Mladší dorost selhal v Havířově, rozhodla první třetina

Radek Bařina, Václav Trávníček • 04.10.2009

Mladší dorostenci Valašského hokejového klubu se na třetí místo tabulky neposunou. Alespoň prozatím. V neděli totiž prohráli na ledě Havířova 6:4, kdy o výsledku utkání rozhodla už první třetina. Domácí ji opanovali 3:1 a protože skončila dvě zbývající dějství nerozhodně, Panteři vítězství uhájili. Příští týden čekají Vsetín dva duely: ve čtvrtek změří síly s Opavou, v neděli je čeká výjezd do Poruby.

- 6.kolo ne 4.10.
6:4(3:1, 2:2, 1:1)
Branky Vsetína: Vašíček T., Pokorný, Kuchařík, Kohout.

Do duelu mladších dorostenců mezi domácím Havířovem a Valašským hokejovým klubem ze Vsetína, nastupovaly oba celky jako sousedé v tabulce. Vstup do střetnutí se lépe podařil domácím Panterům, kterým se podařilo, i s pomocí přesilových her, naklopit, již v úvodním dějství, misky vah na svou stranu a jelikož se Valachům podařilo na tři kotouče v jejich síti odpovědět pouze jedinkrát, svítil na časomíře po dvaceti odehraných minutách stav 3:1 pro Havířov.

Do druhého dějství vstupovali hosté s očividnou snahou něco s nepříznivým výsledkem udělat, mimo kvalitního soupeře se ale významně potýkali s vlastní nedisciplinovaností a tím spojenými zbytečnými fauly. Sedm z devíti vyloučení následovalo po faulech v útočném pásmu a domácí šelmy to dokázaly náležitě trestat. Hned čtyři početní výhody totiž skončily radostí domácích barev, byť tedy byli Valaši při hře v plném počtu, svému soupeři minimálně vyrovnaným protivníkem, stále tahali za kratší provaz. Po dvou třetinách si Havířov udržoval dvoubrankový náskok, nebylo to však již 3:1 nýbrž 5:3.

Zavěrečnou pasáž utkání už si domácí mladíci pohlídali. Pozornou a hlavně disciplinovanou hrou nedovolili Vsetínu pomýšlet na zvrat utkání, a přestože ve třetí třetině jednou inkasovali, dokázali též oni v jednom příladě zamířit do černého, náskok Panterů z první třetiny se tak Valachům nepovedlo ani snížit, natož smazat. Havířov si tak připsal tři body, v tabulce extraligy mladšího dorostu přeskočil Vsetín a utábořil se na prozatímní 4. příčce, bojovníci z valašských luhů a hájů klesli na pozici 6.

Miroslav Kubo (VHK Vsetín):
Musíme stále pracovat na disciplíně ve prospěch kolektivu. Nemůžeme si dovolit zkraty jako dnes. Stojí nás to zbytečně body. V momentě, kdy získáváme převahu, uděláme faul, který nemusí vůbec být, což nás srazí do kolen a pokud se to stane třikrát za zápas, tak to nemůže zvládnout ani národní mužstvo. Navíc nás nepodrželi ani brankáři, pokud nechytí nic navíc, nemůžeme pomýšlet na výhru.