MDO si připisuje výhru. O čisté konto přišel Málek v závěru

Helena Hegeďová • 23.08.2017

I přes úvodní tlak Trenčína se jako první prosadili Vsetínští a do konce první třetiny dokázali přidat ještě jeden přesný zásah. Celé utkání dalo vyniknout obranám obou celků a od 14. minuty dlouho nepřišel žádný další gól. Ve třetí třetině se však hosté vzepřeli a byli jasně lepším týmem. Branku z toho však dokázali vytěžit až necelé čtyři minuty před koncem, kdy snižovali na 2:1. Jinak bezchybný Málek už druhou branku soupeře nepřipustil a Valaši mohli slavit, jelikož byli lepší i v doplňkových samostatných nájezdech, kde se dokázal prosadit Sviták.

Přípravné zápasy MDO - přát. st 23.8.15:00
HK Dukla Trenčín
2:1(2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Vrána (Dědek, Ševčík), 14. Babeliak (Kočí) – 57. Vaňo (Migila).  Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení:0:0. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Kunst, Navrátil, Caletka, Sviták, Houser, Velikovský – Kočí, Půček, Calaba, Babeliak, Turek, Pažitka, Bednařík, Vrána, Machač, Dědek, Ševčík.
HK Dukla Trenčín: Bednár – Ingeli, Drápal, Miklovič, Pazdera, Bečár, Hruška, Pavlovič – Petrovický, Krajčovič, Stránský, Braun, Hagara, Vaňo, Zemko, Bárdoš, Migila.

Trenčín byl připraven na svého soupeře vletět, což mu prvních pět minut vycházelo. Valaši se dopouštěli chyb, nedařilo se jim v rozehrávce. První větší příležitost na straně domácích však skončila gólem. Málek vykopl kotouč betonem a jeho tým se dostal do útočné třetiny. Nejprve to od pravé tyčky zkusil Matyáš Dědek, jeho střelu vyrazil trenčínský brankář Bednár jen před sebe, kde už na dorážku čekal Vojtěch Vrána. Ten na nic nečekal a kotouč poslal mezi betony hned, jak jej uviděl.

Vsetínský gólman předváděl po celou dobu výborné zákroky, ale i on si v brankovišti vybral několik slabších chvil. Jedna přišla při střele Bárdoše, když puk zůstal ležet u levé tyčky a gólman si jej málem kopl do vlastní brány. Jako vyrovnávací vypadala střela Pazdery od modré, tu však dokázal Málek vyrazit ramenem a branka padla naopak na druhé straně. Boris Babeliak bezchybně využil přihrávku od Václava Kočího a z mezikruží poslal puk za bezmocného Bednára. Kočí byl hvězdou také další vsetínské akce. Ve vlastním oslabení se dostal do útočného pásma, kde obešel čtyři bránící hráče soupeře a dokázal i zakončit.

Dva vsetínské góly musely fanouškům na dlouhou dobu stačit, jelikož oba týmy následně vsadily spíše na obranu, kterou korunovaly výkony obou brankářů. Nejblíže ke gólu byl Stránský, když se snažil překvapit Málka od levé tyčky. V této situaci však chybělo hostujícímu hráči potřebné štěstí a puk jen proletěl kolem brankové čáry. Vsetín naopak mohl navýšit, když se v přečíslení dva na jednoho ocitli Půček s Kočím. Bednár si při střele Půčka vybral svou dávku štěstí, jelikož lapačkou nezasáhl zrovna nejlépe a už kotouč nabízel Kočímu, nakonec však ještě zakročit dokázal.

Valachům se ve třetí třetině naskytla přesilová hra 5 na 3, která slibovala dobré kombinace a střely, ale ani v této početní výhodě branka nepadla. Zemko s Petrovickým se mohli naopak prosadit v přečíslení, druhý jmenovaný nastavil hokejku na teč k levé tyčce. Puk hokejku trefil, odrazil se však příliš vysoko a skončil v ochranné síti.

Trenčín celou třetí třetinu tlačil na pilu a hrál aktivněji. Svou hru proměnil ve vstřelenou branku až v 56. minutě, kdy Roman Vaňo vzal Jakubu Málkovi čisté konto, které by si ale jistojistě zasloužil. Vaňo využil dobře namířené zadovky Andreje Migily a poslal puk bekhendem pod horní tyčku. V poslední minutě už bylo úkolem Vsetína jediné – neinkasovat, což do puntíku provedli. Trenčín sice útočné pásmo neopustil, Valaši ale svému soupeři nedovolili pohybovat se jinde než u mantinelů.

Valaši vyhráli i v samostatných nájezdech. Jako jediný se gólově prosadil Matěj Sviták, který v páté sérii nájezdů poslal puk mezi Bednárovy betony.