Skalica zvítězila díky brankám v oslabení

Aleš Koňařík • 31.08.2004

V s e t í n – Překvapivá, ale zasloužená byla porážka 1:4, kterou vsetínští hokejisté utrpěli se slovenskou Skalicí. V průměrném zápase plném technických chyb se domácím vůbec nevydařily přesilové hry, ve kterých hned třikrát inkasovali. Alespoň čestný úspěch Vsetína si v 55.minutě připsal útočník Tomáš Demel.

- přát. út 31.8.17:00
HK-36 Skalica
1:4(0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 55.Demel (Kovář) - 7.Ivičič (Jarolín), 29.Liška (Mrena), 32.Malík (Bukna), 40.Jarolín (Galvas). Rozhodčí: Husička - Škrobák, Dočkal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:3. Diváci: 700.
VHK ROBE Vsetín: Masný - Jaškin, Frolo, Němec, Gřegořek, Kučný, Kowalczyk, od 21.Horák R. - Zadina, Vlach, Demel - Brabenec, Pavliš, Selingr - Květoň, Stantien, Vak - Gengel, Kovář, Dubec
HK-36 Skalica: Tuček - Bukna, Galvas, Sloboda, M.Ivičič, P.Ivičič, Komárek, Škarda - Kocák, Jarolín, Hartmann - Višňovský, Mrena, Liška - Mikuš, Kelner, Čarský - Prošvic, Grill, Malík
Ačkoliv domácí tým vstoupil do utkání s podobnou ladností, s jakou o den předtím Finové rozebrali Český celek, zůstalo jen u hezkého chvilkového pokoukání. Gól z úvodního tlaku nepadl, zato Skalica se prosadila vůbec první ranou na branku. Domácí propadli při vlastní přesilovce a Ivičič měl dosti prostoru i času k zakončení.

V prvních vteřinách prostřední části se sice tlačil do zakončení Zadina, houževnatý soupeř byl ovšem nebezpečnější. Kellner nastřelil po jedné z mnoha chyb v rozehrávce tyč Masného branky, další gól však Skalica vstřelila opět ve čtyřech. Samostatný nájezd nečinil Liškovi sebemenší problémy. Slováci byli na koni, ve 32.minutě předvedl Malík, jak naložit s početní výhodou a od modré prostřelil nepříliš jistého Masného. V následující početní výhodě ale Vsetín opět dokázal být nebezpečný především vlastnímu brankáři a 17 vteřin před sirénou se z dalšího brejku v oslabení prosadil Jarolín.

Vsetín pronásledovala při snaze o korekci výsledku střelecká smůla, ani osamocení Demel se Zadinou na exzlínského brankáře Tučka nevyzráli a Němcova pohotová smeč se pochopitelně nemohla počítat. Po delší sérii marného bušení na Tučkovu branku se nakonec ujalo Demlovou sklepnutí, kterému ovšem pomohl do sítě obránce Mrena. Vsetín tak na domácím ledě prohrál druhý zápas v řadě.