Mladší dorost porazil Porubu až v poslední třetině

Kristýna Zigmundová, Helena Hegeďová • 16.10.2016

Papírově jasný zápas se už od počátku jevil lépe ve prospěch domácího týmu, když se mu podařilo dostat se ve 13. minutě do vedení. Závěr první třetiny ale hosté ještě zdramatizovali vyrovnáním a o konečném výsledku se po bezbrankové druhé třetině muselo rozhodovat až v závěru. Poslední perioda ale vyšla naprosto perfektně Valachům a třemi přesnými zásahy si berou zasloužené tři body.

ELMD - 11.kolo ne 16.10.11:00
HC RT TORAX Poruba 2011
4:1(1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Fojtášek (Půček), 42. Mlýnková (Baďura), 46. Adámek (Jenáček), 53. Půček – 20. Bořuta (Kotásek, Husák).Rozhodčí:Přikryl – Novák, Doležel.Vyloučení:6:6.Využití: 0:0 .V oslabení: 0:0.Diváci: 112.Střely na branku: 47:21.Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Lidák – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Bouček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Calaba, Jenáček, Baďura, Mlýnková, Hradil.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mokrý – Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Šimek, Pitucha – Foldyna, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. První zákrok si připsal domácí gólman, ale dobře vypadající akcí se prezentoval také domácí Lobodowski, který se kličkou dostal do pásma. Hostům se jako prvním dostalo početní výhody, když trest za hákování dostala Mlýnková. Porubě se však přesilová hra vůbec nedařila, ke střelám se naopak dostávali domácí. Po vypršení trestu vsetínské hráčky se do úniku dostal Lukačka, jeho bekhendový blafák šel těsně vedle hostující branky. V deváté minutě se domácím podařilo vytvořit tlak, nakonec z toho byla šance na druhé straně, kde se do přečíslení dostal Anlauf se Stodůlkou. Jejich akci zastavil Kunst.

První branky se Lapač dočkal ve třinácté minutě, kdy se do levého horního rohu trefil od modré čáry Michal Fojtášek. Tři minuty před koncem první periody se v útoku ocitli také hosté, Morávek nezakončil přesně. Dvacet vteřin před zazněním sirény se ke kotouči dostal Alex Kotásek, nahrál Richardu Bořutovi do mezikruží, a ten tečoval pod víko.

V první větší šanci druhé třetiny se ocitla Mlýnková, která trefila dobře postaveného gólmana. Na domácího brankáře se přes Kuboše vydal Häring, jeho pokus vytěsnil Lidák vyrážečkou. Hostům se v 26. minutě naskytla přesilová hra, ve které dostali soupeře pod tlak. V jasné šanci se ocitl Gajdoš, Anlauf i Bořuta, domácí obrana však byla ve svém počínání pečlivá. Bořuta už se také dostával do úniku, Fojtášek s Baďurou mu nedovolili zakončit. V polovině utkání se tak Poruba stala lepším týmem. V přesilové hře už zvedal ruce nad hlavu domácí Kuboš, puk ale po odrazu od horní tyčky skončil na bráně. Stejný hráč také ke konci periody minul odkrytou bránu. V posledních vteřinách se v přečíslení řítili na branku Poruby Adámek s Lobodowským. Prvně jmenovaný minul.

Jenáček se hned v úvodu třetí periody dostal sám před brankáře, jeho bekhendová střela šla nad. Ve stejné situaci se ocitla také Natálie Mlýnková, která zasadila kotouč do pravého dolního rohu. Vsetínští se i nadále prezentovali útočnými úniky. Další úspěšný si v 46. minutě připsal Lukáš Adámek, který kotouč zasadil do levého horního rohu. Při hře 4 na 4 se do útočné třetiny dostali i hosté, jejich střely nedělaly Lidákovi problémy. V přesilové hře musel být vsetínský gólman ve střehu, nebezpečnou střelu z pravého kruhu vyslal Machů, dělovky od modré měl na starosti kapitán Gajdoš. Další gól však přibyl na stranu Vsetínských. Jan Půček nahodil kotouč mimo branku, kde stál chumel hráčů a jeden z hostujících si kotouč srazil do vlastní branky. Dvacet vteřin před koncem zápasu přišel pokus Adámka mezi betony. Adámek byl po odpískání atakován, což se nelíbilo Jenáčkovi, který šel svého spoluhráče pomstít v souboji.