Juniorka nepustila Velkou Bíteš do vedení a slaví druhou výhru

Helena Hegeďová • 22.01.2017

Úvodní třetinu vyhráli Vsetínští, když se jim podařilo využít dvojnásobnou početní výhodu. I když hosté během druhého dějství srovnali, Hradil vrátil hubený náskok zpět Valachům. Každý z týmů tahal chvíli za delší konec provazu a dle toho vypadala také třetí třetina, kdy hostující Spartak mohutně dotahoval náskok svého soka, nikdy se však nedostal na stejnou úroveň a při hře bez brankáře stvrdil výhru trefou do prázdné branky vsetínský kapitán Janošek. Za zápasem se při zhodnocení ohlédl sedmnáctiletý gólman Machač, který byl také u prvního vítězného zápasu B-týmu.

KP - 6.kolo ne 22.1.17:00
VHK ROBE Vsetín B
HC Spartak Velká Bíteš
5:3(1:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 7. Šimek (Kuchařík), 33. Hradil (Dubnický, Dědek), 46. Kuchařík (Dědek, Fojtů), 53. Christov (Lainka), 60. Janošek – 24. Novák (Pospíšil), 52. Pospíšil (Štěpánek, Odvářka), 57. Pospíšil (Touška M.). Rozhodčí: Zlámal – Doležel, Sedlák. Vyloučení: 8:5 + J. Touška (BIT) 5+OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

VHK ROBE Vsetín B: Machač – Šimek, Svozílek, Vašíček, Hradil, Vítek – Kuchařík, Janošek, Christov, Fojtů, Lainka, Dědek, Humplík, Sušeň, Machala, Dubnický.
HC Spartak Velká Bíteš: Alexa – Odvárka, Germán, Košecký, Vojáček, Novák, Buďa, Trnka – Pospíšil, Štěpánek, Petrčka, Touška M., Touška J.

Velká Bíteš vstoupila do zápasu s větší útočnou aktivitou. Ofenzivní snažení mohla stupňovat při brzkém vyloučení Svozílka, střely hostujícího celku však nebyly pro Vsacany nebezpečné. Čas běžel a v minutě osmé se do první větší šance dostali i domácí. Vsetín si vytvořil tlak. Dostal gólmana z brány, čímž se otevřel prostor pro dorážku Christova, která v konečném důsledku orazítkovala pravou tyč. Dalo by se říci, že v zápase následovalo jedno vyloučení za druhým a až dvojnásobná přesilová hra byla využita.

Jozef Šimek byl na ledě vidět již od začátku vsetínské početní výhody pět na tři, kdy se prezentoval střelami od modré čáry. Dlouho se mu nedařilo vyslat tu správnou, i když u jednoho pokusu to zavánělo vlastním gólem. Nakonec se však domácí obránce přeci jen prosadil a poslal tak svůj tým do vedení. Inkasovaný gól byl pro Spartak vodou do mlýna a až do konce první třetiny, tedy následující tři a půl minuty, se držel na kotouči a tlačil do branky. Nejvíce nebezpečných střel vyslal Odvářka se Štěpánkem, jejich střely šly po ledě a domácí gólman si s nimi bez problémů poradil.

Po nejistém začátku druhé třetiny to byli opět hosté, kdo se usadil v útočném pásmu. Jakub Touška se snažil o využití čisté přihrávky od Trnky. První pokus se mu nevydařil a z dorážky nad ležícího gólmana přestřelil. Domácí si mohli vytvořit dobré šance z protiútoků, ale příležitosti na vyrovnání využil Jiří Novák, když poslal puk od modré do odkryté části branky. Domácí vybojovali útočné pásmo a už to vypadalo, že si vezmou jednobrankové vedení zpět. Vyloučení Dubnického ale nahrálo do karet hostům, kteří v přesilovce neodvedli vůbec špatnou práci.

Vsetín se držel v útočném pásmu, kombinace však nekončily úspěšně. Přesilová hra Valachů přinesla další várku střel, hlavně z mezikruží a blízkosti brankoviště. Při signalizované výhodě hráli Vsetínští v šesti proti čtyřem a Petr Hradil propálil vše, co mu stálo v cestě, a dostal puk do pravého horního rohu. Vsetínští si po ataku na Machalu zahráli v početní výhodě celých pět minut, této výhody ale nedokázali plně využít. Pozitivem pro domácí celek ale mohlo být udržení jednogólového náskoku.

Třetí třetina, včetně úvodu, patřila domácímu celku, jehož cíl se nesl ve znamení udržení či zvětšení náskoku. Pro hosty však také nebylo vše ztraceno, jelikož náskok Vsetína byl minimální. Větší aktivita Valachů vyústila k nedovolenému bránění ze strany Pospíšila. Po jednom z vyhraném vhazování před Alexou dostal Petr Fojtů přesný pas na svou hokejku a nahodil směrem na branku. Puk narazil na hlouček hráčů před brankovištěm a od hole Daniela Dědka se kotouč dostal k Lukáši Kuchaříkovi, který se trefil přesně mezi betony hostujícího muže v masce. Ztráta dvou branek se nelíbila Velké Bíteši, a ta dostala soupeře pod tlak. Domácí obrana udržela chladnou hlavu a i v oslabení držela puk dál od vlastní branky. Na 4:1 mohla zvyšovat kombinace Christova s Kuchaříkem, nahrávce ale chybělo přesné načasování.

Při vyloučení vsetínského Vítka byla hra v režii hostů, kteří si vytvořili tlak, a Miroslav Pospíšil dostal puk za Machače z chaotické situace před brankou, kdy bylo pro gólmana obtížné zasahovat. Erik Christov vrátil do minuty vedení zpět svému týmu. Valaši odpověděli podobně nepřehlednou situací, ve které se nejprve snažil prosadit Lainka, a Christovovi se podařilo přehodit pravý beton gólmana. Puk nezapadl přímo do brány, tam jej postrčil až hostující gólman. Jako po každé inkasované brance se puku chopili hosté. Čtyři minuty před koncem využil hostující Spartak, stejně jako v první třetině Vsetín, přesilové hry 5 na 3. Hostům se dlouhou dobu nedařilo prosadit střelami po ledě, kterých měli ve svém repertoáru nejvíce, a tak Miroslav Pospíšil poslal puk do pravého horního rohu. Skóre bylo najednou zase jen o gól a hosté to zkusily bez Alexy, zato s šesti hráči v poli. Hosté už ale nic kloudného nevymysleli a ze strany Valachů přišel gól do prázdné branky. Nejprve se o finální trefu pokoušel Christov, jeho však puk neposlouchal. Půl minuty před koncem vyhodil z obranného pásma Miroslav Janošek, kotouč dobruslil, a jelikož hosté už byli s výsledkem smířeni a nikdo jej nebránil, poslal vsetínský kapitán puk do prázdné branky a potvrdil tak vítězství svého celku.

Jakub Machač (brankář VHK ROBE Vsetín B): Dnes jsme hráli dobře, všechno si sedlo, nikde nebyl problém. Akorát když jsme hráli oslabení ve čtyřech nebo ve třech, tak nás přehrávali. Jinak jsme byli trošku lepší než oni. Já celkově neřešíme jejich styl hry a podobně, já si jen hlídám puk, aby mi nepropadl za brankovou čáru. Neřeším, jestli si to tam bagují nebo to cpou přímo do brány. Jsme rádi za tři body. Teď máme vlastně šest bodů v kuse, takže taková minisérie. Příště jedeme do Uherského Hradiště, takže i tam se musíme pokusit urvat tři body. Snad nám to tak půjde i dál.