Junioři si připsali první domácí výhru

Michal Kubáň • 18.09.2009

Svěřenci trenéra Juríka odčinili prohru z prvního zápasu s Třebíčí a hned při druhém domácím zápase porazili Šumperk 3:1. Zápas rozhodly přesilové hry, ve kterých Valaši vstřelili dvě branky. Ve druhé části přidal Červenka druhou branku a v závěrečné třetině pojistil vedení Valachů Vítek. Velmi dobrý výkon podal brankář Hromada, který inkasoval pouze jedinou branku v početní nevýhodě.

- 2.kolo pá 18.9.13:00
Draci Pars Šumperk
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Kubo (Vítek, Kapr), 36. Červenka, 47. Vítek (Červenka, Kapr) - 16. Dřík (Skoumal, Fryč) Rozhodčí: Hbiger - Novák, Škrobák. Vyloučení: 11:15 navíc Ondra (VSE) 10 min.OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1 - 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Ondra, Studený, Kovář, Sadil, Jaškin - Kubo, Djorič, Červenka, Chocholáček, Šimko, Zbranek, Plachtovič, Kapr, Gromus, Vítek, Martyčák
Draci Pars Šumperk: Kulhavý - Havlík, Novotný, Fryč, Slovák, Dřík, Lavrinčík, Žákovčík, Peška, Svoboda, Hlavsa, Stejskal, Skoumal, Trtík, Vejchoda, Doleček

Oba celky vstoupily do utkání s plným nasazením a první zákrok si připsal šumperský brankář Kulhavý, kterého střelou přes obránce otestoval Červenka. Ve 3. minutě hráli domácí přesilovou hru. Vsetínský Sadil se trefil jen do brankáře Kulhavého, ale gólovou šanci měl na hokejce Gromus. Vsetínský forvard se ocitl sám zády otočený k brance, rychle z otočky vypálil a brankář Kulhavý stačil jeho střelu pohotově vyrazit. Již od začátku utkání se hrál fyzicky náročný hokej plný osobních soubojů. V 10. minutě prokličkoval domácí obranou Vejvoda a jeho střela jen těsně prolítla kolem pravého růžku vsetínské klece. O několik okamžiků později vyrazil Hromada hokejkou ráznou dělovku Dříka v oslabení. O dvě minuty později se mohli radovat domácí. Chocholáček sice našel přesně Kubovu hokejku, ale prudce usměrněný puk Kulhavé neohrozil.

Skóre se měnilo v čase 12:54, když v Vítkovu střelu dorazil do branky Kubo, a otevřel tak skóre utkání. Hosté zareagovali o tři minuty později. Skoumalovo střelu dorazil za Hromadova záda v přesilovce Dřík – 1:1. Vsetínští ve zbytku první části dostali hosty několikrát pod tlak, ale nedokázali z něj gólově těžit. Příkladem toho byla Červenkova šance, který se snažil puk propasírovat kolem konstrukce branky a v závěrečném momentě mu odskočil puk z hokejky.

Ve druhé části mohli jít několikrát hosté do vedení, kdyby jim nestál v cestě vynikající Hromada. Nejprve sei ve 21.minutě vykopnul pravým betonem střelu Novotného a něco malinkým předtím zlikvidoval šanci Fryče se Stejskalem. Ve 26. minutě měl na hokejce gólovou šanci Vítek, jenž se proháčkoval sám před Hromadu, výsledná střela šla k nelibosti domácí vysoko nad šumperskou svatyni. V další akci se Hlavsovo nahození od modré otřelo o konstrukci vsetínské klece a překvapilo nejen Hromadu, který měl zcela zakrytý výhled.

Ve 32. minutě vsetínský brankář vychytal “tváří v tvář “Svobodu. Šumperk hledal recept na překonání vsetínské obrany. Vsetín ji se štěstím našel. V čase 35:17 se před šumperskou klecí vytvořila směsice hráčů, že nešlo poznat či je to ruka a noha, přesto se nejlépe zorientoval Červenka, který protlačil puk za Kulhavého záda – 2:1

O dvě minuty později hráli hosté přesilovou hru pět na tři, ale domácí perfektně bruslili a nepovolili Šumperským žádné zakončení, což byl rozhodující moment zápasu. Ve třetí části domácí hráli domácí přesilovku pět na tři. Poprvé Červenka promáchnul. Několik okamžiků poté tentýž hráč vypálil od modré a jeho ráno tečoval pod horní tyčku Vítek – 3:1.

V 52. minutě ujel v oslabení Skoumal jeho rychlé zakončení vyrazil ramenem skvělý Hromada. Vsetínský brankář odolal i v oslabení, když vychytal dorážku Cinka. V posledních vteřinách mohl korunovat náskok domácích Gromus, ale jeho zvednutou střelu Kulhavý vyrazil. Domácí podali ve druhém domácím zápase vynikající výkon a zaslouženě získali cenné tři body za vítězství.

Michal Kubáň

Kamil Skoumal (Šumperk)
Soupeř vyhrál zaslouženě, protože jsme jako obvykle hodně faulovali. Bojoval a spolupracoval. Hrála vždycky celá lajna. Dneska rozhodly taky přesilovky. Pokud nebudeme hrát ukázněně, tak nemůžeme vyhrávat.

Juraj Jurík
Byli jsme bojovnějším mužstvem. Pro to vítězství jsme udělali více než soupeř a to dneska rozhodlo. My jsme v týdnu přesilovky trénovali a zatím se nám ty přesilovky docela daří. I když kádr máme trochu okleštěný, museli jsme ho překopat. Přesilovku pět na 3, kterou jsme trénovali , jsme měli dobře sehranou i s tímto kádrem. Dnes taky rozhodla. V neděli jedeme do Prostějova. Vím, že Prostějovští prohráli první kolo s Hodonínem, ale každé mistrovské utkání je jiné. Musíme se na ten zápas opět znovu připravit a dát do něj srdíčko a velkou dávku bojovnosti.