Sedlář vyčaroval třetí zápas

Michal Veselý, Petr Vychopeň • 23.03.2007

V s e t í n - Neskutečný výkon brankáře Medvědů Dalibora Sedláře na jedné straně a neuvěřitelná neschopnost vsetínských útočníků v koncovce na druhé straně zapříčinila, že k vidění bude Na Lapači i třetí zápas. První třetinu kralovali na zlínském ledě Vsetínští, branku však dokázali vstřelit jedinou, když se bekhendem trefil Vrdlovec. V závěru druhé části se podařilo žlutomodrým vyrovnat, když se Kůdela nedohodl s obránci. Ve třetí třetině domácí dokázali skórovat hned třikrát a vyrovnali tak sérii na 1:1. Rozhodující utkání bude k vidění na vsetínském ledě v neděli 25. března od 17:00.

- F2 pá 23.3.17:00
Berani Zlín
4:1(0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 39. Goiš (Jurík), 47. Karlíček (Ondráček), 52. Brunec (Bula), 60. Bula (Matula) - 16. Vrdlovec (Navrátil, Ostrčil). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:5 navíc Ciupa a Knebl 10 min. (oba VSE). Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3052.
Berani Zlín: Sedlář - Matula, Bořuta, Jordán, Záhorovský, Karlíček, Šimurda, Magušin - Vaněk, Bula, Matějka, Korčák, Jurík, Goiš, Okénka, Ondráček, Vlach, Čech, Suk, Brunec
VHK ROBE Vsetín: Kůdela - Fabián, Stříteský, Kapr, Ostrčil, Pokora, Hachka - Knebl, Podešva, Varga, Hrňa, Mičulka, Plachtovič, Navrátil, Ciupa, Švaňhal, Vrdlovec
Výborný zápas, který přinesl elegantní souhry, pěkné góly a tvrdé střety, přineslo druhé měření sil odvěkých rivalů ze Zlína a Vsetína. Utkání také doprovázela velmi vysoká návštěvnost, která má ovšem dvě podoby. Na zápisu o utkání je uvedeno číslo 3052, ale podle stránek www.hokej.cz, na zápas našlo cestu 2500 diváků. Bez ohledu na počet příznivců ledního hokeje se, jak v prvním utkání, tak i v odvetě na zimním stadionu Luďka Čajky hrál rychlý hokej a to hned od prvních minut.

K úplně první příležitosti se propracovali Zlínští, s jejichž akcí z osmnácté vteřiny si Kůdela bez problému poradil. Na druhé straně se v druhé minutě zaskvěl Sedlář a zejména potom jeho lapačka, které zneškodnila pokus vsetínského Hrni. Gólovou šanci si v 9. minutě vytvořil zelenožlutý kanonýr - Marek Knebl, jenže jeho úmysl Sedlář vystihl a Medvědi si tak oddechli. Mimo první velkou šanci přinesla 9. minuta taky první vyloučení. Výlet na trestnou lavici poskytl hlavní rozhodčí Jeřábek zlínskému Karlíčkovi. Vsetínští si v početní výhodě vytvořili tlak, ze kterého těžil nejprve Hrňa a následoval ho i Podešva. V krátkém časové sledu se do ostřelování přidal i Stříteský, ale ani jedno z těchto tří vsetínských es na Sedláře nevyzrálo. Ve 13. minutě se prvního faulu dopustili i hosté a Hamé mohlo svým soupeřům ukázat, jak se má proměnit přesilovka. Na počátku početní výhody sice domácím ujel Knebl s Ostrčilem, kteří svou akci zakončili střelou do připraveného Sedláře, ale největší šanci měl na svědomí zlínský Karlíček, který z nadějné pozice těsně minul. O chvíli později se vytáhl Kůdela proti Sukovi a to bylo z dvouminutové početní výhody Zlína vše, jenomže přesně 38 vteřin po naskočení Haschky byl k vidění krásný hokejový moment, když projektil Navrátila, odražený od zlínského gólmana, dorazil do klece Vrdlovec. Vsetín šel do vedení. V závěru třetiny mohl srovnat agilní Karlíček, jehož bombu od modré čáry ztlumil beton Kůdely a na druhé straně se držel za hlavu Mičulka, kterého Sedlář vychytal v leže.

Druhou třetinu odstartovalo vyloučení zlínského Korčáka, který tak přerušil slibně se rozvíjející akci zelenožlutých. V přesilovce se ukázalo, jak je dobré mít Sedláře v bráně. Nejprve zlínská jednička zneškodnila střelu Knebla, následně i pokus Podešvy a nahození Fabiána. Po skončení této přesilovky se pro Vsetín naskytla možnost reparátu, když se s pravidly nedohodl zlínský Bula. Jeho provinění hosté nepotrestali a nakonec je aktivita Medvědů donutila k dvouminutovému trestu, jmenovitě pro Podešvu. Výhoda jednoho muže v poli domácí povzbudila a Kůdela se nejednou otáčel za pukem, který prosvištěl kolem tyčky. Tlak domácích ustál, až se puk uklidnil v lapačce vsetínského mladíka. Když Podešva vyjel z trestné lavičky, sám se nadechl k bravurnímu sólu, kterému scházelo jen lepší zakončení. O další vzrušení se v 36. minutě postaral hostující Hrňa, jehož pokus o vstřelení branky se rozplynul, protože přišlo podražení v podání Ondráčka. S početní nevýhodou si ale domácí poradili na výbornou a soupeře nepustili k žádné větší příležitosti. Hamé se po úspěšně sehraném oslabení dostalo na koně a rázem bylo všechno naopak. Vsetínští nestíhali a to se projevilo v čase 38:09, kdy se vysokou holí provinil Ciupa. Tomu samému hráči přidal ještě rozhodčí Jeřábek 10 minut - nesportovní chování. Třetí přesilovka na účtu domácích už byla ta gólová a stav utkání se srovnal. Běžel konec 39. minuty a vsetínská obrana s brankařem Kůdelou zazmatkovala tak, že za brankou byl nejrychleji Jurík, jehož přihrávku před vsetínskou klec pohotově doklepl Goiš.

Úplně odlišná od dvou předchozích byla třetí třetina. Tempo začalo určovat Hamé a podle toho se měnilo i skóre. Po několika menších šancích přišla v 47. minutě přesilovková rána od modré v podání zlínského Karlíčka, který tak svou aktivitu ztvrdil i brankovým zápisem. Vsetínští mohli odpovědět o necelé dvě minuty později, ale Sedlář pokračoval ve svém excelentním vystoupení. Smůlu neprolomil ani Knebl, který těsně minul klec. V čase 50:45 došlo k důležitému okamžiku. Na trestnou lavici si chtě nechtě musel usednout vsetínský Hrňa a přesilovka, kterou tím poskytl týmu Hamé, skončila pro Vsetín vytahováním puku z branky. Jan Bula si totiž všiml, že mu najíždí Brunec a ten už se v zakončení nemýlil. Zlín si tak vytvořil dvoubrankový odstup a jako by toho nebylo málo, Knebl dostal za nesportovní chování 10 minut. Po nepodařeném úseku hry se Vsetínští nemohli dostat do své herní pohody a prim hráli především svěřenci trenéra Čecha. Domácí se o nadějný výsledek nenechali nijak obehrát, právě naopak. V 59. minutě uháněl na Kůdelu zlínský Jurík a pod nohy se mu vrhl domácí obránce Matěj Stříteský. Rozhodčí po tomto incidentu nařídil trestné střílení, ke kterému se po poradě na zlínské lavičce postavil Karlíček. Obránce Hamé na Kůdelu nevyzrál, a tak se skóre neměnilo. Po následném buly si ještě zelenožlutí vykoledovali faul a rozhodli se, že s nepřízniznivým výsledkem se pokusí ještě něco udělat. Po oddechovém čase se vítězové z prvního finálového utkání vrhli v šesti proti čtyřem, ale ovoce to nepřineslo. Tečku za utkáním udělal v čase 59:34 Bula, který do prázdné brány zpečetil zlínské vítězství.