První prohra. Valaši nestačili na Rytíře

Kristýna Guricová, Filip Ardon • 16.09.2017

První utkání na soupeřově ledě se Vsetínským nevyvedlo. Už v čase 10:00 vedlo Kladno díky dvěma slepeným gólům Kubíka a Přikryla. I přes to, že byla úvodní třetina herně vyrovnaná, doplatili Valaši na několik chyb, které domácí nekompromisně potrestali. Hned v úvodu druhé třetiny zvýšili Kladenští na 4:0 a od té chvíle už byl zápas jednoznačnou záležitostí. Konečné skore utkání se zastavilo na výsledku 1:7, čestný úspěch Vsetína obstaral Tomáš Vávra.

WSM liga - 3. so 16.9.16:00
Rytíři Kladno
7:1(3:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Kubík (Štich), 10. R. Přikryl, 19. J. Strnad (R. Přikryl, Kehar), 23. Zikmund (T. Kaut), 28. Pekr (Štindl, J. Strnad), 49. Štich (T. Kaut), 57. D. Tůma (J. Kloz, Machač) – 29. Vávra (Frolo). Rozhodčí: Grech, Přikryl – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2635. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.

Rytíři Kladno: Kopřiva (10. - 12. Cikánek) – P. Hořava, F. Matula, Kehar, Štindl, Lenďák, Štich – J. Kloz, Machač, D. Tůma – Pekr, R. Přikryl, J. Strnad – Zikmund, T. Kaut, Lorraine – Redlich, Kubík, Svedlund.
VHK ROBE Vsetín: Horčička (23. Šurý) – Ostrčil, Frolo, Janáček, Teper, Holomek, Dundáček – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Vrána, Šilhavý, Hořanský – Finsterle, Pokorny, Karafiát.

Začátek zápasu přinesl otevřenou hru z obou stran a gólmani si hned v úvodu sáhli na kotouč. Kladenští se pak dostali do náporu při přesilové hře, Kubík však nejprve pálil jen nad a Strnad vzápětí svoji akci nedotáhl do konce. Na trestnou vzápětí usedl na druhé straně Hořava a hosté roztočili před Kopřivou kolotoč přihrávek. Kladenský gólman dokázal zastavit všechny vsetínské pokusy a Vávra v největší šanci zakončil jen těsně vedle. Skóre se tak měnilo až při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Horčička pouze vyrazil Štichovu tvrdou ránu a Adam Kubík dorážel přesně – 1:0. Domácím navíc přidala první branka na sebevědomí a přidali další trefu. Roman Přikryl obral o kotouč Holomka, rozjel se sám proti hostujícímu brankáři a vedle jeho betonu uklidil puk do sítě – 2:0. Kopřivu musel poté na minutu a dvanáct sekund nahradit mezi třemi tyčemi Cikánek kvůli problémům s výstrojí kladenské jedničky. Valaši po druhé obdržené brance přidali a vytvořili si veliký tlak, Kladno ale mohlo hrozit z rychlých protiútoků. Při dalším pobytu domácích v útočné třetině pak Přikryl svojí typickou přihrávkou zpoza brány našel Jakuba Strnada a ten střelou k bližší tyči překonal Horčičku – 3:0.

Na začátku druhé části mohl zajistit další navýšení Strnad, který přibrzdil těsně před gólmanem a šikovně zkoušel přehodit jeho beton. Výsledkem ale byla jen druhá přesilovka Rytířů v zápase. Při té se rozjel na branku Ladislav Zikmund, jenž, přestože skončil na ledě, dostal puk za Horčičkova záda – 4:0. Luboš Horčička se poté přesunul na střídačku a své místo v brance přepustil Michalovi Šurému. Ani ten ale nevydržel dlouho bez obdržené branky. Matěj Pekr si nabruslil k brance z pravé strany a odrazem o Janáčkovu brusli dostal kotouč za brankářova záda – 5:0. Valaši ale odpověděli hned nato. Tomáš Vávra si našel prostor v útočném pásmu a uklidil puk do horního růžku – 5:1. Rytíři se ale nenechali inkasovanou brankou srazit a pokračovali i nadále v aktivní hře, z čehož pramenili dvě přesilové hry. Při té druhé si vybruslil do dobré pozice Strnad, jehož střela z první mířila jen těsně vedle bližší tyčky. Skóre se tak v prostřední části už neměnilo.

V závěrečné části hosté ještě vykřesali naději na zdramatizování, když hned na začátku třetiny vybojovali přesilovou hru, kladenská defenziva ale zafungovala výborně. Hned po návratu z trestné navíc mohl zahrozit Přikryl, nedokázal si však obhodit posledního bránícího hráče. Vsetínští poté přece jen zaznamenali druhou branku, ta ale nemohla platit. Kucharczyk předtím fauloval a hra byla přerušena. Při přesilové hře pak udeřili opět domácí. David Štich se opřel do kotouče z první a propálil vše, co mu stálo v cestě – 6:1. Domácí se pak bez větších potíží ubránili soupeřově početná výhodě a v závěru ještě navýšili. Kloz dostal zpětnou přihrávku a ještě předložil kotouč před odkrytou klec Davidu Tůmovi, jenž už nezaváhal – 7:1.

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Myslím si, že výsledek neodpovídá hře, kterou jsme dnes viděli. Během prvních osmi minut jsme byli pod tlakem a Vsetín mohl klidně dát dva nebo tři góly. Létalo to tam, jednou jsme už měli prázdnou bránu, pak jsme ale z protiútoku dali první gól a potom druhý, čímž jsme se uklidnili. To si myslím, že ovlivnilo zápas. Zápas byl jinak vyrovnaný a hra Vsetína se mi hrozně líbila.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Nehodnotí se mi to dobře, protože jsme utrpěli debakl. Odehráli jsme solidně prvních osm minut a po obdržení druhé branky jsme se sesypali. Celkově jsme tady odehráli špatný zápas.