch, Grygar - Haničinec, Kuchařík, Hořanský - Christov, Račický, Mikula - Rod, Willert, Pancza.

Utkání začalo svižně, hrálo se téměř bez přerušení, ale ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat kloudnou šanci. Až v 8. minutě trefil Synek tyč Vlachovy branky, další šance, která stojí za řeč přišla o sedm minut později na druhé straně, kdy se před Šimečkem zjevil Grygar, ale byl ze své šance tak překvapen, že trefil pouze betony domácího gólmana. V závěru první části měli ještě šance hostující Christov a domácí Synek, ale oba gólmani byli pozorní.

Druhá třetina začala velmi zvláštně, hrálo se téměř bez šancí, ani jeden z týmů se nedostával ke střelám. Ve 33. minutě jsme se konečně dočkali branky, kterou vstřelil domácí AZ, když zásluhou tvrdé rány Robina Goly, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě využil přesilovku. Vedení domácím nevydrželo, protože čtyři vteřiny před koncem prostřední části vypálil Kuchařík, Šimeček jeho ránu pouze vyrazil před volného Jana Forcha, který poslal puk do odkryté branky.

Rozuzlení měla přinést třetí třetina a také ho přinesla - ve 44. minutě poslal Jakub Orság od modré puk do skrumáže tak šikovně, že skončil v síti. Za další necelé čtyři minuty přidal opět Jakub Orság třetí branku Azetu, když se rozhodl řešit situaci 2 na 1 sám a trefil se přesně do horní poloviny Vlachovy branky. V 52. minutě mohl zdramatizovat zápas Kuchařík, jenž byl sám před Šimečkem, ale domácí opora jeho ránu vyrazila do ochranné sítě.

I tak se však vsetínští nevzdávali a snažili se o další branku, ale jejich snahu zarazil v 57. minutě Ondřej Carbol, který se dostal do úniku a bekendovou střelou z levé strany trefil přesně levý horní růžek Vlachovy branky. Uplynulo pouhých čtyřicet vteřin a pátý gól Azetu přidal Kryštof Fejko, který se trefil do pravého horního růžku vsetínské branky.

Poté už Azet zápas kontroloval a přivedl ho do úspěšného konce.

Martin Janeček (AZ Havířov):My jsme si byli vědomi důležitosti dnešního utkání a podle toho jsme se k němu snažili přistoupit. Nicméně první dvě třetiny byly nemastné neslané. Po chybě při střídání jsme dostali vyrovnávací branku.Ve třetí třetině se nám podařilo odskočit o dvě branky, poté už Vsetín trochu složil zbraně. Vyhráli jsme čtyřbrankovým rozdílem, ale ten hokej tomu neodpovídá a pokud chceme být v první čtyřce, musíme to změnit. Vyzvdihnul bych výkon Šimečka, který nás v obou posledních zápasech hodně podržel.