Přestřelku na Lapači zvládl lépe Vsetín a získal důležité tři body

Jiří Kubják, Václav Trávníček • 28.10.2010

Po nevydařeném nedělním utkání v Uničově měli před sebou vsetínští hokejisté jasný úkol: uspět v domácím zápase proti Technice Brno. Čtvrteční duel na Lapači připomínal houpačku. Vsetínští šli jako první do vedení, ale Brno dokázalo dvěma brankami stav otočit. Ten samý kousek se však podařil i Valachům, kteří v posledních minutách zásluhou Radima Tesaříka nejprve srovnali a pak díky přesné Vaňkově trefě rozhodli o vítězství 4:3.

- 14.kolo čt 28.10.17:30
HC Technika Brno
4:3(0:0, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 21. Šafařík (Slováček), 48. Kubo, 55. Tesařík (Slováček), 57. Vaněk (Ševčík) - 27. Bělohlávek (Česnek), 29. Benýšek (Rajnoha K., Brzobohatý), 50. Odehnal (Benýšek). Rozhodčí: Dědek, Hejda, Held. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:1233. Průběh utkání: .1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) - Šafařík, Farda, Tesařík R., Kapr, Zavrtálek, Zelenka, Spitzer - Dubec, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Slováček, Sýs, Kubo, Gromus, Korčák, Tesařík D., Lechner.
HC Technika Brno: Jirkův (Novák) - Habrovec, Žalud, Vojsovič, Babic, Úlehla, Strýček - Košecký, Mráz, Bělohlávek, Česnek, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Matouš, Fára, Rajnoha K., Šedý.

Z pohledu postavení celků v tabulce mnozí zřejmě předpokládali střeleckou převahu na straně domácích, ovšem utkání bylo naopak velice bojovné. Ve 3. minutě si slibnou šanci vypracoval Gromus, jenže gólman Brna Ondřej Jirkův pohotově zasáhl betonem. Stejně tomu bylo i o minutu později po ráně Pavla Zavrtálka. Hosté se připoměli v 6. minutě, kdy Benýšek s Rajnohou si položili vsetínského brankáře, ale Plšek vsedě ještě do dorážky stačil strčit obě své rukavice. Vsetín mohl těžit ze šance Marka Dubce, který dostal na pravé křídlo přesný pas od Slováčka, jenže našel jen levý beton gólmana Techniky.

Ve 14. minutě byla k vidění spolupráce obou bratrů Tesaříkových. Daniel lehnce tečoval nahození od modré z hole Radima, bohužel pro Vsetín ani tento pokus neskončil za zády brankáře v bílem dresu. Za další minutu sice Brynecký dopravil puk do branky, ale pro její posunutí rozhodčí gól neuznal. Za čtyři minuty se na pravém křídla ocitl Vaněk, ale narazil opět na dobře postavené chrániče brněnského gólmana. Když v 19. minutě se za hosty neprosadil ani Kamil Rajnoha, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině začaly padat branky. Nejdříve Ondřej Slováček přenechal na pravém kruhu kotouč do jízdy Michalu Šafaříkovi, který k protější tyči propálil Ondřeje Jirkůva - 1:0 pro Vsetín. Ve 25. minutě mohl vsetínské vedení zvýšit Zavrtálek, jenže jeho pokus se odrazil od pravé tyče. Dvě minuty na to se potvrdilo staré známé nedáš - dostaneš, když Plška z pravého křídla prostřeli Jan Česnek - 1:1. Hosty tahle branka nakopla a ve 29. minutě přidali další. Karel Benýšek uplatnil svůj důraz a po asistencích Rajnohy a Brzobohatého dorazil kotouč za Plškova záda.

Domácím nešla upřít snaha o vyrovnání, zvláště Marek Dubec a Radim Tesařík si dokázali vypracovat několik slibných šancích, které končily na dobře chytajícím brankáři Techniky. Valaši naráželi na dobře postavenou obrannou hráz. Technika spíše bránila střední pásmo. Za této situace nepochodil Robin Ševčík, ani Slováček. Až ve 39. minutě dali o sobě vědět i hosté, jenže šance Bělohlávka skončila vysoko nad Plškovou brankou.

Za stavu 1:2 se vstupovalo do závěrečného dějství. Nejprve na straně hostů zahrozil Zdeněk Mráz, ale Plšek si z jeho pokusem poradil. Na opačné straně se neprosadil ze samostatného úniku Marek Dubec, kterému nevyšel blafák do bekhendu. Ve 48. minutě se Valaši dočkali vyrovnání. Martin Kubo přihrával před branku, kde si Karel Benýšek srazil puk nešťaštně do vlastní sítě - vyrovnáno 2:2

Z vyrovnávací branky se svěřenci Juraje Juríka neradovali dlouho. Hned za dvě minuty ujela dvojce Odehnal – Benýšek a druhý jmenovaný v situaci dva na jednoho zvýšil na 2:3. Hosté kontrolovali těsné skóre až do 55. minuty. Ondřej Slováček zpoza branky nabil Radimu Tesaříkovi, který nadvakrát prostřeli Jirkůva. Když se v 57. minutě za Vsetín trefil ještě Vaněk, byl vsetínský úkol splněn. Vsetín zvítězil 4:3 a připsal si další důležité tři body.

Juraj Jurík (VHK Vsetín) "Bylo to bojovné utkání, ve kterém jsme většinou času zaostávali za soupeřem v osobních souboujích. Nakonec jsme díky naší bojovností podpořené výborně chytajícím Plškem dokázali v utkání zvitězit za tři body, za které jsme velice rádi."

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno) "Chtěl bych klukům poděkovat za bojovný výkon, ovšem jsme velice zklamaní, že z tak bojovného zápasu nakonec odjíždíme bez bodu."