Mladší dorost přestřílel v prvním kole nadstavby Warrior 5:1

Kristýna Zigmundová • 26.11.2015

V prvním kole nadstavby se mladšímu dorostu podařilo porazit Warrior Brno vysoko 5:1 a tím si zjistit další body, které se přičtou k jejich dosavadnímu skóre, na kterém závisí jejich setrvání v extralize, či případný postup do play-off. Další náročný zápas je čeká už v neděli na ledě Havířova.

ELMD - Nadstavba E čt 26.11.15:00
HCM Warriors Brno
5:1(3:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Brodek (Mikulenčák), 8. Jenáček (Lobodowski, Brodek), 13. Matiaško (Andris, Ondračka), 39. Půček (Matiaško, Rusler), 59. Jenáček (Zetocha) – 24. Miloš. Rozhodčí: Cík – Bubela, Nazad. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 35:7. Průběh utkání: 0:0,3:0, 3:1, 5:1.

VHK ROBE Vsetín: Horák – Mikulenčák, Ondračka, Vávra – Rusler, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Andris, Paroušek, Jenáček, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Paťava, Lobodowski, Stodůlka.
HCM Warriors Brno: Horký (8. Richter) – Chlubna, Miloš, Müller, Čiliak, Branžovský, Vaněk – Mudrych, Hrubeš, Dufek, Antoňů, Vlk, Karpíšek, Pigl, Bernovský, Bocián, Geidl.

Do prvního kola nadstavby vstoupili aktivněji domácí a tuto pozici si drželi celý zápas. V první třetině se jako první projevili domácí, když v 7. minutě skóroval Jiří Brodek přímo do levého rohu horkého svatyně. Další gól padl hned v další minutě s hole Šimona Jenáčka , který poslal puk tak, že přeskočil betony Horkého

Na další branku jsme si počkali až do 13. minuty, kdy si Michal Matiaško velmi šikovně najel a střílel puk do branky nic netušícího Richtera, který se stále díval na Andrise, který tuto střelu zprostředkoval. Do kabiny se tedy odcházelo za stavu 3:0.

Druhá třetina se domácím z počátku nevydařila, když ve 24. minutě skóroval hostující Miloš Lukáš a snížil tak branková náskok domácích. Domácím se ale po zbytek třetiny nedařilo dostat puk do branky a totéž se dělo i na straně hostů. Domácí ale navýšili ještě před zvukem sirény, když ve 39. minutě propašoval puk do brankoviště Roman Půček. Domácí se tedy dostali na stejný brankový rozdíl, jaký vybojovali v první periodě a znovu si mohli oddechnout.

Ve třetí třetině byla vidět zvýšená aktivita hostů, kteří se snažili uhrát lepší výsledek, ale bohužel se jim to nedařilo a z jejich snahy vznikaly fatální chyby, které obvykle vyústily ve ztrátu kotouče. Domácí na tom ale nebyli o nic lépe. Během celého utkání měli spoustu šancí, jak navýšit své skóre, ale bohužel jim chyběla přesná muška.

Už to vypadalo, že se v poslední periodě nic nestane, ale chybou brněnského hráče se na ukazateli skóre rozsvítila 5 a v tuto chvíli domácí vedli už o čtyři branky a šance hostů na výhru byla v nedohlednu. Posledním vsetínským hráčem, který se tohoto puku dotkl, byl Šimon Jenáček a tomu se také gól připsal. V tuto chvíli zbývala pouhá minuta do konce utkání a na ukazateli se ještě rozsvítila přesilovka pro domácí. Ti ji už ale nevyužili.