MDO: Valaši začali nadstavbu vítězstvím nad Olomoucí

Helena Hegeďová • 26.11.2016

Zápas začal z obou stran opatrně, první branky se Lapač dočkal až v 11. minutě. Domácím hráčům i fanouškům však udělala radost, jelikož padla z hole Šánka. Dvoubrankový náskok Vsetínských na začátku druhé třetiny stáhl Pernický, Valaši se však nezalekli a postupně navýšili až na 6:1. Třetí třetina se ale víc povedla Kohoutům z Olomouce a ti dokázali stáhnout náskok soupeře jen na tři góly. Domácí se však nenechali rozhodit a skóre si již ohlídali.

ELMD - 2Č/1 so 26.11.10:30
HC Olomouc
7:4(2:0, 3:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 11. Šánek (Mikulík), 18. Mlýnková (Jenáček, Lobodowski), 24. Mikulík (Šánek), 35. Šánek (Jenáček), 39. Calaba (Baďura, Půček), 46. Lobodowski (Jenáček), 57. Mlýnková (Lukačka) – 22. Pernický (Rosecký), 49. Pospíšil, 54. Dvořák (Pospíšil, Tomajko), 57. Vašenka (Pernický). Rozhodčí: Smilek – Barteček, Novák. Vyloučení: 7:4 . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:4.

VHK ROBE Vsetín: Ševců – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Bouček, Lobodowski, Dohnal, Calaba, Jenáček, Baďura, Šánek, Mlýnková.
HC Olomouc: Kaplan – Harabiš, Hladiš, Přecechtěl L., Vinter, Kocián, Pírek – Handl, Tomajko, Pospíšil, Tichý, Pernický, Dvořák, Přecechtěl P., Janíček, Vašenka, Rosecký.

Útočné snažení domácích překazilo hned v zárodku dvojí vyloučení. Olomouc však vsetínské přestupky proti pravidlům netrestala. V plném počtu se Valachům podařilo usadit v útočném pásmu a Kryštof Šánek si po nevydařených pokus napravil chuť střelou do odkryté branky. Přesilová hra byla nabídnuta také domácímu celku, který si v ní však vedl trestuhodně. Hráči z Hané se dokázali před branku dostat častěji než jejich soupeř a několikrát také ohrozili branku vsetínského gólmana Ševců.

Hra na konci první třetiny nenabídla žádné velké střelecké příležitosti. Do útočné třetiny se však dokázala prodrat nejviditelnější dvojice dnešního zápasu, tedy Jenáček – Mlýnková, a předvedla spolupráci s úspěšným zakončením. Šimon Jenáček nastřelil z pravého kruhu betony hostujícího brankáře Kaplana, od kterých se kotouč odrazil na hůl Natálie Mlýnkové, a ta na druhý pokus dostala puk za brankářova záda.

Úvod do druhé třetiny patřil Vojtěchu Pernickému. Pernický se v akci z protiútoku dostal k puku, který se na jeho stranu odrazil po střele Davida Roseckého, a poslal jej k pravé tyčce. Netrvalo však dlouho a dvoubrankové vedení vrátil Vsetínu Matěj Mikulík. Tento, pro domácí šťastný gól, padl od modré čáry. Kotouč se otřel o rameno hostujícího gólmana a přepadl za jeho záda. Olomouci se naskytla přesilovka 5 na 3. Ani tuto početní výhodu nedokázali hosté zužitkovat. V tomhle směru se však mohli poměřovat s domácími, ani oni totiž nevyužili následnou přesilovou hru, i když si dokázali vytvořit střelecké šance. Vsetín to ale mrzet nemuselo, ve 35. minutě totiž opět přesně zamířil Kryštof Šánek. Vsetínský útočník s dvaadvacítkou na zádech se dostal do úniku a poslal kotouč pod betony hostujícího muže v masce. Hra se, asi jako po každé vstřelené brance, přelévala z jedné strany na druhou, až se Valachům podařilo usadit v útočné třetině a neodbytnému Tomáši Calabovi se podařilo procpat puk do branky. Sudí tento gól nejprve neuznali, po krátké poradě však doznali, že gól domácího útočníka platí a Vsetínští se tak mohli radovat z dalšího navýšení.

Do třetiny třetí si Vsacané přenesli část přesilové hry, která ovšem také zůstala nevyužita. Při hře ve čtyřech na obou stranách se však žlutozelení trefit dokázali. Peter Lobodowski dostal přihrávku před branku, ale nezamířil ihned. Chvíli se s pukem pomazlil a nakonec z levého kruhu vypálil do pravého horního rohu. Při hře v pěti odpověděli Olomoučtí. Tadeáši Pospíšilovi se podařilo procedit puk mezi rukou a tělem jinak jistého Ševců. Ze strany hostujícího celku to nebylo vše, konečně se jim podařilo využít přesilovou hru. Kombinace v útočném pásmu dlouho nevypadala slibně, Vsetínští však přeci jen udělali chybu a nechali pokračovat spolupráci mezi Matějem Tomajkem, Tadeášem Pospíšilem a Tomášem Dvořákem, který poslal puk mezi betony.

Domácí si vzali oddechový čas, ani tento tah jim nepomohl a hosté byli stále aktivnější. To však nevadilo Natálii Mlýnkové, která po nahrávce od Marca Lukačky vyrazila do brejku a nikým nebráněna poslala puk prudkou střelou do branky. Na tento gól odpověděl během třiceti vteřin Jan Vašenka, který propálil Ševců nad rameno. Na trestnou lavici usedl Půček, hosté však už neměli dost času skóre výrazně změnit. Na konci zápasu se ještě do útočného pásma dostal Jenáčeks Lukačkou, ani oni však čísla na tabuli nezměnili a Vsetín vyhrál poměrem 7:4.