Prvoligová Opava Vsetínu srdnatě vzdorovala

Michal Berg • 03.09.2004

O p a v a - Vsetín v souboji s prvoligovým soupeřem zejména ve druhé a třetí části nedominoval, ale díky chybám mladé domácí obrany dokázal střílet branky velmi lehce. Dvakrát se trefil Libor Pavliš. Slibný náskok ale Valaši ve druhé části dvěma brankami v oslabení prohospodařili a nebýt střelecké nemohoucnosti domácích a dobrého výkonu bankáře Plška, mohla Opava průběh zápasu i srovnat.

- přát. pá 3.9.17:00
Hokejový klub Opava
3:5(1:3, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Boháč (Balog), 38. Harazim (L. Lhotský), 42. Suchánek (Měch) - 3. Gengel, 16. Pavliš (Brabenec), 17. Selingr (Dubec), 24. Dubec (Vak), 50. Pavliš. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 70.
Opava nastoupila k zápasu v nezměněné sestavě s tím rozdílem, že se do brány postavil Roman Šlupina. Úvod hned ukázal, že mezi oběma soupeři je určitý rozdíl třídy a ve 2. minutě se zákonitě měnilo skóre po akci vsetínských mladíků ze čtvrtého útoku. Opava se sice snažila sekundovat, ale převahu měli stále hosté. Až do 16. minuty ji brankově nedokázali využít, poté se však prosadili hned dvakrát. Nejdříve novic Brabenec nabídl na zlatém podnose přihrávkou zpoza branky gól Pavlišovi, za 15 sekund vystřelil Dubec, Šlupina jen vyrazil před sebe a pro jeho kolegu z útoku Selingra nebyl problém trefit do prázdné brány.

Po buly se znovu prodíral po levém křídle Selingr, ale bránu těsně minul. Naopak na druhé straně se poprvé urodilo. V přesilovce vypálil obránce Balog, jeho střelu brankář vyrazil zpět na modrou, kde stejný hráč složil reparát příhrou na volného Boháče, který bezmocného brankáře překonal.

Do druhé třetiny vstoupili domácí zcela vyměněni a po kombinaci dua Balog-Boháč se druhý jmenovaný z blískosti neprosadil. Naopak slibný náznak náporu zanedlouho zmrazil Dubec, který využil ideální pobídky Vaka, jenž křižnou přihrávkou přes celou šířku kluziště nechal vyniknout svého parťáka. Slezan se však nezastavil a stále dotíral na vsetínského brankáře. Při hře 4 na 3 slibně střílel od modré Bartoň, v oslabení ujel Rozum, zvolil bekendový blafák, ale ani on brankáře nepřekonal. V přesilové hře jel tváří v tvář golmanovi Kříž, ten puk vypíchl k dojíždějícímu Boháčovi, ten však trestuhodně minul, po souhře první pětky se neprosadil Rozum, který netrefil do brázdné branky letící puk. Podařilo se to v minutě 38., kdy v přesilovce vypálil Luděk Lhotský a Harazim šikovně tečoval kolem betonu brankáře.

Šanci na vyrovnání vykřesal individuální akcí Suchánek junior, který nedal bekendovým blafákem brankářovi nárok. Jiskřičku naděje však uhasili hosté v zápětí, když se po objetí branky prosadil Pavliš. Slezan však na srovnání nerezignoval, ale ani střelecké pokusy Suchánka a Vnenka k úspěchu nevedly.