SDO: Dva body zůstávají doma! Valaši porazili Třinec na nájezdy

Helena Hegeďová • 11.11.2016

Favoriti z Třince si během první dvacetiminutovky vytvořili dvoubrankový náskok, ten však v periodě druhé smazal autor hattricku, Daniel Klímek, a mohlo se začít nanovo. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny vrátil Třinci vedení Havránek. Valachům však tato branka do šatny neuškodila. Když se Oceláři dostali do vedení, Vsetín dokázal vyrovnat a zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům. Jediným úspěšným se v nájezdové loterii stal Tomáš Ondračka, který tak poslal na konto Vsetína bonusový bod.

ELSD - 21.kolo pá 11.11.16:30
HC Oceláři Třinec
5:4sn(0:2, 2:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Klímek (Klauda, Matiaško), 28. Klímek (Matiaško, Půček), 50. Matiaško (Půček, Klauda), 52. Klímek (Půček, Matiaško), rozh. náj. Ondračka – 11. Indrst, 19. Przybyla (Raška, Michálek), 39. Havránek (Marguš, Peterek), 51. Tománek (Marguš). Rozhodčí: Fiedler – Štefková, Hykel. Vyloučení: 5:6 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Ondračka, Mar, Paroušek, Lukačka, Kollár, Pařízek, Klauda – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Liška, Zetocha, Kovacs, Koňařík, Půček.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Radzienciak, Krzak, Rufer, Marguš, Michálek – Havránek, Tománek, Mikler, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Molin.

Po opatrném začátku se jako první osmělili domácí, konkrétně Koňařík s Matiaškem, kteří se snažili dostat kotouč do branky mezi pravou tyčkou a rukou gólmana Štěpánka. Hostující gólman si poradil i se střelou Klímka a dorážkou Půčka, což Oceláře nabudilo i k lepším výkonům směrem dopředu. Hosté si vytvořili tlak a v nabídnuté přesilové hře jej neustále stupňovali. Jejich snažení vyústilo v branku v 11. minutě, když při nepřehledné situaci vedle brankoviště dostal puk do brány Filip Indrst. Hosté se drželi v útočném pásmu až do konce první periody, domácím se šance naskytovaly ojediněle, většinou z brejku. Domácí gólman Chrástecký zachoval chladnou hlavu ve složitých situacích, jakou byla například i smršť střel ke konci první třetiny. Když se situace trochu uklidnila, vyplul ze skupiny třineckých hokejistů Dan Przybyla a bekhendem zakončil mezi tyčku a nohu domácího muže v masce.

Druhou třetinu začali Valaši v početní výhodě, která ovšem branku nepřinesla. Hosté v úvodu periody opět drželi útočné pásmo. Třineckého obránce však dobře obešel Půček a vybojoval tak pro Vsetín útočné pásmo, čehož dokázal po dalším vhazování zužitkovat Daniel Klímek, když poslal kotouč pod Štěpánkovy betony. O čtyři minuty později už bylo vyrovnáno. Znovu padl gól z hole Daniela Klímka. S tímto skóre se nehodlali smířit Oceláři a Chrástecký se musel mít opět na pozoru, jelikož hostující tým si vedl opravdu dobře, co se týče nepříjemných střel. Oběma týmům se naskytla možnost přesilové hry, Ocelářům dokonce dvakrát. A právě druhou početní výhodu Třinečtí zužitkovali. Necelé dvě minuty před koncem periody zaujal pozici na vrcholu levého kruhu Marek Havránek a prudkou střelou po nahrávce Timoteje Marguše prostřelil domácího gólmana.

Třinec působil v úvodu třetího dějství aktivněji. Změnil to až ve 44. minutě Matiaško, který se sám dostal do útočného pásma. Ve střelách jej pak následovali Zetocha a Klímek s Půčkem. Domácí si však nevšimli Przybyly, který se tak dostal do brejku. Gólová radost ale přišla na druhé straně. Michal Matiaško našel kotouč v mezikruží vlastního obranného pásma a vydal se směrem k brance Ocelářů. Přidal se k němu i Roman Půček, puk si vyměnili a Matiaško se v přečíslení trefil k levé tyčce. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Horní roh branky domácích vymetl Ondřej Tománek. Vsetín byl najednou aktivnějším celkem, střelám Valachů však chyběla přesnost. Byl to ovšem zápas Daniela Klímka, toho kotouč poslouchal na slovo a do branky zapadl i po jeho pokusu k bližší tyčce z pravého kruhu. Útočník s osmičkou na zádech stále neměl dost a patřil k nejviditelnějším hráčům na ledě. Tři minuty před koncem základní hrací doby už se z gólu radoval Radzienciak, po poradě ovšem sudí uznali, že Chrástecký kotouč opravdu zastavil na brankové čáře a o branky se tedy nejedná.

Zápas šel za stavu 4:4 do prodloužení. Třinec měl možnost hrát v početní výhodě, když na trestnou lavici usedl Matiaško. Hosté s touto skutečností ale nenaložili chytře a ještě před vhazováním dostala hráčská lavice Ocelářů trest za nesportovní chování. Hosté se v prodloužení dostávali do šancí díky svým kombinacím v útočném pásmu, domácí zase hrozili z brejků, ve kterých byl nejvíce vidět Klímek. Poslední půlminutu strávil Vsetín na ledě ve čtyřech proti třem, ani v této výhodě však branka nepadla a zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Tomáš Ondračka.