Dvě dobré třetiny na Třinec nestačily

Aleš Koňařík • 30.11.2001

V s e t í n – Přes sympatický výkon podlehli vsetínští hokejisté Ocelářům 3:4 především díky vysokému procentu zahozených šancí. Svůj den rozhodně neměl ani Ivo Pešat, kterého v úvodu třetí třetiny střídal junior Plšek. Dvě laciné branky, obě z hole Jančaříka, přinutily momentální vsetínskou jedničku poprvé v sezóně přenechat místo svému náhradníkovi. Na straně hostů se čtyřmi nahrávkami blýskl Král.

- 27.kolo pá 30.11.17:00
HC Oceláři Třinec
3:4
1. Štrbák (Demel, Vlach), 42. Kotásek (Vlach), 50. Vašut (Valko, Veselý) - 18. Jančařík (R. Král), 27. D. Nosek (R. Král, Zadina), 30. Zadina (R. Král, D. Nosek), 44. Jančařík (R. Král, D. Nosek). Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1 Rozhodčí: Havlík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3020.
VHK ROBE Vsetín: Pešat (46. Plšek) - Němec, Štrbák, Kuboš, Hriňa, Vašut, Polák - Kotásek, Vlach, Demel - Veselý, Hudler, Kucharczyk - Sochor (41. Valko), Vaic, Vampola.
HC Oceláři Třinec: Lakosil - D. Nosek, Gureň, L. Procházka, Slavík, Chvátal, Jančařík - Janků, Jánoš, Meluzín - Zdráhal, Marek, Skořepa - Zadina, R. Král, L. Vlček.
V s e t í n – Přes sympatický výkon podlehli vsetínští Ocelářům 3:4 především díky vysokému procentu zahozených šancí. Svůj den rozhodně neměl ani Ivo Pešat, kterého v úvodu třetí třetiny střídal junior Plšek. Dvě laciné branky, obě z hole Jančaříka, přinutily momentální vsetínskou jedničku poprvé v sezóně přenechat místo svému náhradníkovi. Na straně hostů se čtyřmi nahrávkami blýskl Král.

Jak už se v zápasech Vsetína s Třincem tradicí, začalo se ve velmi svižném tempu a v permanenci byli hlavně brankáři. Než si stačil hostující Lakosil pořádně sáhnout na puk, vedli již domácí 1:0. V 55.minutě jej umístěnou ranou propálil obránce Štrbák. Pohledná hra se přelévala od branky k brance, o něco aktivnější domácí zle dotírali na třineckou branku, jenomže bez gólového vyjádření. Dnes aktivní obránce Štrbák si jen za první dvacetiminutovku připsal čtyři střelecké pokusy. Navzdory poměrně útočné hře se zbytečně často vylučovalo, v oslabení několikrát podržel svůj tým Pešat, avšak i on nakonec kapituloval. Úspěšné nahození Jančaříka od modré zřejmě nejvíce překvapilo samotného střelce.

Druhou část ale nezačali domácí příliš soustředěně a útočné akce postrádaly vtip a ráznější zakončení. Třinci stačily ke spokojenosti dvě šance za třetinu, kterých také beze zbytku využili. Ve vlastním oslabení překvapil vsetínské hráče Nosek a dokonalou lekci z produktivity uštědřil bezprostředně po dalším platonickém tlaku domácím Zadina, jemuž se po zmatcích v obraně Vsetína otevřela cesta k prázdné brance. Obě akce založil Richard Král. Vsetínští upadli do mírné letargie a setrvali v nich i během dvou přesilovek v závěru druhé části.

Naději na lepší výsledek dal Vsetínu hned ve 42.minutě Kotásek, který po Vlachově příhře využil přesilovku. Jenomže po pár vteřinách na ledě fauloval Valko a Jančařík dnes podruhé nachytal Pešata na švestkách. Do branky šel Plšek a Vsetín vsadil vše na útočnou kartu. Soupeře zatlačil, jenomže v koncovce pohořel. Lakosila nedokázali z vyložených šancí překonat ani Kucharczyk nebo Veselý, jehož bekhendová rána z metru skočila jako zázrakem v lapačce hostujícího gólmana. Za snahu si však domácí gól zasloužili, Vašutem nazdařbůh vypálený puk si přeci jen našel cestu do třinecké branky. Přes další možnosti a závěrečnou power-play se ale na skóre do naplnění 60.minuty nic nezměnilo.