Mladší dorost nestačil na Porubu

Filip Bazala • 23.10.2011

Další utkání mají za sebou mladší dorostenci, kteří od deseti hodin hráli zápas v Porubě. Do utkání nastoupili s mírně okleštěnou sestavou, ale i tak dokázali domácím být vyrovnaným soupeřem. Výborná brankářka domácích Peslarová, ale hatila šance Valachů velmi zdatně a pustila za svá záda pouze jednu střelu. Domácím se dařilo poměrně lépe a Holuba prostřelili hned pětkrát. Vsetín tak prohrál 5:1 a v dalším utkání je čeká Opava.

EMD - 9.kolo ne 23.10.10:00
HC RT TORAX Poruba 2011
5:1(2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Gřeš, 20. Novák (Gřeš), 39. Hill (Štěpán, Csomor), 44. Stupka (Kurnik, Síkora) 51. Gřeš (Csomor) - 20. Mikula (Tydlačka). Rozhodčí: Pelc - Krakovčík, Robon. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová - Hranoš, Síkora, Ščurek, Šípek, Široký, Štěpán - Csomor, Gola, Gřeš, Hill, Kovalski, Kurnik, Mládek, Novák, Stupka.
VHK ROBE Vsetín: Holub - Běhula, Chrástecký, Pisklák, Svozílek - Janošek, Miko, Mikula, Ondryáš, Riška, Světlík, Tydlačka, Vojkůvka, Škrabánek.

Z osmi zápasů vyhráli mladší dorostenci RT TORAXU pouze dva, jeden doma. Věděli, že by měli vyhrát a po několika zápasech bodovat. Podle toho vypadal začátek utkání. Svázané ruce chtěním, nohy povinností a hlava touhou. Vypadalo to spíš jako rekreační mač než zápas extratřídy. První střelu z úctihodné vzdálenosti vyslal Štěpán. Holuba střela od modré nikterak neohrozila.

To větší šanci na úspěch měl Vsetín, když neposlušný kotouč poskakující na hranici brankoviště mohl dostrkat za záda Peslarové Ondřej Vojkůvka. Gólmanka dokázala vleže puk zkrotit. Domácí útočné výpady početně narůstaly. Střelecký účet otevřel kapitán RT TORAXU Tomáš Gřeš. Střelu z kruhů Holub nedokázal zastavit.

V osmé minutě se do úniku dostal Csomor, byl faulován a tak dostali mladší dorostenci šanci ukázat své umění v přesilovce. Jenže ty nejsou velkou zbraní mladšího dorostu. Vsetínský Josef Mikula přelstil domácí obranu a při sólu trefil jen horní tyč. V osmnácté minutě si zahráli přesilovku hosté. Odehráli ji trochu lépe než domácí, ale výhodu přesto nevyužili.

V poslední minutě úvodní třetiny padly dva góly. Mikuláš Novák obyčejným nahozením z mezikruží dopravil touš do brány s přispěním vsetínských obránců, kteří znemožnili Holubovi přejetím přes brankoviště chytit letící kotouč.

Sedm vteřin před přestávkou byl rozdíl ve skóre opět jednogólový. Skvělou přihrávkou přes střední pásmo vyslal Tydlačka Josefa Mikulu na zteč jeden na nikoho a střelou pod horní tyč překonal domácí gólmanku. Ve druhé tercii byli aktivnější Vsetínští. Tydlačka se hned třikrát pokoušel překonat reprezentační brankářku. Poprvé střelou od mantinelu, pak na brankovišti a poté z otočky mezi kruhy. Následně pálil Vojkůvka, puk skončil v lapačce.

Hosté byli nebezpeční z protiútoků. Přes obranu se dostal Mikula, ale prudkou přihrávku nedokázal zpracovat a střeleckou šanci mu vypíchnutím překazila Peslarová. Vsetínští byli bojovní a dobře bránícím týmem. Agresivně napadali domácí rozehrávku, statečně padali do střel. Domácí měli na vše málo času. Kovalski netrefil odkrytou bránu, Široký pálil do ochranné sítě a na prázdno vyšly i střely Štěpána a Mládka.

Další protiútok vsetínských hokejistů zaváněl gólem, ale spolupráce Mika se Světlíkem končila střelou do boční sítě domácí brány. Ke konci druhého dějství se trefili domácí. Akci rozjel Csomor za Holubovou bránou, Štěpánovu střelu Holub vyrazil doprava a Svatopluk Hill puk zametl do odkryté klece. Do třetí třetiny vstoupil Vsetín ještě s lepší obrannou hrou. Napadali již v útočném pásmu a vysunutý presing je stál čtvrtý gól. Útočníci se včas nedokázali vrátit do obranné třetiny. Pokus o zasunutí kotouče zpoza branky dokázal Holub vykrýt, ale odražený puk dostal na hůl Matouš Stupka a zamířit do odkryté brány už nebyl problém.

Vsetín dokázal domácí sevřít v přesilovce v útočném pásmu, ale brzy se o početní výhodu připravil. Poruba již hrála v plném počtu a následně si zahrála minutovou přesilovku pět na tři. Ale ani tuto výhodu RT TORAX nevyužil. Na Holuba nevyslal žádnou pořádnou střelu. Obětavost Valachů se projevila v klasickém oslabení. Zabránili Porubě skórovat skoky do střel nebo suplovali gólmana na brankové čáře, když se nedokázal včas přemístit.

To jim dalo síly něco se stavem utkání udělat. Tydlačka a Mikula Peslarovou nepřekonali. V polovině poslední třetiny hráli hosté početní výhodu. Zdálo se, že mají vše pod kontrolou, ale přihrávku na modré vystihl Csomor a ujížděl v tandemu s Tomášem Gřešem na Holubovu branku. Dobře načasovanou přihrávkou mohl druhý jmenovaný dát do prázdné klece. Poruba vedla 5:1 a do konce zápasu zbývalo ještě dost času.

Vsetínští bušili na bránu ze všech stran, ale reprezentační gólmanka Klára Peslarová nehodlala otevřít. Střely Chrástenckého a Běhuly končily na zadním mantinelu nebo odražené od výstroje gólmanky. Škrabánek trefil nejprve boční síť a posléze pálil bekhendem do betonů. Na stavu 5:1 se již nic neměnilo, jen přibyly zápisy do kolonky trestů za pěstní souboj domácího Csomora a vsetínského Svozílka.

Další výsledky 9. kola Extraligy mladšího dorostu:

HC PSG Zlín – HCM Warrior Brno 3:2
HC AZ Havířov - HC Oceláři Třinec 2:6
HC Slezan Opava – HC Olomouc 3:10
HC Zubr Přerov – HC Vítkovice Steel 0:7

Miroslav Bahník (RT TORAX Poruba): „Soupeř byl bojovnější, vybruslenější. Hrál dobrý hokej a byl nebezpečný z protiútoků. Nebyli jsme pod tlakem, ale dlouho jsme nevyhráli, kluky jsme připravovali na těžký zápas. Byli jsme si vědomi, že jsme dlouho nebodovali, proto byl začátek trochu svázaný. Kluci však plnili, co jsme jim řekli, podali dobrý výkon. Jen mě mrzí, že jsme odehráli závěr utkání nedisciplinovaně. Zbytečně nervózně za rozhodnutého stavu."

Dovlada Milan (vedoucí VHK Vsetín): „Nebyli jsme v úplné sestavě, dostali šanci hráči, kteří tak často nehrají, dostali hodně prostoru a nedokázali příležitost chytit za pačesy. Soupeř nebyl špatný, byl k poražení, ale měli jsme hodně málo šancí gólmana soupeře prověřit. Nemáme mužstvo na kombinační hru, a i když by se někomu zdálo, že jsme byli bojovnější, čekali jsme od svých hráčů více."