Skvěle! Mladší dorostenci ve třetí třetině otočili nepříznivý stav a přestříleli Olomouc 5:3

Filip Bazala • 24.01.2011

Dramatický zápas plný vyloučení a hezkých branek byl k vidění krátce po poledni na zimním stadionu ve Vsetíně. Hostující Olomouc se v polovině utkání dostala do vedení již 0:3 a s domácími to vypadalo bledě. Jenže hostující tým svým častým vylučováním nabídl Valachům 20 přesilových her, ve kterých domácí dokázali být produktivní a dokázali tak otočit stav zápasu na konečných 5:3. K vítězství domácích výrazně přispěli Martin Kohout(2+1) a Dominik Pokorný(1+2).

EMD - 26.kolo ne 23.1.13:00
HC Olomouc
5:3(0:2, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 40. Helešic (Abdul, Ščotka), 41. Hořanský (Kohout), 45. Pokorný (Abdul), 52. Kohout (Žabčík, Pokorný), 60. Kohout (Pokorný) - 13. Brandýs (Augustin, Beták), 19. Beták (Augustin, Konečný), 35. Konečný (Augustin). Vyloučení: 7:20 Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:3, 5:3.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) - Žabčík, Hajda, Hryciow, Vašíček, Ščotka, Svozílek - Kohout, Helešic, Hořanský, Grygar, Pokorný, Abdul, Malý, Děrkas, Forch, Kuchařík.
HC Olomouc: Motálek (Málek) - Kropáč, Nesvadba, Majer, Horák, Brandýs, Pokora, Vrána, Konečný, Augustin, Minařík, Markl, Kočiřík, Čamek, Pavlovský, Dittrich, Šoustal, Klvaňa, Galeta, Beták.

Utkání začalo vyrovnanou hrou na obou stranách. Šance na vstřelení branek bylo dost na obou stranách, ale první gól padl až ve 13. minutě při přesilové hře, kdy akci zakončoval za Svobodovy záda Brandýs a Olomouc se tak ujala vedení 1:0. První třetina se dále nesla ve vyrovnaném duchu, ale na konci prvního dějství to byli opět hosté, kdo se radoval ze vstřelené branky. Na dva nula zvyšoval Beták a hosté mohli jít do kabin s úsměvem na rtech, jelikož první třetinu zvládli na výbornou. Do druhé části dobře naladění hosté vlétli s velkým elánem a snad jen díky skvěle chytajícímu Svobodovi se skóre prozatím neměnilo. Ve 27. minutě přišla velká šance na zvrat pro domácí hráče, ale dvouminutovou přesilovku pět na tři absolutně nezvládli a promeškali tak velkou šanci snížit, nebo vyrovnat stav utkání. Naopak to byli hosté, kdo vstřelil další branku. Při zmatku před Svobodou se nejlépe zorientoval Konečný, který doklepl touš do vsetínské klece a hosté se mohli radovat již ze třetí vstřelené branky a s domácími to vypadalo zle.

Začátek velkého zvratu domácího týmu

Ke konci druhé části, ale hosté opět velkou nedisciplinovaností dovolili Vsetínu další přesilovku pět na tři a tentokrát se již domácí nemýlili. Po střele Abdula dorážel kotouč za Motálkova záda Helešic a nakopl svůj tým k velkému obratu ve třetí třetině. Hned na začátku třetího dějství přihrál Kohout před prázdnou branku Hořanskému a ten měl již úlohu lehkou a snížil na 2:3. Ve 45. minutě už bylo srovnáno, když opět v přesilové hře do prázdné brány po přihrávce Kohouta vstřelil svou branku Dominik Pokorný. V 52. minutě se už domácí radovali z vedení, kdy zakončoval akci beckhandovou střelou Martin Kohout. Olomouc byla v zápase velice nedisciplinovaná a každou chvíli někdo seděl na trestné lavici, čehož domácí velice nekompromisně využívali. Poslední branka přišla v 60. minutě při přesilové hře vymetl pavučinu olomoucké branky Kohout a domácí se tak mohli radovat z konečného vítězství 5:3.