Starší dorost napodobil své mladší kolegy, s Havířovem prohrál po nájezdech

Tomáš Kopecký • 14.10.2016

Starší dorostenci nastoupili do utkání povzbuzeni překvapivou výhrou v Třinci a od začátku byli nebezpečnějším týmem. Na první branku přítomní diváci čekali až do závěru druhé třetiny. Jako první otevřel skóre Krupa, na jeho zásah však dokázal o minutu později zareagovat Bambula. Ve třetí třetině se Valaši opět dostali do vedení a zdálo se, že mají utkání pod kontrolou, pět minut před koncem však zajistil svému týmu vyrovnání Raček. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hosté a z Lapače si odváží dva body.

ELSD - 13.kolo pá 14.10.16:45
2:3sn(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Krupa (Liška), 44. Zajíček (Wolf, Zetocha) – 40. Bambula (Potočný, Juhász), 55. Raček (Ševěček), rozh. náj. Potočný. Rozhodčí: Fiedler – Bryška, Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Mar, Kuboš, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek, Klauda – Krupa, Zajíček, Hrňa, Klímek, Matiaško, Liška, Wolf, Lobodowski, Zetocha, Půček, Najvar
AZ Havířov: Matoušek – Pliska, Máca, Zíková, Ševěček, Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček

Domácí hokejisté nastoupili do utkání s cílem vylepšit dosavadní zápasovou bilanci a navázat na výborný výkon v Třinci. Slezané mohou stále usilovat o první čtyřku soutěže, a proto je pro ně také každý bod velmi důležitý.

Valaši se od úvodu prezentovali dobrým výkonem, byli na ledě lepším týmem a vypracovali si množství slibných příležitostí. Svou roli v tom také hrály dva dvouminutové tresty hostů, po kterých vsetínští hokejisté svírali svého soupeře v obranném pásmu, výborný gólman Matoušek však držel svůj tým po šancích Půčka a Lišky nad vodou. V druhé desetiminutovce první třetiny se obraz hry změnil, ani jeden z týmů výrazně nevyčníval a hlavním dějištěm hry bylo především střední pásmo.

Ani úvod druhé třetiny nepřinesl výraznější příležitosti na jedné či druhé straně. Ve 27. minutě mohl otevřít skóre Dominik Liška, jenže nová akvizice z Přerova nedokázal propasírovat kotouč za Matouškova záda z předbrankového prostoru. Ve 31. minutě se musel činit na druhé straně Sachr, lapil hned tři střelecké pokusy hostů, z nichž jako nejvýraznější se jevilo zakončení Klímy z mezikruží. Sachr byl však připraven a vyrážečkou odvrátil pohromu.

Věci se začaly dít až úderem osmatřicáté minuty. Do samostatného úniku byl vyslán Půček, který však ztroskotal na Matouškovi. O několik sekund později se tato situace opakovala na opačné straně, ale ani Klíma se první brankou do statistik nezapsal. To je však teprve začátek. V čase 38:25 nahodil Dominik Liška z pravého kruhu kotouč na branku a Matoušek atakován dvojící vsetínských útočníků nedokázal udržet kotouč v lapačce. U dorážky se jako první zjevil Miroslav Krupa, který měl už jednoduchou práci a bez potíží skóroval. Havířovští se však situace rozhodně nezalekli a o minutu později bylo skóre opět vyrovnané. K dorážce Potočného střely se propracoval Jan Bambula, který propasíroval kotouč mezi betony Sachra až do sítě.

Úvod třetí třetiny vyšel mnohem lépe Valachům. Ve 44.minutě zavěsil v samostatném úniku Richard Zajíček neomylně do pravého horního rohu a v táboře domácích mohla vypuknout druhá gólová radost. Hosté mohli záhy vyrovnat, jenže Sachr si poradil jak s dorážkou Klímu u levé tyče, tak s následným atakem Juhásze. Pak však úřadovali Vsetínští, kteří byli aktivnější a usilovali o vstřelení uklidňující branky. Ta však nepřišla, naopak na druhé straně vyrovnal po Ševěčkově nahození Patrik Raček. V samotném závěru třetí třetiny mohli hosté po chybě domácí obrany rozhodnout, Bambulův samostatný únik však gólem neskončil, a utkání tak dospělo do prodloužení, a posléze do samostatných nájezdů. V nich jako jediný uspěl Matěj Potočný, který tak rozhodl o tom, že dva body putují do Slezska.