Konečně! Vsetín veze z Kladna premiérové vítězství

Miloš Dvořák, Aleš Koňařík • 28.10.2005

K l a d n o – Neuvěřitelné se stalo skutkem! Vsetín po neskutečných 26 extraligových zápasech v řadě dokázal zvítězit a povedlo se mu to na ledě Kladna, odkud si veze všechny body po výhře 3:1. O vsetínské zásahy se postarali Janků, Radim Hruška a pojistku první výhry v letošní sezoně přidal ve třetí třetině Lukáš Valko. Utkání na Kladně také zvedlo počet trestných minut na vsetínském kontě, trest do konce utkání inkasoval kapitán Stantien, „desítky“ pak od rozhodčího Šindlera uviděli Bauer a Kučný.

- 19.kolo pá 28.10.17:30
1:3(1:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. L. Procházka (Gardoň, Ševc) - 24. Janků (Jenáček, R. Hruška), 26. R. Hruška (Janků, Bauer), 51. Valko (Steiner, Hrabal). Rozhodčí: Šindler - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:7, navíc Huml - Bauer, Kučný všichni 10 min, Stantien 5 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2834. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Rytíři Kladno: Kladno: Musil (26. Lev) - Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Bílek, Gardoň, Martin Procházka - M. Havel, Huml, Klimt - Horna, Zajíc, Kalla - Vlček, Michael Frolík, Tlustý. Trenéři: Müller a Tatíček.
VHK ROBE Vsetín: Altrichter - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Lamberg, Chmelíř - Demel, Stantien, Valko - Jenáček, R. Hruška, Janků - Rob, Ivan, Květoň - Dubec, Steiner, Duba. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Hokej to dnes nebyl nijaký extra pro diváka, ale vsetínským barvám přinesl kýžené první vítězství. V úvodu se soupeři jen oťukávali, ve třetí minutě otestoval zblízka po Demelově přihrávce zpoza brány Stantien, ale udeřilo na druhé straně. Nejdříve přišlo čtyřicetivteřinové vsetínské dvojnásobné oslabení, které ještě hosté přečkali. Osm vteřin po návratu Bauera z trestné lavice ale za Altrichterova záda dotlačil puk Libor Procházka. V 18. minutě se bekhendem neprosadil před brankou Stantien, který vzápětí hodil do kladenské útočné akce svoji hůl a sudí Šindler ho za to ocenil trestem na pět minut plus do konce utkání. Domácím se tak naskytla velká příležitost ke zvýšení náskoku.

Jenže po celou dobu přesilové hry rozdělené první přestávkou se Kladenským podařilo vygenerovat asi jen dvě střely, se kterými si Altrichter poradil. To Vsetínské povzbudilo, a když kladenská obrana ve 24. minutě zapomněla před svoji brankou na osamoceného Pavla Janků, bylo vyrovnáno. Otočit vývoj utkání se Valachům podařilo už za další tři minuty, kdy brankář Musil pustil Hruškovu střelu z uctivé vzdálenosti. Kladenský gólman pak přepustil své místo junioru Lvovi. Toho se hned pokoušel překonat Ivan a po chvilce i Janků, ale neuspěli. Závěr druhé třetiny přinesl ještě dvě kladenské přesilovky, ale tato herní varianta byla dnes pro Rabat spíše nevýhodou.

Ve třetí třetině byl Vsetín pod velkým tlakem, ale nervozita na kladenských hokejkách byla hlavně při zakončení velká. Na druhé straně byl Altrichter v bráně Vsetína velkou oporou a strašákem pro kladenské útočníky. Neuspěli Gardoň ani Bílek, semafor zastavil střelu Frolíka. Vsetín kontroval výpadem Janků a brejkem Kučného. V polovině třetiny přestáli hosté dlouhé obléhání své svatyně a zařízli soupeře rychlým brejkem, kdy Ondřej Steiner zavezl puk do útočného pásma, našel z druhé vlny najetého Lukáše Valka, a ten propálil Lva v brance Rabatu. Jelikož i nadále Altrichter všem atakům domácích odolal a neujala se ani kladenská hra bez brankáře, připisují si Valaši na svůj účet premiérově všechny tři body.

Petr Tatíček (Kladno): "Hráče musím pochválit alespoň za bojovnost. Bohužel nacházíme se v herní krizi a i velmi zkušení hráči jsou psychicky na dně. Čtvrtá porážka za sebou je velmi nepříjemná. Proti Vsetínu jsme měli i velké množství přesilovek, ale kromě jediné jsme je sehráli velmi špatně. Navíc i tak početná marodka se nám rozrůstá, neboť dneska nedohrál zápas Horna, jenž má zlomený prst."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Byl to hodně upracovaný zápas, naštěstí se k nám poprvé trochu přiklonilo štěstí a vydřeli jsme tak první vítězství v sezoně. Byl bych rád, kdyby výhra nastartovala mužstvo do dalších kol a předváděli jsme i lepší výkony."