Mladší dorost zvítězil rozdílem 10 branek

Kristýna Zigmundová • 13.02.2016

O osudu Olomouci rozhodla druhá perioda, kdy jí Valaši nastříleli pět branek a tím si jen pojistili své jednoznačné vítězství. Pod tuto výhru se nejvíce podepsal Michal Matiaško, který si připsal hned 5 bodů (2+3).

ELMD - Nadstavba E ne 7.2.13:00
HC Olomouc
11:1(3:0, 5:0, 3:1)

Branky a nahrávky:10. Weintritt (Stodůlka, Paťava), 16. Brodek (Ondračka), 19. Půček (Zetocha), 21. Lobodowski (Rusler), 25. Brodek (Jenáček), 25. Matiaško (Zetocha), 26. Zetocha (Matiaško, Půček), 40. Matiaško (Cabák), 57. Paťava (Matiaško), 58.Jenáček(Brodek, Lobodowski), 59. Rusler (Ondračka, Lobodowski) – 53. Mader D. (Mader P.). Rozhodčí:Trombík – Stonavský, Vančo-Minařík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 8:0, 8:1, 11:1.

VHK ROBE Vsetín: Horák – Ondračka – Rusler, Cabák, Zetocha, Weintritt, Paroušek, Jenáček, Stodůlka, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski.
HC Olomouc: Fajgl (od 26. minuty Machatý) – Klesla, Harabiš, Mader D., Hladiš, Vosátko, Bahounek, Dupal, Mader P. – Kalač, Kořenek, Štefanišin, Tichý, Vašíček, Jurča.

Začátek první periody byl pro oba celky vyrovnaný. Olomoucká obrana si pokaždé poradila z útokem vsetínských hráčů a ti zprvu nevěděli, jak ji obejít. To se jim podařilo v 10. minutě, kdy Filip Weintritt otevřel skóre zápasu a poslal tak svůj tým do vedení. Po této brance měli navrch hosté, kteří hledali východisko v podobě branky. Hosté ale ani na několikátý pokus Horáka nepřekonali. Hra se přesunula před branku hostů a Jiří Brodek se postaral o dvoubrankový náskok střelou mezi betony. Olomouc se opět snažil dostat Vsetín pod tlak, ale to se jí moc nedařilo a branka nakonec padla na druhé straně. Roman Půček využil přesilovkové hry a opět prostřelil díru mezi betony  Tomáše Fajgla.

Druhou periodu jakoby hosté vypustili. Hned v úvodu se trefil Peter Lobodowski a o pár minut později se rozeběhla kanonáda branek. V jejím počátku stála branka Jiřího Brodka, kterého následovali Michal Matiaško a Adam Zetocha. Stav utkání? 7:0. Hostům se naskytla možnost vstřelit branku, v podobě dvojnásobné přesilovky, tu ale Valaši ustáli, a dokonce se dostali i do útočného pásma. Hra se poté trochu zklidnila a hosté, po vystřídání gólmana, nabrali na jistotě. Jan Machatý měl totiž pořádné štěstí a domácí na něj hledali recept zbytek třetiny. Nakonec ho ale překonal Michal Matiaško v samém závěru a do šaten se odcházelo za stavu 8:0.

Začátek poslední třetiny byl snad nejvyrovnanější částí zápasu. Olomouc se tlačila do útoku stejně jako Vsetín a šance na branku byly na obou stranách nevyužité. O pořádný rozruch na střídačce hostů se nakonec postarali Daniel a Petr Maderovi, kteří pro svůj tým vybojovali jednu branku. Domácí ale zadupali poslední naděje na přijatelnější prohru, když vstřelil 3 po sobě jdoucí branky. Nejprve se trefil Daniel Paťava, minutu po něm Šimon Jenáček a jedenáctou branku vstřelil Dominik Rusler. To už byl samotný závěr zápasu, kde už ani jeden tým nevykřesal další šanci a domácí se po právu mohli radovat z výhry a zisku tří bodů.