Junioři přejeli Uherské Hradiště, Hromada má první nulu

Jiří Kubják, Václav Trávníček • 23.10.2010

Vcelku jednoznačné utkání mají za sebou junioři VHK. Svěřenci trenéra Miroslava Kubo v sobotu odpoledne přivítali na Lapači celek Uherského Hradiště a zatímco předchozí vzájemný střet obou soupeřů skončil ve prospěch Vsetína jen těsným výsledkem 4:3, tentokrát vítězství Valachy tolik nebolelo. Po dvou bodech nastřádali Lukáš Gromus a Martin Valigura, první nulu v sezóně oslavil brankář Petr Hromada.

Liga juniorů, skupina Východ - 15.kolo so 23.10.14:30
HC Uherské Hradiště
5:0(2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Lukeš (Valigura), 10. Gromus (Valigura), 32. Gromus (Urban), 46. Kubo, 57. Ondra (Zbranek). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Šenk) - Ondra, Studený, Urban, Galia, Kubo, Zbranek, Stupka, Skyba, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Žabčík, Lechner, Valigura, Lukeš, Motloch.
HC Uherské Hradiště: Hubáček (Machálek) - Měštánek, Dvořák, Hrabec, Fridrich, Němec, Doležálek, Lažek, Krucký, Trnavský, Maňásek, Ohnoutek, Břištěla, Kahánek, Zderčík.

Úvod první třetiny byl opatrný a jako první se osmělili hosté, když Hrabec z otočky kolem branky nezakončil. Vsetín zahrozil šancí Lechnera ve 3. minutě, ale gólman Hubáček jeho střelu bezpečně vyrazil. V čase 4:29 byl Lapač svědky první branky. Výhodu početní převahy využil Ivo Lukeš, který od modré propálil vše, co se mu postavilo do cesty. O vyrovnání se mohl postarat Němec, jenže na Petru Hromadovi si vylámal zuby. V 10. minutě využil skvělou příležitost Lukáš Gromus, jenž dostal od Valigury přihrávku do prostoru mezi kruhy a pod horní tyč zavěsil - 2:0.

Ve 14. minutě se sice hráči Uherského Hradiště radovali z gólu, ale hlavní rozhodčí branku neuznal, neboť byla dosažena vysokou holí. O vyrovnání se snažili především Hrabec s Fridrichem, ovšem vsetínský brankář byl proti. Zvláště druhý jmenovaný útočník měl obrovskou šanci, při které nedokázal zasunout puk do prázdné brány.

Ve druhé části bylo k vidění hodně nepřesností, oba celky navíc přitvrdily. Trnavský ve 22. minutě dirigoval přesilovou hru svého celku, ta ovšem k úspěchu nevedla. Na druhé straně zahrozil ve 27. minutě Kubo, ale gólman Uherského Hraditě dokázal jeho ránu zblokovat. O pár minut později následovaly vyložené šanci Skyby a Motlocha, které zaváněly gólem.

Ve 32. minutě se už Valaši radovali. Opět to byl Lukáš Gromus, který si vybruslil po pravém křídle a mezi betony rozsvítil červené světlo potřetí. Ihned z dalšího útoku mohl zvýšit Kubo. Jeho rána prošla za Hubáčka, ale pozorná hostující obrana včas vyvezla kotouč do bezpečí. Posléze nedokázal Němec z dorážky skórovat a tak do kabin se šlo za stavu 3:0

Zkraje třetí dvacetiminutovky po Lechnerově střele zazvonilo břevno Hubáčkovy branky. Co se nepovedlo Lechnerovi, dokonal o tři minuty později Martin Kubo, když samostatnou akci zakončil přesně střelou nad vyrážečku. – 4:0. V 51. minutě doslova vyčaroval Hromada senzační zákrok, kdy proti střele Zderčíka vytasil skvěle lapačku. Čím více se zápas chýlil k závěru, tím víc se vylučovalo na obou stranách. Důkazem toho byla i šarvátka mezi Měštánkem a Studeným. Tři minuty před koncem pečetil Ondra pátou brankou Vsetína definitivní skóre 5:0. Hosté ještě o minutu později nastřelili tyčku a pak se ponořili do smutku. Vsetín si tak připsal další dva body.

Miroslav Kubo (trenér Vsetína): "Bojovné a místy velmi nečistě vedené utkání s poměrem vyloučených 11:13. Proměnili jsme čtyři přesilové hry, což rozhodlo o výsledku. No a samozřejmě bezchybný výkon brankáře Hromady, který má v poslední době opravdu skvělou formu. Pochvalu si zaslouží celý kolektiv hráčů, který tahá za jeden provaz v dobrém i zlém. A není pro ně nic, co by nešlo překonat. Ještě jednou klukům děkuji za předvedený výkon."