Junioři končí, postupuje Prostějov

Tomáš Novosad, Aleš Koňařík • 22.03.2004

V s e t í n - V rozhodující bitvě o postup do finále juniorské extraligy podlehli vsetínští mladíci na vlastním ledě Prostějovu. Sezóna tak pro ně opět končí před branami finále. Po šedesáti minutách hrací doby byl stav nerozhodný 1:1, nerozhodlo ani prodloužení, takže na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch se ani jednomu ze vsetínských vyvolených nepodařilo skórovat, naopak Prostějovští se trefili hned dvakrát. Rozhodující nájezd proměnil Šebek.

- SF3 čt 22.3.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:2sn(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 47.Hruška - 29.Cetkovský (Kubala), rozhodující nájezd Velich. Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovský. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. Diváci: 950.
VHK ROBE Vsetín: Žigárdy - Nedbálek, Krystýnek, Zapletal, Hrabal, Štach, Kučný - Badiura, Brynecký, Vávra - Prokop, Kapsa, Rasocha - Hruška O., Rak, Mračka - Hruška P., Hruška R.
LHK Jestřábi Prostějov: Jágr - Kubala D., Hruška Petr, Sedlák, Šmach, Babuněk, Kubala M. - Vymazal, Velich, Simo - Šebek David, Šebek Patrik, Grozaj - Dostál, Kašpárek, Cetkovský - Hliňák, Sklenář
V první třetině rozhodujícího duelu o postup do finále převážila na obou stranách nervozita a úporná snaha neudělat chybu. Šancí se mnoho neurodilo, brankáři většinou zasahovali proti střelám z uctivé vzdálenosti. Vsetínský strážce branky Žigárdy řešil až v 17.minutě nepříjemnou ránu prostějovského útočníka Velicha.

S přibývajícími minutami prostřední části však rostl počet šancí a také ostřejších zákroků. Po ataku Rasochy zůstal ležet bez hnutí exvsetínský forvard Vymazal, který pak zbytek zápasu strávil v sanitním voze. Tento okamžik však Hanáky nabudil a ve 29.minutě je poslal do vedení Cetkovský, bohužel za notného přispění brankáře Žigárdyho, který v brankovišti ztratil kontrolu nad pukem. Prostějovský útočník byl poté ve správný čas na správném místě. Ačkoliv domácí ve snaze brzy vyrovnat přidali a zasypali hostujícího brankáře Jágra sprškou střel, svítil po čtyřiceti minutách na světelné tabuli stav 0:1.

Vsetínští měli při dobývání prostějovské branky i smůlu. Příkladem budiž obránce Hrabal, který po chaotické situaci, při které brankář Jágr ležel mimo branku, minul odkrytou klec...Domácí ale byli nakonec za snahu odměněni. Forčekující Ondřej Hruška zachytil soupeřovu nepřesnou rozehrávku a rychlou ranou nad vyrážečku nedal Jágrovi šanci. Blízko rozhodujícímu zásahu byl v 57.minutě Prokop, jehož skvělé individuální akci chybělo jediné: přesnější koncovka. Zápas tak dospěl do prodloužení.

V něm byli blíže zlatému gólu domácí. Sotva dvě minuty před koncem se prostějovskou obranou proháčkoval opět Juraj Prokop, zpoza branky nabil Vávrovi, jenže ten nasměroval puk do nastaveného Jágrova betonu.

Vítěze a tedy i postupujícího musely určit samostatné nájezdy. Ve třetí sérii překonal Žigárdyho Velich, Hrabal vzápětí minul branku. Na dosah finále pak Prostějov přiblížil precizním blafákem Šebek. Kučný mohl ještě vykřesat naději, jenže ani on prostějovského hrdinu se slavným jménem nepřekonal. Cesta vsetínských juniorů tak skončila a s ní se pro Vsetín definitivně uzavřel soutěžní ročník 2003/04.