SDO slaví první výhru, doma udolal Třinec

Helena Hegeďová • 22.09.2017

Zápas pátého kola Extraligy staršího dorostu přinesl na vsetínském zimním stadionu celkem 11 branek. Žlutozeleným se během dvou třetin podařilo vybudovat náskok 5:2, který se o jeden gól zmenšil půl minuty před koncem druhého dějství, když Mikler proměnil trestné střílení. Třinec byl brankově aktivnější i na začátku třetí třetiny, a hostům se tak podařilo vyrovnat na 5:5. Dále je vedla je vidina bodů ze zápasu, ve kterém ani jednou nevedli. Výsadou domácích však byly přesilovky. Když usedl za vyhození kotouče na trestnou lavici Šulák, vstřelil vítěznou branku Lukačka. Stejného herního přestupku se sice záhy dopustili také Valaši, Třinec však tuto šanci nevyužil a tři body z utkání zůstávají na Lapači.

ELSD - 5.kolo pá 22.9.16:45
HC Oceláři Třinec
6:5(1:0, 4:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 18. Floriš (Vašenka, Lašák), 23. Půček (Klímek), 26. Matiaško (Půček), 34. Ondračka (Jenáček), 39. Zetocha (Vašenka, Lašák), 54. Lukačka (Vašenka) – 22. Čmiel, 32. Mikler (Macháček), 40. Mikler (TS), 45. Čmiel (Šulák), 48. Matěj (Geidl, Macháček). Rozhodčí: Cik – Novotná, Doleček. Vyloučení: 6:5, navíc Plandor (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 24:25. Diváci: 92. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5, 6:5.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Ondračka, Lukačka, Kožený, Floriš – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Jenáček, Vašenka, Půček, Pernický, Lašák.
HC Oceláři Třinec: Ochman – Radzienciak, Bulava, Šulák, Konderla, Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Rybnikár, Macháček, Stebel, Čmiel, Plandor.