Oslabená juniorka podlehla Porubě rozdílem třídy

Tomáš Kopecký • 17.01.2016

Vsetínští junioři i s dvěma dorostenci v sestavě nestačili na lídra tabulky z Ostravy a odvezli si nelichotivou porážku 1:8. Valaši odcestovali na severovýchod Moravy s pouhými jedenácti hráči do pole a dokázali vzdorovat silnějšímu soupeři pouze jednu třetinu. Poté začali úřadovat domácí a v průběhu druhé periody dostali puk za Stojarova záda pětkrát. Ve třetí třetině přidali domácí další tři branky a definitivně tak potvrdili prodloužení své vítězné série na 6 zápasů. Jedinou branku Vsetína v dnešním utkání vstřelil Patrik Španko.

LJ - 23.kolo ne 17.1.13:30
HC RT TORAX Poruba 2011
8:1(0:0, 5:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Stupka (Smrčka, Mládek), 24. Moravčík (Smrčka, Pěnčík), 29. Kropka (Smrčka, Mládek), 36. Gola P. (Hranoš), 40. Moravčík (Smrčka), 42. Kurnik (Bialoň, Ščurek), 49. Bialoň (Kropka), 59. Kropka (Smrčka, Pěnčík) – 38. Španko (Vašíček, Janošek). Rozhodčí: Kašík – Axman, Štreitová. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.

HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš, Boháč – Gola P., Gola R., Moravčík, Bialoň, Šustala, Stupka, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Kurnik
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Vašíček, Svozílek, Rýpar, Kašpar – Španko, Imeri, Janošek, Bártek, Humplík, Kovář, Kuchařík

Vsetínští zahrozili hned z kraje nedělního odpoledního mače. V přečíslení se ocitl Patrik Španko, který hledal najíždějícího Ante Imeriho, jehož střelu ale zastavil levý Srokův beton. Bekhendovou střelou se zase na druhé straně pokoušel zaskočit Stojara Jonáš Mládek, vsetínský gólman ale odolal. V přesilovce pak zahrozila před porubskou svatyní dvojice Vojtěch Vašíček – Miroslav Janošek, ale bezvýsledně.

Tomáš Kašpar poté tvrdou ranou už překonal porubského brankáře, kotouč ale zamířil jen pár centimetrů vedle pravé tyče. Z protiútoku se dostal do samostatného úniku Dominik Csabala, jeho pokus ale Lukáš Stojar dokázal zlikvidovat betony. Zbytek třetiny ale příliš pohledného hokeje nenabídl, čehož si nemohla nevšimnout také časomíra. Ta totiž chtěla přítomné diváky herního tempa ušetřit a zatroubila již po patnácti odehraných minutách. Hráči ale byli nakonec proti.

RT TORAX šel do vedení už po 74 vteřinách ve druhé periodě. Domácí se dostali do přečíslení, kdy Marek Smrčka nabídl kotouč do výhodnější pozice Matouši Stupkovi, který přesně mířenou střelou pod lapačku otevřel skóre zápasu – 1:0. O dvě minuty později bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Marek Smrčka našel před brankovištěm naprosto volného Dominika Moravčíka, jenž vymetl levý horní růžek Stojarovy brány – 2:0. Lukáš Kuchařík poté zkoušel zaskočit domácího brankáře z ostrého úhlu, Sroka se ale o čisté konto připravit nenechal.

O chvíli později ale po pravé straně ujel Adam Kropka a porubský obránce zaskočil Stojara mezi betony – 3:0. Patrik Gola se poté opřel do volného puku před brankovištěm a k překvapení všech černý kus pryže zapadl k pravé tyči – 4:0. Hosté snížili za necelé tři minuty. Vojtěch Vašíček zpoza branky nahrával Patriku Špankovi, jenž zmařil Srokovi naději na čisté konto střelou nad rameno – 4:1. RT TORAX odpověděl hned vzápětí. Dominik Moravčík si najel z pravé strany ještě do výhodnější pozice a propálil z hranice kruhu popáté – 5:1.

Porubští borci využili na začátku třetí dvacetiminutovky početní převahu. Jakub Bialoň našel v mezikruží Antonína Kurnika, jenž zápěstím vymetl všechny pavučinky z levého horního růžku – 6:1. Ve 49. minutě lovil vsetínský gólman kotouč ze své sítě posedmé. Jakub Bialoň sice napoprvé před vsetínským brankářem neuspěl, následná dorážka ze vzduchu však již překvapeného Lukáše Stojara přeskočila – 7:1.

Necelé dvě minuty před koncem bylo porubské vítězství definitivně zpečetěno. Smrčkovu střelu od modré čáry totiž v předbrankovém prostoru tečoval ještě Adam Kropka, jenž usměrnil puk nad Stojarovu lapačku – 8:1. Matouš Stupka se o pár chvil později ještě objevil v samostatném úniku, svou šanci však nakonec promarnil.