Junioři porazili Prostějov 6:1

Jiří Kubják • 22.10.2010

Junioři Vsetína zvítězili v pátečním utkání proti Prostějovu. Celek z prvního místa tabulky doplatil na disciplinu z čehož pramenily spousty šanci a také dva vstřelené góly z početních výhod. Vsetín si tak připsal dva body za výhru 6:1

Liga juniorů, skupina Východ - 14.kolo pá 22.10.12:00
LHK Jestřábi Prostějov
6:1(2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1.Kubo (Lechner), 8. Ondra (Studený), 31. Zbranek (Galia, Gromus), 40. Kubo (Vítek, Valigura), 44. Valigura (Vítek), 45. Žabčík (Lechner, Skyba) - 14. Kryl Rozhodčí: Jeřábek, Laczko, Smilek . Vyloučení: 8:12 . navíc Vítek (VSE) 5+ 20 min., Zona, Tomiga (oba PRO) 2 + 10 min. Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . 110 Střely na branku: . Průběh utkání: . 2:0, 2:1, 6:1
VHK ROBE Vsetín: Hromada, (Šenk) - Ondra, Studený, Galia, Urban, Kubo, Zbranek, Stupka, Skyba, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Žabčík, Lechner, Valigura, Lukeš, Motloch
LHK Jestřábi Prostějov: Kloc, od 45. Vydržel - Tomiga M., Hrdlička, Karas, Finkes, Mašek, Kolibár, Zapletal, Rek, Matoušek, Stráněl, Čech, Stloukal S., Husák, Zona, Tomiga S., Kryl, Complel, Stloukal O. ,

Domácí se dočkali první branky již po 21. vteřinách. Ondřej Lechner se dostal k vyražené, kterou golman Kloc vyrazil a posunul puk na Martina Kuba, jenž blafákem do backhendu bez problému překonal prostějovského brankáře. 1:0. Hosté se do šance dostali díky Stanislavu Tomigovi, jenže jeho pokus skončil vysoko nad Hromadovou brankou. V šesté minutě zahrozil vsetínský Lukeš střelou do hrudě, se kterou si Kloc poradil. Na druhé straně pokryl Hromada šanci Kryla. O dvě minuty později ujel prostějovské obraně Ondra a jeho blafák do backhendu nesl úspěch i po druhé. 2:0 pro Vsetín.

Zelenožlutých bylo plné kluzistě. Hezkou kombinaci sehráli Lechner a střílejicí Kubo, jehož projektil skončil na boční síti brankové konstrukce. Ve 12. Minutě opět Lechnerova přízemní střela skončila na příložníku brankařské hole, za okamžik Kloc zlikvidoval i ostrou střelu Vítka z levého křídla. Prostějov se radoval ve 14. minutě. Petru Hromadovi se nešťastně překutálel puk přes lapačku a zapadl do branky. Autorem gólu byl označen Martin Kryl a bylo sníženo na rozdíl jedné branky. Stejný útočník se dostal do šance i v minutě 18, ale tentokráte si Hromada věděl z jeho pokusem rady. Po první třetině se šlo do kabiny za stavu 2:1

Nástup do druhé třetiny se nesl ve znamení vsetínského náporu. Kubo skvěle našel na levém křídle Lechnera, kterému už nezbyl čas na zakončení. Domácí měli k dispozici 30 vteřin přesilovku 5 na 3, ve které se do zajímavé příležitosti dostal Gromus Kloc se štestím baseballově odpálil puk do bezpečí. V 25. Minutě se před Klocem ukličkoval Valigura a z následného protiútoku nechal Complel vyniknout beton Petra Hromady. Tři minuty na to se Hromadovi připoměl Stanislav Stloukal, který z pravého křídla zamířil do betonu vsetínského brankáře.

Hosté si ve druhé části zkomlikovali hru častým vyloučením, jako tomu bylo při samostatném úniku Valigury. Z následné přesilové hry pálil Lukeš ještě do připraveného Kloce, ale v polovině zápasu už prostějovský golman kapituloval po třetí. Přesilovou hru valachů 5 na 3 využil Ondřej Zbranek po přihrávkách Tyralíka a Valigury tvrdou střelou k protější tyči. V probíhající 35. minutě chtěl snížit opět Kryl, jenže Hromadův pravý beton byl jednoznačně proti. Stejně tak jako při pozdější šanci Kolibára. Martin Kryl hrál svůj velký zápas a patřil k nejaktivnějším hráčům Prostějova, jeho šance z mezikruží ve 37. Skončila na pravé tyči Hromadovy branky. V závěru druhé části Prostějov opět doplatil na disciplinu. Faul na Gromuse posoudili sudí 4. Trestnými minutami. V přesilové hře přidal čtvrtou branku opět Martin Kubo. Tímto zároveň skončila I druhá třetina.

Hra se v úvodu třetí třetiny hodně kouskovala. K vidění byla hezká šance Ondřeje Stloukala ze 43 minuty, kterou Hromada pokryl lapačkou. O minutu později kapituloval brankář Prostějova po páté. Valigura si šikovně sjel z levého křídla a díky přízemní střele mezi betony nedal Klocovi šanci. Uplnynulo jen pár vteřin a Tomáš Žabčík prostřelil Kloce po šesté. Tímto gólem vyhnal prostějovskou jedničku s branky a nahradil jí Lukáš Vydržel. Hrozivé skóre se snažil snížit Matoušek, ovšem jeho rána minula vsetínského golmana I jeho branku. V 50. Minutě se pro puk natahoval Vítek, ale prudkou přihrávku od Kuba nedokázal zachytit. V 52. Minutě střílel od modré Studený, ale jeho projektil skončil na chráničích Lukáš Vydržela. Na opačném konci kluziště se bravůrně blýskl lapačkou Petr Hromada, jenž zneškodnil střelu Reka od modré.

Hra se stěhovala ze strany na stranu. Při pokus Martina Valigury skončil těsně mimo. V 55. minutě všem zatrnulo při strážce Vítka s Rekem, kdy urostlý vsetínský útočník dostal 5 + do konce utkání. Prostějov se v závěru utkání snažil snížit Stloukalem, ale Hromada nastavil své betony včas a když se neprosadil od modré ani Hrdlička, skončilo utkání vítězstvím Vsetína 6:1.

Miroslav Kubo (trenér Vsetína): "Zpočátku vyrovnané utkání, kdy už jsme vedli 2:0, ale vlastní chybou ve vlastním obraném pásmu jsme dali soupeři šanci tahat se o výsledek. Přesilová hra 5:3 nám dala šenci zvýšit vedení, o což se postaral pěknou střelou od modré čáry obránce Zbranek. Od této chvíle jsme si režii utkání drželi pavně v rukou."