Juniorka skolila brněnský Warrior a je nadále bez porážky

Jan Tajzler • 26.09.2014

Páteční večer patři na Lapači opět vsetínským juniorům. Ti přivítali trápící se celek HCM Warrior Brno, který je zatím bez bodu a tento fakt zůstal realitou i po utkání se vsetínským lídrem tabulky. Valaši však museli v utkání předvést i obrat, když po první třetině prohrávali 1:2. Později se však projevila herní převaha Jenáčkových hochů, které čeká pořádná prověrka v neděli na ledě ostravské Poruby.

LJ - 5.kolo pá 26.9.19:30
HCM Warriors Brno
6:3(1:2, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky:3. Kuchařík (Grygar), 27. Kuchařík (Grygar), 35. Kuchařík (Mikula, Zuzaník), 47. Zuzaník (Bouda), 51. Bouda (Hryciow, Slováček), 55. Vaněk (Bouda) – 9. Jánošík (Polzer), 16. Malíř (Nosek), 39. Svoboda (Staněk). Rozhodčí:Klimecký – J. Novák, Valentík. Vyloučení: 9:9 navíc Mikula (VSE) 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Řezníček, Španko, Surý, Hryciow, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Vaněk.
HCM Warriors Brno: Maloch – Vágner, Sabol, Malíř, Mytiska, Sedlák, Karpíšek, Huml, Růžička, Polzer, Marcello, Staněk, Zechmeister, Svoboda, Nossek, Kment, Jánošík, Kazlepka.

Úvod utkání ligy juniorů mezi Vsetínem a Warriorem Brno vyšel domácím na výbornou. Hned první šanci totiž přetavili ve vedoucí branku. V čase 2:47 pronikl Lukáš Kuchařík s pukem do útočného pásma a přesně mířenou střelou těsně nad ledem zaskočil brankáře hostů. Hned poté si Valaši zahráli dvě slepené přesilovky. Tu první sehráli velmi dobře, Slováček však z mezikruží napálil pouze tyč a Španko, dorážející o minutu později touš do odkryté branky, neuspěl díky obětavému zásahu beka, který skokem zastavil puk na brankové čáře.

I v dalších minutách Brňané pozorně bránili a trpělivě čekali na svou šanci. Ta se zjevila v 9. minutě a rovnou přinesla vyrovnání. Polzer poslal od mantinelu prudký pas před bránu a špatně hlídanému Jiřímu Jánošíkovi stačilo jen správně nastavit hůl. Vsetín se poté jal útočit, do větších střeleckých příležitostí se ovšem nedostával.

A tak přišla minuta 16. a s ní i další puk v síti vsetínského Stojara. Warrior hrál přesilovku, Jan Malíř nahodil puk na bránu a jeden z bránících hráčů VHK jej nešťastně přizvedl mimo gólmanův dosah. Po inkasované brance Valaši přidali a v 18. minutě byli blízko vyrovnání. Boudova šikovná teč ale zamířila těsně vedle. Zbytek třetiny už přinesl jen čtyřminutovou přesilovku hostů. Ta příliš vzruchu nepřinesla, přesto Brňané odcházeli do kabin v povznesené náladě.

Do druhé třetiny vstoupili favorizovaní domácí se zjevnou snahou rychle otočit průběh utkání. Ta však mohla ve 25. minutě získat povážlivou trhlinu. Marcello se totiž ocitl zcela sám pře Stojarem, bekhendová klička mu ale nevyšla. Gól tak přišel až o dvě minuty později a radovali se Valaši. Kuchařík poslal v přečíslení dva na jednoho puk na Grygara. Ten sice neuspěl a neuspěl ani Lukáš Kuchařík s dorážkou, v nastalém zmatku si ale vracející se obránci hostů sami srazili puk za brankovou čáru. O minutu později už mohli domácí vést. Slováček našel v dalším přečíslení Boudu, ten ale nedokázal usměrnit puk do odkryté brány.

Vsetín nicméně po vyrovnání ještě zvýšil tlak a většinu času mačkal Warrior v jeho pásmu. Dobře bránící hosté dlouho odolávali, na sklonku 35. minuty ale přesto kapitulovali. Lukáš Kuchařík našel v mezikruží volný puk, pohotovou střelou propálil Malocha a završil tak svůj hattrick. Valaši i poté pokračovali v tlaku, Brňanům však stačilo potrestat jediné domácí zaváhání a na Lapači se začínalo od znova. Vsetínští tak dlouho rozehrávali puk z vlastního pásma, až je o něj připravil Staněk, poslal puk před bránu a Martin Svoboda zamířil přesně mezi stojarovy betony. Po dvou třetinách tak hosté drželi na Lapači nerozhodný stav 3:3.

Od úvodu třetího dějství VHK přikoval soupeře v jeho obranném pásmu. Brňané bránili výborně, když ale museli ve 45. minutě do čtyř, kapitulovali. Josef Zuzaník tvrdě vypálil od modré a puk, i díky lehké teči jednoho z obránců Warrioru, zapadl do sítě. Brňané se poté pokusili o odpověď, dosáhli však jen na možnost zahrát si přesilovku a ta jim vůbec nevyšla.

To domácí hráli přesilovky mnohem lépe což potvrdili v 51. minutě. V početní výhodě putoval puk od Slováčka přes Hryciowa až k Jakubu Boudovi a ten uklidil touš do odkrytého kouta brány. I poslední trefa zápasu pak přišla v početní výhodě. Na ledě zůstal ležet nastřelený hostující hráč, hlavní rozhodčí ale hru nepřerušil a tak mohla střela Jakuba Vaňka od modré zapadnout do sítě Malochovy svatyně.

V závěru duelu se nutně přiostřilo a oba týmy předvedly několik nevybíravých zákroků. Hosté si i díky tomu zahráli dlouhou přesilovku pět na tři, k vážnějšímu ohrožení Stojarovy brány se ale nedostali. A protože neuspěl ani Slováček v samostatném úniku na straně druhé, skončilo utkání zaslouženou výhrou Vsetína v poměru 6:3.