Starší dorost doplatil na špatnou koncovku a ve vyrovnaném zápase podlehl Kometě

Radek Bařina • 14.09.2013

Další porážku si na své konto připsali starší dorostenci VHK. V prvních dvou třetinách sice hráli s Kometou naprosto vyrovnanou partii a měli i více gólových příležitostí, v koncovce se ale trápili. Až ve čtyřicáté minutě se prosadil Hořanský, snížil na 1:2 a vykřesal tak Vsetínu jiskřičku naděje. Třetí třetinu ale ovládli Brňané. Ti záhy odskočili na 4:1 a zbytek utkání už si bez problémů uhlídali. Starší dorost tak má za sebou dosti nepovedený víkend.

ELSD - 5.kolo so 14.9.10:30
HC Kometa Brno
1:5(0:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 40. Hořanský (Lejska) – 6. Hroudný (Nohel), 34. Šnajnar (Švejda, Gotthard), 47. Dvořák, 49. Hájek (Švejda), 58. Havlát (Šnajnar, Hájek). Rozhodčí: Dobeš – Laczko, Štefková. Vyloučení: . Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 25:48. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Metelka, Haničák, Lejska, Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Světlík, Lainka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Dobiáš, Miko, Blahunek, Willert.
HC Kometa Brno: Slavíček – Hájek, Sedláček, Marcello, Švejda, Kratochvíl, Šnajnar, Gotthard – Nohel, Kališ, Dvořák, Hasoň, Denk, Dymáček, Garčic, Biolek, Hroudný, Havlát.

Třetí utkání vsetínských starších dorostenců na vlastním ledě přineslo v prvních minutách vyrovnanou podívanou. Hostující Kometa vstoupila do zápasu opatrně, ani Vsetínští, vědomi si výprasku z pátečního utkání, se nikam bezhlavě nehnali. Úvodní oťukávanou tak ukončila až 6. minuta a gól z hole Daniela Hroudného, který neměl po přihrávce Michala Nohela problém trefit odkrytý kout Bechného branky – 0:1.

Následovalo vyloučení Gottharda, při kterém měl na hokejce vyrovnání Petr Miko, kterému namazal jeden ze spoluhráčů z rohu kluziště. Vsetínský útočník však zblízka poloodkrytou klec o pár decimetrů minul. A tak se ke slovu znovu přihlásili hosté, konkrétně Dymáček s Hájkem, kteří vyzkoušeli pozornost Bechného od modré. V závěru první dvacetiminutovky si ještě hráči otestovali hru ve čtyřech na obou stranách, při té však brankáři zasahovat nemuseli. Vzruch tak přinesly až poslední vteřinky třetiny, ve kterých zahrozil Gotthard, který nebezpečně dotíral na Bechného z dorážky.

V úvodu druhé části zalehl jeden z hostujících hráčů kotouč v brankovišti, za což hlavní sudí nařídil trestné střílení. Postavil se na něj Willert, který však napálil pouze Slavíčkův beton. O chvíli později promarnil obrovskou šanci i Hořanský, který trefil v závěru přesilovky tyč. A úspěšný nebyl ani Mikula, který dostal ve 26. minutě pas na útočnou modrou a nikým nebráněn upaloval na gólmana. Kotouč se snažil propasírovat za Slavíčka po ledě, ten však zareagoval včas.

A tak se potvrdilo otřepané Nedáš – dostaneš. Ve 34. minutě si Rostislav Šnajnar najel před branku a počkal si na přihrávku Švejdy, touš pak nemilosrdně poslal za Bechného (0:2). I přes to, že měli Vsetínští několik gólových příležitostí, prohrávali najednou o dvě branky a bylo to na nich v následujících chvílích znát. Nakonec se však i oni dočkali. V poslední minutě druhé části dostal od Lejska chytrou přihrávku Adam Hořanský, prosvištěl pásmem po levém křídle a zblízka vypálil. Slavíček kotouč neudržel a stejný hráč ve žlutém dresu tak z dorážky snížil na 1:2.

Do závěrečné třetiny vstoupila Kometa nabuzená a ve 47. minutě se její aktivita přeměnila v třetí gól. Filip Dvořák zkusil nahození od pravého mantinelu a Bechný, který v tu chvíli kotouč vůbec neviděl, mohl černý nesmysl již jen tahat z branky. A o 74 vteřin později to bylo už o tři góly, to když Kometa po 21 sekundách využila přesilovku Liborem Hájkem. Ten vypálil z levého kruhu a přesně trefil skulinku mezi tyčkou a ramenem Bechného (1:4).

Tříbrankový rozdíl ve skóre Vsetínské položil a ve zbývajícím čase už na ledě Kometě pouze sekundovali. Poslední šance na snížení se Valachům naskytla v 51. minutě, kdy hráli dlouho přesilovku 5 na 3, ani v ní ale příliš nevymysleli. To Kometa byla ve svých početních výhodách mnohem efektivnější a zásluhou šikovné teče Roberta Havláta stanovila konečné skóre zápasu na 1:5. Ve vyrovnaném zápase tak Vsetín doplatil na horší zakončení a připsal si 4 porážku v sezóně. Kometa slaví druhou víkendovou výhru.

Viktor Hlobil (Vsetín): „Po debaklu s Porubou jsme měli trochu důrazný rozhovor s hráči. První dvě třetiny zápasu s Kometou vypadaly velmi slibně. Soupeře jsme přehrávali, vytvářeli si šance, ale bohužel jsme nebyli schopni je proměňovat. Nedali jsme trestné střílení, další dva nájezdy, skákalo to tam pořád kolem. Dostáváme hrozně laciné góly, což mužstvo hrozně ubíjí. Ve třetí třetině jsme měli hodně vyloučených, což soupeř trestal a my už neměli sílu, abychom zápas otočili.“

David Pazourek (Kometa Brno): „Pro nás to byl těžký zápas. Den předtím jsme hráli s Olomoucí, což byl náš první výborný zápas, který se nám povedl. Chtěli jsme na výkon navázat, ale dvě třetiny jsme se hledali. Vsetín dobře bruslil, hrál do těla a my s tím měli problémy. Někteří hráči do zápasu nedávali všechno, takže jsme se trápili až do doby, kdy jsme udělali nějaké změny ve třetí třetině, kdy jsme hru trochu srovnali a už to bylo pod naší kontrolou.“