Junioři ztratili dobře rozehraný zápas a s Uherským Hradištěm prohráli

Helena Hegeďová • 30.10.2016

Hráči vsetínského B-týmu se v zápase proti Uherskému Hradišti radovali jako první. Jejich herní převaha jim přinesla také druhou branku v úvodu druhé periody a hosté mohli děkovat svému gólmanovi, díky kterému byl náskok Valachů jen dvoubrankový. Uherské Hradiště však v polovině zápasu začalo klást odpor a během čtyř minut dokázalo skóre otočit ve svůj prospěch. Ve třetí třetině přidali hosté, i přes snahu Valachů, další dvě branky a potvrdili tak své vítězství.

KP - 9.kolo ne 30.10.17:30
VHK ROBE Vsetín B
HC Uherské Hradiště
2:5(1:0, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Fojtů (Vašíček), 23. Janošek (Kuchařík) – 25. Novák (Kotačka), 26. Novák (Fridrich), 29. Fridrich (Kotačka, Novák), 51. Studený (Lažek, Novák), 56. Kotačka (Fridrich, Novák).Rozhodčí: Zlámal – Doležel, Skokánek. Vyloučení: 5:6 + navíc Foltýn (UHR) 10 min za NARZ. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:5.

VHK ROBE Vsetín B: Machač – Šimek, Čada, Vítek, Svozílek, Kuchařík, Vašíček, Lainka – Janošek, Sušeň, Humplík, Dědek, Fojtů, Hrňa, Najvar.
HC Uherské Hradiště: Oharek – Studený, Lažek, Kojecký, Škubal, Foltýn – Kotačka, Novák, Fridrich, Kubal, Šlapák, Zlámal, Bednařík, Kršjak, Janíček.

Po vyrovnaném začátku se k herní převaze dostal domácí celek a hostům nezbývalo nic jiného, než kotouč vyhazovat. Otevřít skóre mohl Fojtů již v osmé minutě, když střelou z větší vzdálenosti nastřelil betony hostujícího gólmana, ve střeleckém počínání ho následoval Sušeň. Gólman Oharek v brankovišti předváděl i nemožné a hlavně díky němu bylo skóre stále bezbrankové. Na druhé straně se z gólu mohl radovat kapitán Fridrich, jeho nájezd však skončil nastřelením vsetínské branky. V úniku se ocitl také domácí Dědek, brankář Uherského Hradiště sklapl betony včas. V 17. minutě se Valachům dostalo jejich první přesilové hry, kterou také dokázali využít. Po kombinaci se z mezikruží trefil Petr Fojtů. Hráči hostujícího celku se snažili o vyrovnání. Do sirény už to však nestihli, a do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Již dvě a půl minuty po začátku druhé periody dokázali Vsacané navýšit své vedení. Na počátku celé akce sice bylo vhazování před Machačem, Lukáš Kuchařík ale přebruslil všechny soupeře a okolo mantinelu se dostal až na pravý kruh, odkud vypálil. Oharek jeho střelu vyrazil před sebe, kde už na kotouč čekal Miroslav Janošek, který jej z druhé vlny dopravil do brány. Vsetínští se opět dostali do dobrých šancí, vidět byli zejména Fojtů a Sušeň, gólová radost však přišla na druhé straně. Kombinaci domácích vystihl Tomáš Novák, vydal se do úniku a trefil levý horní roh Machačovy branky.

Tomáš Novák nepotřeboval ani minutu na to, aby přidal další branku. Zmatek v domácím brankovišti nahrál do karet hráčům Uherského Hradiště, kteří si několika střelami položili domácího gólmana. Hostující borce dvě slepené branky nabudily a Dalibor Fridrich se nebál přidat třetí zásah svého týmu. Kapitán Uherského Hradiště trefil odkrytou bránu poté, co se domácí gólman nestihl přemístit. Hosté byli při chuti, ve vsetínské bráně však stál Machač, který v druhé polovině druhé třetiny svůj celek podržel. Vsetínským se ke konci periody dařilo vysílat střely v nabídnutých přesilových hrách, ani jednu však nevyužili a po druhé třetině si jednogólový náskok odnášeli hosté.

Prvních 5 minut třetí třetiny patřilo Vsetínu. Domácí si i díky přesilové hře dokázali vybudovat dobré střelecké pozice, ze kterých vysílali své pokusy. Když se do šancí dostali i hosté, domácí obrana si je pohlídala. Uherskému Hradišti se však nakonec povedlo přidat další branku. V 51. minutě seděl na trestné lavici Humplík, Petr Studený se na pravém kruhu napřáhl a trefil se nad levé rameno domácího gólmana. Hra se přesouvala z jedné strany na druhou, do větších šancí se ale dostávali hosté, jelikož domácím se nedařily přihrávky.

Početní výhoda při vyloučení vsetínského Čady dlouho nevypadala, z pohledu hostů, příliš dobře. K radosti hostujícího mužstva ale přišla kombinace na ose Tomáš Novák – Dalibor Fridrich – Martin Kotačka a před posledně jmenovaným byla již odkrytá klec, protože jeho spoluhráči odvedli všechnu práci za něj. Domácí gólman byl v této chvíli bezmocný. Domácím se naskytla možnost zkorigovat stav v přesilové hře v posledních minutách zápasu. Tato hra v početní výhodě se však domácím vůbec nevyvedla, a tým Uherského Hradiště tak zvítězil rozdílem tří branek.