První domácí zápas přinesl SDO další výhru

Helena Hegeďová • 15.08.2017

První třetina plná rychlého hokeje branku nepřinesla, ve druhém dějství se však Valaši ukázali jako lepší a aktivnější celek. Do třetí třetiny tak domácí vstupovali s tříbrankovým náskokem, který ve 45. minutě ještě vylepšili Klímek s Vašenkou. Ani Havířov však bez branky nezůstal a sympatický výkon zpečetil brankou Janeček. Minutu a půl před koncem přidal poslední gól zápasu Klímek, čímž dokonal hattrick. Na závěr přišly i samostatné nájezdy, ve kterých se také radoval tým Vsetína.

Přípravné zápasy SDO - přát. út 15.8.16:30
6:1(0:0, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 31. Matiaško (Lašák), 35. Klímek (Matiaško, Půček), 36. Půček (Matiaško), 45. Klímek (Matiaško), 45. Vašenka (Pernický, Jenáček), 59. Klímek (Matiaško, Půček) – 54. Janeček (Žídek). Rozhodčí: Husička – Kovařčík, Strnadlová. Vyloučení: 4:5 Využití: 2:0. V oslabení:0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:0, 5:0, 5:1, 6:1.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Ondračka, Kožený, Floriš, Lašák, Vávra, Žabčík – Půček, Matiaško, Klímek, Vašenka, Jenáček, Pernický, Lukačka, Krupa, Zetocha.
AZ Havířov: Dufek – Moučka, Uhlíř, Máca, Pliska, Hrček, Grygar, Thiel – Janeček, Žídek, Dufek, Hilšer, Pindel, Cienciala, Tomeček, Revaj, Del Favero, Kanaloš

Z úvodu utkání by se mohlo zdát, že hosté zaskočí, z minulých utkání rozjetého, soupeře. Vsetínští se hned v úvodu dostali po faulu Vávry do oslabení, první minuty ovšem přečkali a hra se vyrovnala. Vsetínští mohli na svou nedisciplinovanost doplatit i ve 13. minutě, kdy byl za hru vysokou holí vyloučen Zetocha. Největší šance první třetiny však přišla při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Havířovský Pliska se dostal z vlastního pásma až ke vsetínské obraně, šikovně si s ní poradil a ocitl se sám před gólmanem Chrásteckým. Pliska byl najednou ve stoprocentní šanci v mezikruží. K hostujícímu útočníkovi stihl dobruslit obránce Žabčík a vložil do jeho střely hokejku, čímž změnil její směr a dostal puk do bezpečí.

Začátek druhé třetiny nastínil vývoj zápasu. Valaši na sebe svou aktivní hrou natáhli faul a v přesilové hře předvedl pohlednou individuální akci Půček, chybělo jen přesnější zakončení. Další vsetínská přesilovka už však brankou skončila. Lapač čekal na první branku necelých třicet jedna herních minut. Jak je ale známo – kdo si počká, ten se dočká. Fanoušci, kteří v hojném počtu zavítali na zimní stadion, mohli vidět opravdu povedené akce. Michal Matiaško prokličkoval obranou soupeře a po blafáku zakončil kolem levé nohy havířovského brankáře.

Valachy tato branka nabudila, ale i Havířov se nebál sáhnout na kotouč a snažil se dostat puk za Chrásteckého. Při hostujícím celku nestálo štěstí, to měl naopak Daniel Klímek, když se jeho střela odrazila od tyčky až za brankovou čáru. O dvě minuty později zvýšil náskok domácího celku Roman Půček, jenž se dostal spolu s Michalem Matiaškem do přečíslení a tečí jeho přihrávky poslal puk pod vyrážečku.

Tři branky nebyly pro Havířov nedosažitelnými, což si uvědomovali i samotní hráči, a proto přidělali domácímu brankáři hodně práce hned v úvodu třetí třetiny. Branka však padla na straně druhé. Daniel Klímek podruhé v zápase překonal gólmana Dufka. Skóre 4:0 nesvítilo na tabuli dlouho, jelikož Janu Vašenkovi stačilo jen sedm sekund, aby přidal pátou branku Vsetína. Vašenka zpracoval přihrávku od Vojtěcha Pernického, prosmýkl se kolem tyčky a bekhendem zasadil kotouč pod břevno. Hosté dostali příležitost ke vstřelení branky v přesilovce 5 na 3. Žlutozelení se v pečetní nevýhodě ubránili, při hře pět na pět ve 54. minutě však brankář nezasáhl úplně šťastně.

Jan Žídek nahodil na branku a Chrástecký kotouč ukryl pod lapačku. Následně si jej gólman chtěl připravit k rozehrávce, vedle něj se však objevil Michal Janeček, který, k překvapení domácího brankáře, puk zvedl nad levý beton a připsal první přesný zásah svého celku. Z obrazu hry bylo patrné, že pokud někdo přidá další branku, bude to Vsetín. Domácí na sebe svou hrou znovu natáhli nedovolený zákrok a Cienciala putoval zpytovat svědomí po hákování soupeře. Vsetín dlouho kombinoval. Nakonec přesně zakončil Daniel Klímek.

Po vsetínském vítězství 6:1 následovaly samostatné nájezdy. První tři série nájezdů přinesly pouze dvě tyčky. Jednou namířil puk do brankové konstrukce hostující Hilšer, podruhé to byl domácí Zetocha. Tyčka zazvonila také po pokusu hostujícího Tomečka ve čtvrté sérii, ale čtvrtý nájezd Vsetína už byl úspěšný. O výhru 1:0 pro Valachy v samostatných nájezdech se postaral střelec hattricku, Daniel Klímek.

Josef Turek (Vsetín): Narazili jsme na silného soupeře. V první třetině jsme museli ustát dvě přesilové hry hostů. Během prvních sedmi minut jsme byli poměrně pod tlakem. Výborně zachytal gólman soupeře, ale i nám. Musím Viktora Chrásteckého pochválit. Zápas se zlomil ve druhé třetině, kdy nám zahrála výborně pětka Michala Matiaška. I předešlé zápasy hráli dobře a oprávněně trénují i s našimi muži. Přidali se však i ostatní pětky. Pěkný gól vsítil i Honza Vašenka. I třetí útok splnil to, co jsme po něm chtěli. Hráli agresivně a silově. Nakonec jsme zaslouženě zvítězili. Pořád je to příprava a neděláme z toho vědu. Vážíme si však každého vítězství i v přípravě. Tvoříme tady nový tým, kluci jsou nakopnutí, jdeme si za svým cílem, o kterém víme jenom my s klukama v kabině.