Povedená první třetina na výhru SDO nad Vítkovicemi nestačila

Kristýna Zigmundová • 19.11.2016

V první třetině se domácímu týmu podařily vsítit hned dvě branky a do šaten odcházel jako vítěz. Hra hostů se ale ve druhé třetině změnila a ti dokázali najít recept na, prozatím 100% Chrásteckého. Tři povedené střely a tři rychlé góly stačili Vítkovicím k úspěšné druhé třetině. V posledním třetině byla hra obou mužstev stejná. Vítkovice si svou výhru pojistili ještě dvěma brankami a v závěru ještě zkorigoval skóre domácí Michal Matiaško, který proměnil trestné střílení.

ELSD - 24.kolo so 19.11.11:00
HC Vítkovice Ridera
3:5(2:0, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Krupa (Matiaško, Půček), 16. Matiaško (Klímek, Kovacs), 60. Matiaško – 24. Žemba (Gřesík, Kučera), 27. Lewandowski, 29. Fridrich (Šulák), 50. Žemba (Kučera, Gřesík), 57. Gřesík (Kučera).Rozhodčí:Netopil – Hubáček, Wesley.Vyloučení: 6:9 + Krupa (VHK) 10minut OT. Využití: 0:2.V oslabení: 0:0. Diváci: 126.Střely na branku: 25:48 Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (od 29. minuty Sachr) – Ondračka, Mar, Kuboš, Kollár, Pařízek, Klauda – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Zetocha, Kovacs, Půček, Krupa.
HC Vítkovice Ridera: Piták – Bílý, Ficek, Takáč, Vondál, Kučera, Šulák, Kunc – Vojtovič, Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Bochnak, Mrva, Kylnár, Věntus, Lewandowski.

Úvod utkání začal dobře pro domácí tým, když se ve 4. minutě prosadil Miroslav Krupa po perfektní přihrávce, která přišla z hole Michala Matiaška. V průběhu třetiny měli hosté pár příležitostí k vyrovnání, ale hra byla bohužel přerušována vyloučeními právě v týmu Vítkovic, kterým se nedařilo v zakončení. Na druhou branku Vsetína si fanoušci museli počkat až do závěru úvodního dějství, tedy respektive do 16. minuty, kdy se ke kotouči dostal Michal Matiaško a propálil Pitáka podruhé.

Do druhé periody naskočili lépe hosté, a bylo vidět, že jim porada v šatně pomohla. Hned ve 24. minutě se povedenou tečí prosadil Janu Žembovi, který odvedl perfektní práci v před brankovém prostoru, a snížil tak náskok Vsetína na rozdíl branky. Za pár minut později se fanoušci Vítkovic radovali znovu. Jakub Lewandowski našel nepokryté místo u levé tyčky domácí brány a domácí gólman Chrástecký jen marně lapal po kotouči. A o dvě minuty později se hosté dostali do vedení. Vojtěch Šulák Chráseckého sice nepřekonal, ale k dorážce se dostal ještě Petr Fridrich, který se svou střelou už bránu trefil. Tato branka vyhnala Chrásteckého z brány a na jeho místo nastoupil Sachr. Poté bylo vidět, jak tyto tři rychlé branky narušili celou psychiku týmu a po zbytek třetiny to byly právě Vítkovice, kdo táhl za delší část provazu.

V 50. minutě se Vítkovicím podařilo překonat i Sachra, když si domácí gólman myslel, že má kotouč pod kontrolou a ten si zatím dojel až za brankovou čáru. Autorem této nenápadné střely byl Jan Žemba. Následně se strhla menší potyčka mezi hráči. Rozhodčí to ale vyřešili chytře a hra pokračovala pouze v oslabení 4 na 5 pro domácí tým. I přes tuto běžnou situaci se Vítkovicím podařila vsítit další branka. Autorem byl David Gřesík, který vsítil již pátou branku svého týmu. V samotném úvodu se Vsetínu naskytla šance skórovat při trestném střílení, když byl faulován Michal Matiaško. Ten si nejprve s hostujícím gólmanem zahrál na kočku a myš a později zasunul kotouč mezi jeho betony. Konečné skóre utkání tedy je 3:5 ve prospěch Vítkovic.