SDO se nepodařila poslední třetina a prohrál s Boleslaví 3:4

Kristýna Zigmundová • 14.01.2017

Dorostencům se na své minulé úspěch nepodařila navázat v zápase s Mladou Boleslaví. Po většinu hry byly oba týmy vyrovnaní soupeři, kteří se snažili urvat zápas ve svůj prospěch. V samotném závěru se kluci ještě snažili obrátit průběh zápasu hrou bez gólmana, ale nepřálo jim štěstí a branky jsme se už nedočkali. I tak se jim podařilo Boleslav pěkně potrápit a snad se na vítěznou vlnu brzo dostanou.

ELSD - 2část/8 so 14.1.13:00
BK Mladá Boleslav
3:4(1:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky:20. Půček (Matiaško), 33. Půček (Ondračka), 53. Hrňa – 1. Flynn (Moravčík, Křížek), 10. Moravčík (Kučera, Křížek), 25. Flynn (Jirásek), 41. Kučera (Jirásek). Rozhodčí:Pelc – Carbol, Dohnal. Vyloučení:6:6. Využití: 1:2.V oslabení:0:0.Diváci:89.Střely na branku:14:37. Průběh utkání:0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Ondračka, Már, Kuboš, Paroušek, Lukačka, Kollár, Nadymáček, Pařízek – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Zetocha, Jenáček, Půček, Krupa.
BK Mladá Boleslav: Marek – Beneš, Novák, Dlabola, Jirásek, Imlauf, Nepokoj, Červenka – Čermák, Dvořák, Křížek, Hrachovec, Šípek, Foerster, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera.

Úvod utkání patřili bezesporu hostům, kteří zvládli už 41 sekund po úvodním hvizdu protlačit kotouč za Chrásteckého. Perfektní kombinaci dvojice Zdeněk Křížek a Andrej Moravčík zakončila až z mezikruží Oscar Flynn. O pár minut později se hosté radovali znovu, ale hlavní rozhodčí rozhodl o neplatnosti tohoto gólu z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. V 10. minutě se ale hosté již ničím neprovinili a po střele Andreje Moravčíka se dostali do dvoubrankového vedení. Moravčík byl sám nepokrytý před Chrásteckým a jeho střela nad pravé rameno si cestu do brány našla. Zbytek třetiny se do útoku hnali převážně hosté, ale v samotném závěru se probudili i domácí a 36 sekund před koncem skóroval Roman Půček, který dostal perfektní přihrávku od Michala Matiaška.

Do druhého dějství naskočili domácí s odhodláním a to bylo také poznat na jejich hře. Bohužel to byli opět hosté, kdo se radoval. Ve 25. minutě se Oscar Flynn prokličkoval až k Chrásteckému a využil tak přesilovkovou hru svého týmu. Pro Vsetín to byla studená sprcha, která shodila tempo hry. Domácí se ale po chvilce otřepali a ve 33. minutě to byl opět Roman Půček, kdo dostal kotouč do brány. Zbytek třetiny byla na obou stranách vyrovnaný. Šance na branku byly na obou stranách, ale ani jeden tým neměl dostatek štěstí dostat kotouč za gólmana soupeře.

V poslední třetině se dostali hosté znovu do dvoubrankového vedení, když Lukáš Kučera obehrál domácí obranu a následně překonal i Chrásteckého. Následovala řada přesilovkových her, které ale zůstaly nevyužité. V 53. minutě snižoval David Hrňa na 3:4 a Vsetín se dostal do hry. V závěru mohl rozhodnout hostující Lukáš Kučera, který byl faulován a jel trestné střílení. Na Chrásteckého ale nevyzrál. Poslední dvě minuty před koncem zkoušeli domácí štěstí při hře v šesti, ale nedařilo se jim v zakončení. Jejich kombinace před hostujícím Markem byly pěkné, najít ale skulinku v obraně hostů bylo již nad síly domácího týmu, který si z tohoto zápasu žádné body neodnesl.