SDO: Vsetín držel s Vítkovicemi krok pouze v první třetině

Jan Tajzler • 17.10.2014

Výsledková krize starších dorostenců nebere konce. Svěřenci trenéra Čecha se potřebného vítězství nedočkali ani proti Vítkovicím. Přitom po první třetině se zdálo, že Valaši přeci jen můžou pomýšlet na bodový zisk, jenže po polovině utkání přišla ledová sprcha v podání Ostravanů. V rozmezí 34. až 36. minuty kapituloval Bechný celkem třikrát. Vítkovice pak už pouze kontrolovaly vedení a přidali ještě další branky do vsetínské sítě.

ELSD - 13.kolo pá 17.10.16:30
HC Vítkovice Ridera
1:6(1:1, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Janošek (Tydlačka) – 10. Gřesík, 34. Slánský (Malina, Danielčák), 36. Krčmář (Slánský), 36. Gřesík (Malina), 46. Gřesík (Malina, Danielčák), 56. Raška (Hartmann). Rozhodčí: Škach (Zlín) – Valentík (Kroměříž), Karpíšek (Uherské Hradiště). Vyloučení: . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (Barvík 46.) – Bártek, Richter, Wintritt Jiří, Augustin, Vítek, Ševčík, Vodák – Abazaj, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Kostka, Jochymek, Janošek, Koňařík.
HC Vítkovice Ridera: Daňa (Juránek) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Bijota, Halška, Ďurčák, Krčmář, Slíž – Franz, Raška, Malina, Maxner, Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Stupka, Danielčák, Hartmann, Šala.
V úvodu utkání začali aktivně hosté z Vítkovic a po většinu času se dokázali držet v útočném pásmu. Domácí se marně dostávali do útočného pásma, neboť se jim vůbec nedařil přechod přes střední pásmo. Až teprve v 5. minutě utkání přišel první vážnější okamžik od domácích hráčů. Do přečíslení dva na jednoho se řítil Koňařík s Gharibyarem, druhému jmenovanému však koncovka vůbec nesedla a branku přestřelil. Vyrovnanou hru rozsekly Vítkovice v čase 9:06, David Gřešík se s kotoučem obmotal kolem vsetínské branky a skrz bližší tyč procpal puk pod lapačkou brankáře Bechného. Vsetín se snažil hledat cestičky k vyrovnání, ale do brankových příležitostí se dostávali Vítkovičtí. Třeba ve 12. minutě se hosté dostali do přečíslení, Slánský se však rozhodl zakončovat sám, ale vsetínský brankář si tentokrát připsal úspěšný zákrok. O minutu později předvedli střelecký festival obránci, projektil vítkovického Štěpánka vyrazil Bechný na hůl Gabrhelíka a ten trefil tyč Bechného svatyně. Nedáš, dostaneš, i tak by se dal popsat následující protiútok Vsetínských, protože Miroslav Janošek si dokázal nabruslit s pukem před Daňu a srovnat stav utkání. Vsetín mohl strhnout vedení na svou stranu v závěru první periody, kdy měl možnost dvojnásobné početní výhody, zde měl největší příležitost Janošek, ale odkrytou branku vysoko přestřelil.

Do druhé třetiny jakoby vstoupil jiný tým Vítkovic. Daleko rychlejší a důraznější. Hosté dlouze kroužily v útočném pásmu, přečkali další početní výhodu domácích a ve vlastní přesilovce udeřili. Psal se čas 33:49 a Lukáš Slánský nalezl recept na brankáře Bechného, který do té doby držel vsetínské akcie nad vodou. Vsetínská obrana následně uspořádal den otevřených dveří a v rozmezí dvou minut se dokázali ještě trefit dva Davidové, nejprve Krčmář a po něm přidal druhou branku Gřesík. Tato pasáž hry se ukázala jako zlomová, neboť poté si už Vítkovice dělaly na ledě co chtěly.

Vsetín měl poslední možnost zabojovat ve třetí třetině, ale příliš změn se nekonalo. Vítkovice i nadále kontrolovaly kotouč a s přehledem hlídali získaný náskok. Navíc v čase 45:58 dokázal vedení ještě navýšit David Gřešík, čímž oslavil vstřelený hattrick v utkání a vyhnal Bechného z brány. Vsetínští se však přeci jen snažili ještě skóre upravit, možnost k tomu měl Abazaj, tomu se po přihrávce Lainky otevřel prostor, ale vsetínský útočník trefil pouze vyrážečku brankáře Dani. K další brance nepomohly Valachům ani početní výhody, Vítkovice s přehledem bránily. Definitivní tečku za dnešním utkáním napsal v čase 55:05 Dominik Raška, když zůstal zcela nepokrytý před Barvíkem a uzavřel na konečných 6:1 pro Vítkovice.