Junioři podlehli Warrioru až v samostatných nájezdech

Kristýna Zigmundová • 07.02.2016

Vsetín naskočil do utkání jako ten výraznější tým a už v 7. minutě měl tříbrankové vedení. Ještě po druhé periodě odjížděl z ledu jako vítěz, ale hostům se podařilo vyrovnat a nakonec i v samostatných nájezdech rozhodnout, kam poputuje druhý bod.

LJ - 22.kolo ne 7.2.16:30
HCM Warriors Brno
4:5sn(3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Toman (Kuchařík), 6. Tydlačka (Toman), 7. Janošek (Tydlačka), 28. Vašíček (Grygar, Kuchařík) – 17. Křenek (Sabol), 34. Klaus (Vágner), 38. Dobiáš (Jarolím, Nohel), 48. Fábry (Polzer), rozh. náj. Hussein. Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Řezač. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:5.

VHK ROBE Vsetín: Stojar – Vašíček, Svozílek, Rýpar, Vítek – Janošek, Konopka, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka, Sušeň
HCM Warriors Brno: Holub – Křenek, Sabol, Vágner, Nossek, Marcello – Hussein, Fábry, Polzer, Dobyáš, Jarolím, Klaus, Přibyl, Nohel, Dvořák.

Úvod utkání vyšel domácím perfektně. Ve 4. minutě dostal svůj tým do vedení Adam Toman, kterému trochu pomohl brněnský gólman Holub, když kotouč do branky strčil svou hokejkou, ale branka to byla a Valaši se dostali do vedení. To potvrdil hned o minutu později Ondřej Tydlačka, který byl před brankou připravený na nahrávku Adama Tomana a bez problémů trefil odkryté místo nad lapačkou. Svou ruku k dílu přidal v 7. minutě ještě Miroslav Janošek a tím poslal svůj tým do tří brankového vedení. Domácí snaha udržovat hosty pod tlakem po chvíli polevila, a tak dostal příležitost Karel Křenek, jehož střelu se Lukáši Stojarovi nepodařilo zastavit lapačkou. V závěru periody si domácí ještě zahráli přesilovkovou hru, kterou se jim ale nepodařilo proměnit.

Do druhé periody naskočili rozjetí hosté a snažili se pálit na Stojara. Ten jim ale perfektně všechny střely vykryl. Ve 28. minutě se podařilo Vojtěchovi Vašíčkovi vrátit týmu troj brankové vedení, když dorazilo střelu Ondřeje Tydlačky až za brankovou čáru. Hosté se ale začali také činit a na vsetínskou obranu začali vyvíjet tlak. Tento tlak neustál Ivo Svozílek, který byl nucený si na dvě minuty sednout na trestnou lavici, a hosté toho okamžitě využili. Radek Klaus si najel před Stojara a toho z bezprostřední blízkosti propálil. Hosté ale ani po této brance svůj tlak neuvolnili, a tak se mohli v 28. minutě radovat znovu. Bohdan Dobiáš využil nepozornosti Stojara a dostal nechráněný kotouč do brány. Domácí znervózněli a snažili se vstřelit ještě další branku, což se jim do konce třetiny už nepovedlo. Do šatny ale odcházeli stále jako vítězové.

Poslední perioda začala v poněkud volnějším tempu. Na domácích byla vidět únava a jen s těží dobruslovali soupeře. Ten toho také ve 48. minutě využil a vyrovnal skóre na 4:4. Igor Fábery nastřelil beton Stojara zpoza branky a od něj se odrazil až za brankovou čáru. Závěr už byl poněkud klidný. I přes snahu domácích útočníku sunout hru do útoku se jim nepodařilo dostat k pořádné střele. To ale platilo také o hostech, jejichž střely ztroskotaly na chytajícím Stojarovi. Třetina tedy skončila za vyrovnaného stavu 4:4. Prodlužování se opět nekonalo a přešlo se k samostatným nájezdům. U nich nebyl úspěšný ani jeden vsetínský hráč z trojice Vašíček, Janošek a Kuchařík. Hostům se nepodařil pouze 1. nájezd a u druhého už Adam Hussein rozhodl, kam poputuje poslední bod.