Mladší dorost: valašské derby poprvé pro Vsetín

Radek Bařina, Václav Trávníček • 21.12.2009

Mladší dorostenci VHK zvládli v neděli odpoledne derby se sousedním Zlínem a poprvé v sezóně se radovali z vítězství nad celkem PSG. Vsetínští, kteří postavili taktiku na zajištěné obraně, se mohli spolehnout na výborný výkon gólmana Bači a na dvě branky střelce Slováčka. Příští utkání sehrají svěřenci trenérů Kubo a Štrauba až 3. ledna v Olomouci.

- 21.kolo ne 20.12.
Berani Zlín
4:1(2:0, 1:1, 1:0)
Branky Vsetína: Slováček 2,Štědrý,Pokorný.

Ve třetím krajském derby v sezóně přivítali mladší dorostenci VHK Vsetín na vlastním ledě celek Zlína. V předchozích dvou duelech byli úspěšnějších mladíci z krajského města, do utkání tak Valaši vstupovali s odhodláním zlomit do třetice tuto zlínskou sérii. Úvod utkání se Vsetínu povedl, předváděl kvalitní hru a dvakrát ji během úvodního dějství dokázal přetavit v branku. Hosté na straně druhé se naopak prosadit nedokázali, na čemž měl nemalý podíl i velmi dobře chytající brankář Bača. Po dvaceti minutách tak vedl Vsetín 2:0.

Třetina druhá přinesla vyrovnanou podívanou. K vidění byl i nadále kvalitní hokej plný bojovnosti a nasazení. Odhodlaně bojující domácí si v této části hry dokázali uchovat svůj náskok. Zlín sice dokázal jedním zásahem smazat nulu na Bačově kontě, sám se ovšem neubránil tomu inkasovat. I po druhém dějství tak Vsetín vedl o dvě branky, tentokrát 3:1.

Před závěrečnou třetinou si mnozí vzpomněli na šestibrankový příděl, který Vsetín dostal ve třetí třetině od Zlína v prvním vzájemném utkání. Tentokrát ale domácí odehráli třetí dvacetiminutovku mnohem zodpovědněji i lépe. V defenzívě předváděli i nadále velmi zodpovědný výkon podpořený o kvalitní představení gólmana a okrádali tak své vrstevníky z Baťova města o naději na vyrovnání. Když se navíc Vsacanům podařilo zvýšit na 4:1, bylo vítězi zápasu definitivně rozhodnuto. Valaši porazili Berany 4:1 a poprvé v sezóně tak ukořistili jejich cenný skalp. Vánoční období mladší dorost VHK Vsetín přečká na páté příčce tabulky, s jednobodovým náskokem na šestou Olomouc.