Poslední domácí zápas starší dorost zvládl, Boleslavi nasázel osmičku

Radek Bařina • 02.03.2013

Úspěšně se s Lapačem rozloučili starší dorostenci. Na páteční výhru nad Havlíčkovým Brodem navázali i dnes, kdy v brankově bohatém utkání přestříleli Mladou Boleslav 8:5. Domácí byli po většinu zápasu lepším mužstvem, houževnatému soupeři se mu ale podařilo odskočit až v polovině zápasu. Od té doby už náskok bez problémů kontroloval. Výborným výkonem se prezentovala zejména trojice Abdul – Grygar – Kuchařík, která měla prsty ve všech domácích trefách.

ESD - 42.kolo so 2.3.11:00
BK Mladá Boleslav
8:5(2:2, 5:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Abdul (Ščotka, Kuchařík), 12. Žabčík (Grygar, Abdul), 27. Abdul (Hryciow, Žabčík), 30. Grygar (Abdul, Ščotka), 31. Kuchařík (Abdul), 36. Kuchařík (TS), 17. Grygar (Hajda), 47. Kuchařík (Abdul, Grygar) - 9. Verner (Tůma, Růžička), 17. Verner, 29. Švejda (Hercig), 39. Ďurač (Tržický, Sedmík), 55. Planý (TS). Rozhodčí: Škach - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:7 navíc Hajda (VSE) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 51:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 7:3, 7:4, 8:4, 8:5.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald - Hajda, Žabčík, Svozílek, Hryciow, Ščotka - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Račický, Kuchařík, Grygar, Abdul, Hořanský
BK Mladá Boleslav: Růžička - Mašek L., Semrád, Nastoupil, Hercig, Mašek J., Vaníček, Tržický, Tůma - Verner, Šír, Bašus, Planý, Černý, Švejda, Ďurač, Prokop, Veselý, Němec, Sedmík.

První minuty duelu ELSD mezi Vsetínem a Mladou Boleslaví přinesly poměrně vyrovnaný hokej. Brankáři Gottwald a Růžička však byli takřka bez práce. První výraznější šanci si vypracoval v páté minutě vsetínský Abdul, v ideální pozici na mezikruží ale branku těsně minul. S přibývajícími minutami začali domácí získávat mírně navrch, k čemuž jim pomohla i přesilová hra. Znovu to byl především Abdul, kdo několikrát nebezpečně hrozil před Růžičkou, úspěch ovšem neslavil ani tentokrát. V čase 8:30 udeřilo zčista jasna na opačné straně. Tomáš Verner se v rychlé akci protáhl do útočného pásma a prostřelil nerozchytaného Gottwalda.

Z vedení se ale hosté radovali pouhých pětadvacet sekund. Ščotkovu střelu od modré tečoval

Jindřich Abdul, Růžička ještě puk dokázal vyrazit, nikým nehlídaný útočník VHK si ho ale bez problémů dojel a uklidil ho do opuštěné branky. Valaši po vyrovnání zvýšili tlak a o necelé tři minuty později už vedli. Nejprve se štěstím přežili velkou šanci hostů po akci, kterou vypracoval Němec a nedlouho poté sami udeřili. Po akci Abdula s Grygarem dostal přihrávku Zbyněk Žabčík a z mezikruží zakončil nechytatelně do horního růžku branky. Vsetínští pak bez problémů přečkali oslabení, v čase 16:25 se ale Mladá Boleslav přesto dočkala vyrovnání. Tomáš Verner vybojoval v rohu útočného pásma puk, vybruslil si do střelecké pozice a následně i on vyhnal pavouky z pravého růžku branky. Závěr třetiny už přinesl jen množství oboustranných vyloučení, do šaten tak oba celky odcházely za remízového stavu 2:2.

V úvodu druhé periody měl nejprve velkou šanci Kuchařík, vracející se z trestné lavice, v úniku ale na hostujícího brankáře nevyzrál. Do vedení se Vsetínští nedostali ani v dlouhé přesilovce čtyři na tři, Růžička totiž svůj tým několikrát významně podržel. V akci dva na jednoho neuspěl ve dvacáté třetí minutě ani Forch, jenž branku minul. O tři minuty později se do přečíslení tři na jednoho dostali Boleslavští, naprosto jej ale zpackali a o půl minuty později mohli zpytovat svědomí. Jindřich Abdul totiž dostal přihrávku na mezikruží a trefil se přesně nad lapačku. I po brance si Vsetín udržoval převahu, o to nečekanější proto bylo hostující vyrovnání. Za zády zelenožluté obrany se totiž objevil Ondřej Švejda, a ač faulován, dokázal puk dotlačit za brankovou čáru.

O necelou minutu později už ale Vsetín znovu vedl. Přesilovku využil bleskově Ondřej Grygar, který v nepřehledné situaci protlačil kotouč do brány. Mladá Boleslav se ještě nestihla otřepat z rychle inkasované branky a už musel její brankář znovu pro puk do sítě. Ke střele se dostal Lukáš Kuchařík, první pokus ještě zastavil bek, touš se ale znovu vrátil na Kuchaříkovu hůl a domácí hráč napodruhé dokázal prostřelit brankáře. Viditelně uklidnění domácí v dalších minutách jednoznačně dominovali a v čase 35:02 přidali i šestou branku. Lukáš Kuchařík byl v úniku faulován. Hlavní rozhodčí nařídil samostatný nájezd se kterým si domácí útočník poradil mazácky a bekhendovou střelou zvýšil na 6:3. O šedesát jedna sekund později to již bylo 7:3. I Ondřej Grygar si totiž připsal druhou trefu v zápase, když v přesilovce nechytatelně tečoval Hajdovu střelu od modré. V samém závěru třetiny se snížení dočkali i hosté. Též oni se prosadili v početní výhodě. Ivan Ďurač se natlačil před Gottwalda a úspěšně propasíroval puk do brány. Ani přes snížení se ovšem hostům neodcházelo do kabin nejlépe, po dvou třetinách totiž prohrávali 7:4.

Do třetí třetiny vstoupili Boleslavští se sympatickou snahou o zdramatizování zápasu. Krom několika střel od modré ale Gottwalda nikterak významněji neohrozil. Vsetín pozornou hrou hlídal bezpečný náskok a ve čtyřicáté sedmé minutě pak definitivně zlomil hostující odpor. Abdul našel v přečíslení dva na jednoho ukázkovou přihrávkou Lukáš Kuchaříka a tomu stačilo jen nastavit správně hůl. Útočník VHK tím završil svůj hattrick.

Obdobné mety mohl o chvíli později dosáhnout i Grygar, před odkrytou brankou se ale vzpamatoval o okamžik později, než hostující obránce. Na hattrick zaútočil i Abdul, Růžička proti němu ale několikrát dobře zakročil. Pět minut před závěrečnou sirénou se ještě jednou zaradovali hosté. Sedmík byl v úniku faulován a Lapač viděl druhé trestné střílení. Místo otřeseného Sedmíka se k exekuci postavil Jakub Planý a šikovným blafákem nedal Gottwaldovi šanci. Poslední vyloženou šanci utkání měl na holi Kuchařík, v brejku však jen orazítkoval břevno. Mrzet jej to však nemuselo, Vsetín zdolal Mladou Boleslav 8:5.