Desetigólovou přestřelku v Novém Jičíně ovládli domácí

Kristýna Guricová • 28.10.2014

Vsetínským hokejistům utekl na ledě Nového Jičína již úvod utkání, když domácí využili obě své šance a ujali se vedení 2:0. Valaši sice záhy snížili, ve druhé třetině ale svým nedůrazem dovolili Novojičínským odskočit na 4:1. Ve zbytku zápasu měli Vsetínští velkou převahu, na méně než dvoubrankový rozdíl se však svému soupeři přiblížit nedokázali. Především díky vysoké produktivitě a výbornému výkonu brankáře Šrámka zvítězil Nový Jičín 6:4. Stínem pohledného utkání je vážné zranění Adama Mikšovského.

2. liga - 12.kolo út 28.10.18:00
HK Nový Jičín
6:4(2:1, 2:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 1. Ižacký (Prokop), 8. Hanák (Prokop, Mikšan), 35. Žák (Kabeláč), 38. Gebauer (Flašar), 44. Uhlár (Kabeláč., Gebauer), 57. Ižacký (Flašar, Mikšan) – 12. Ambruz (Štrbík, Daněk), 41. Slováček (Mikšovský, Báchor), 51. Slováček (Kolařík, Báchor), 60. Vaněk (Ambruz, Haloda). Rozhodčí: Škach – Kašík, Holibka. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
HK Nový Jičín: Šrámek - Gebauer, Mráz, Kacíř (A), Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Zdeněk, Ižacký, Hanák, Vnenk (A), Novotný, Uhlár.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Hurtík, Hryciow, Báchor, Tichý, Haloda, Zuzaník, Štědrý, Kubo, Vaněk (C), Ambruz (A), Kolařík, Hrazdira, Slováček, Zúbek, Podešva, Vítek, Štrbík, Daněk, Kývala, Mikšovský (A)

Vsetínští hokejisté se v Novém Jičíně ani nestačili rozkoukat a už prohrávali 0:1, v devatenácté vteřině zápasu se domácí ujali vedení, když střela Jakuba Ižackého propadla Plškovy do brány. Hosté se ihned snažili zvednout a hledat možnosti vedoucí k vyrovnávací brance, jenže místo postupného nárůstu převahy přišlo vyloučení Martina Kubo a v přesilové hře se Nový Jičín prosadil podruhé. Prokop nastřelil kotouč do mantinelu, od nějž se puk odrazil na hůl Pavla Hanáka a novojičínský hráč umístil pod víko. Druhá inkasovaná branka vsetínské ještě více nastartovala a v čase 11:45 se hostům podařilo vstřelit kontaktní branku. Daněk přenechal kotouč Štrbíkovi a ten dokázal před brankou najít hůl Martina Ambruze od nějž kotouč putoval za Šrámkova záda. Následně se Vsetínu naskytla možnost hry v početní výhodě, jenže zelenožlutým se výhoda jednoho muže v poli vůbec nepodařila. Hosté do konce úvodní periody dokázali ještě několikrát zaměstnat brankáře Šrámka, vyrovnání se však Vsetín nedočkal.

Do prostředního dějství vstoupili hosté početní výhodou, která ještě dobíhala ze závěru třetiny první, ale zbylých sedmaosmdesát vteřin vyrovnání nepřineslo. Pokračoval tak marný boj vsetínských střelců s brankářem Šrámkem, jenž spolehlivým výkonem držel hubený náskok svého mužstva. Vsetín byl nejblíže vyrovnání v další početní výhodě, kterou zahrával v polovině utkání, několik slibných pokusů však domácí obrana dokázala odrazit. Po ubránění vsetínské přesilovky se otěží utkání ujmuli hráči Nového Jičína. Domácí se postupně vypracovali k herní převaze a v útočném pásmu byl hráčů v modrých dresech plný led. V čase 34:40 přinesl tlak Nového Jičína první ovoce, odražený kotouč se dostal do mezikruží, kde si pro něj sjel exvsetínský obránce Michal Žák a střelou do levého rohu Plškovy brány vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. O necelé tři minuty už šel Nový Jičín do tříbrankového trháku, obránci Vsetína nechali až příliš prostoru pro Robina Gebauera, jenž překonal bezmocného Plška počtvrté.

V úvodu závěrečného dějství se hostům podařilo vykřesat naději, když využili přesilovou hru, Ondřej Slováček dokonale zužitkoval přihrávky od Mikšovského – 2:4. Vsetínský nádech však zpomalil Adam Uhlár, zelenožlutí totiž znovu chybovali v rozehrávce, čímž dostali do kombinace Kabeláče s Gebauerem, právě tito hráči připravili možnost autorovi páté branky. Vsetínským mohla naději vrátit dvojnásobná početní výhoda, ta však byla přerušena faulujícím Ambruzem, i tak se se Valaši dočkali třetího zářezu, Kolařík v útočném výpadu poslal puk na Ondřeje Slováčka a hostující mladík znovu neměl problém trefit odkrytou klec. Vsetín znovu vycítil šanci dotáhnout se na domácí celek, drtivý tlak však brzdil skvělými zákroky brankář Šrámek. Hosté, podporování velkou skupinou svých příznivců, se kontaktu nedočkali, protože faulu se dopustil Štrbík a v přesilové hře se Novému Jičínu podařilo přiblížit na dosah tří bodů, šestou branku domácích přidal Jakub Ižácaký a se Vsetínem bylo zle. Hosté však přeci jen ještě neskládali zbraně, v čase 59:18 překonal Šrámka kapitán Vaněk, jenže ani následná power play už Vsetínu nepomohla.

Nový Jičín tak slaví cennou výhru a Vsetín minimálně do soboty opouští první místo. Navíc, přišli trenéři i o Adama Mikšovského, jenž ve třetí třetině utrpěl zásah hokejkou do oka. Vsetínský útočník byl po zápase převezen sanitkou do Frýdku-Místku, kde se nachází speciální oční oddělení. O stavu vsetínského hráče budeme informovat.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Od nás špatný zápas. Nehráli jsme vůbec, jak jsme chtěli. Neplnili jsme věci, na kterých jsme se domlouvali, a hlavně naše obranná činnost byla velmi špatná. V poslední třetině, kdy jsme stáhli hru na tři pětky a v podstatě honili náskok soupeře, tak hra měla aspoň život, náboj a dalo se na to dívat. Bohužel už bylo všechno pozdě. Musíme v sobotu navázat na poslední třetinu, mít minimálně takové nasazení, chuť do hry a věci, které chceme a trénujeme. Pokud bude každý hrát, jak chce a jak ho napadne, tak se nikam neposuneme ani nezlepším. My se zlepšovat chceme a věřím, že budeme hrát lepší hokej. Věřím, že se do budoucna zlepšíme a lidem, kteří za námi jezdi, tak se odvděčíme zlepšenou hrou i výsledkem.“