SDO: Vsetín uhasil ofenzivu Plamenů, ze Žďáru veze tři body a čisté konto pro Málka

Helena Hegeďová • 04.02.2018

Vsetín byl po celou dobu první třetiny nebezpečnějším ze soupeřů, k brance mu však nepomohla ani přesilová hra. Hosté se radovali až v úplném závěru první dvacetiminutovky, kdy jedenáct sekund před jejím koncem otevřel skóre Lukačka. Také druhá třetina se nesla ve znamení vsetínských šancí a tentokrát už domácí sílu valašských přesilovek poznali, když dvoubrankový náskok vystřelil Jenáček. Valaši svého soupeře přestříleli poměrem 43:31. V posledním dějství přidal ještě jednu branku do Radostovy sítě Matiaško. Vsetínský brankář Málek zlikvidoval všech jednatřicet střel a zcela po zásluze si připisuje první nulu v sezóně. Vsetínské nyní čeká už jen jeden zápas nadstavby a stále se drží ve čtyřce.

ELSD - 40.kolo ne 4.2.13:00
SKLH Žďár nad Sázavou
0:3(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Lukačka (Krupa, Pernický), 27. Jenáček (Půček, Matiaško), 48. Matiaško (Půček, Jenáček). Rozhodčí: Čech – Kotlík, Nechvátal. Vyloučení: 4:4 + Kuluris (ZNS) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 31:43. Průběh utkání: 0:0, 0:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (51. Vít) – Korec, Čermák, Klodner, Poizl, Macek, Budín – Konečný, Dospěl, Vlk, Malenovský, Jindra, Kuluris, Mihulka, Marguš, Nagy
VHK ROBE Vsetín: Málek – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek, Vávra – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Pernický, Krupa.

Během první poloviny první třetiny se nejprve dostal před Radostu Krupa a následně dvakrát zcela nehlídaný zakončoval Petriska. Domácí brankář ale potvrdil svou kvalitu. Už to vypadalo, že první třetina skončí bezgólově, ale jedenáct sekund před první sirénou skvělou přihrávkou našel zpoza branky Krupa přesně Marca Lukačku, jenž backhandem otevřel skóre - 0:1.

Hned zkraje druhé třetiny musel Radosta znovu zasahovat proti dvěma těžkým ranám. Zejména Jenáčkova rána z první byl velice nebezpečná. V sedmadvacáté minutě Vsetín využil zkrácenou přesilovou hru. Radostu prostřelil z kruhu Šimon Jenáček - 0:2. V pětatřicáté minutě měl hodně práce hostující Málek, ale nebezpečný závar nakonec vyřešil.

Podobný hokej pokračoval ve třetí třetině. Radosta se znovu musel vytáhnout proti Lukačkovi a o pár desítek sekund zakončoval sám před domácím brankářem Petriska. Po sérii šancí už ale přišla třetí branka. V čase 48:00 už Radosta na střelu Michala Matiaška nedosáhl a o osudu utkání bylo rozhodnuto - 0:3.