Brněnská Kometa byla nad síly starších dorostenců

Radek Bařina • 23.10.2009

Důležité body v přetahované o čtvrtou až šestou příčku tabulky, ztratili starší dorostenci. Na ledě brněnské Komety se jim nepovedl zejména vstup do zápasu, díky čemuž prohráli první dějství 3:0. V úvodu druhé třetiny sice vykřesal plamének naděje Kozák, domácím se ho ovšem o dalších 7 minut později povedlo sfouknout, když se trefil Touška. Šanci na reparát budou mít mladí Valaši již v sobotu, kdy na vlastním ledě přivítají Třinec.

- 15.kolo pá 23.10.17:00
HC Kometa Brno
4:1(3:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Touška, 18. Ondrášek, 20. Krejčiřík (Touška), 31. Touška - 24. Kozák (Tyralík). Rozhodčí: Blecha - Novák, Samuel. Vyloučení: 13:5 (navíc Crhák (KOM) a Kajaba (VSE) oba 10 min). Využití: 1:1. Diváci: 57. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
HC Kometa Brno: Barus - Bilčík, Dujsík, Koukal, Šidák, Krejčiřík, Dittrich - Pospíšil, Horehleď, Ondrášek, Čtvrtníček, Beránek, Fúzik, Touška, Crhák, Boček, Fusek.
VHK ROBE Vsetín: Dohnálek - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Báchor - Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Podešva, Slováček, Kozák, Pešat, Klimek, Kajaba.

Do utkání vstoupili bez pohyby lépe hosté, ale již v 1. minutě naskočilo na led příliš mnoho hráčů a tak následovala přesilová hra pro Kometu. Jenže to byl Vsetín, kdo měl tlak a to se projevilo jak v počtu šancí, tak i v počtu vyloučených na straně Komety. Přestože měli hosté ze Vsetína několikrát početní výhodu a s ní i několik obrovských šancí, nedokázali je přeměnit v branky. Vše končilo na výborném Barusovi, všichni valašští kanonýři odešli s prázdnou. I mimo přesilové hry byl Vsetín aktivnější a nebezpečnější. O tom svědčí dva brejky do kterých se v polovině prvního dějství dostal Jiří Kozák. Při druhém brejku si domácí obrana pomohla opět nedovoleně a dala tak hostům opět více prostoru na kombinaci. Ovšem Hurtík se se svou tvrdou střelou neprosadil a ani Podešvova individuální akce na pravé straně nepřinesla úspěch. Až od 10. minuty začala hrát i Kometa. Fuskův průnik a následná nahrávka sice nenašli odezvu, ale v čase 9.32 se mohli domácí radovat. Filip Ondrášek si u mantinelu přehodil kotouč z pravé na levou stranu, prosmýkl se kolem svého obránce a přesnou přihrávkou našel nepokrytého Jakuba Toušku, který nekompromisně vymetl pravou šibenici. O necelé tři a půl minuty později se Filip Ondrášek sám zapsal do listiny střelců, když po rychlé akci propálil hostujícího brankáře. A tečku za první třetinou provedl v čase 16.27 Jakub Touška a Filip Krejčiřík, když první zmíněný zachytil kotouč na útočné modré a střílenou nahrávkou jej zamířil pravě na Filipa Krejčiřík, který ji nádherně ztečoval za Dohnálkova záda. Vsetínu tak Kometa odskočila na rozdíl tří branek již v prvním dějství.

Do druhého dějství vstoupili opět aktivněji hosté a tentokrát se jim podařilo i skórovat. Přestože Barus opět čaroval a předvedl pár neuvěřitelných zákroků, Jiří Kozák využil přesilové hry. Nejprve si po pěkné kombinaci sjel do levého kruhu a vystřelil. Kotouč se od brankáře odrazil zpět na jeho hokejku a on již neměl problém jej protlačit kolem betonu přímo do sítě. I ve druhé části pokračoval hlavní arbitr v trestání přestupků a tak byla málokdy k vidění hra v normálním počtu hráčů. V čase 30.33, když se hrálo 4 na 4 zbyteně povolily nervy Davidu Tyralíkovi a ten ihned obdržel dvě minuty za pošťuchování po odpískání. Nabízenou příležitost se podařilo proměnit i Kometě, když po pěkné kombinaci s obráncem si sjel až před bránu Jakub Touška a forhendovm blafákem zvýšil již na 4:1. Do konce třetiny hrál Vsetín ještě dvě přesilové hry, ale Kometa si za tohoto stavu již utkání hlídala a soustředila se na obranu.

V posledním dějství byla k vidění hlavně obrana. Kometa se již nikam netlačila a spíše čekala na chyby soupeře. Přečíslení sice přišla, ale gólový efekt neměla. I Vsetínu se podařilo několik vydařených akcí, ale s přibývajícím časem jich ubývalo. David Tyralík mohl odčinit svoji chybu ze druhé třetiny, když se po perfektní nahrávce do jízdy dostal do samostatného úniku. Ovšem Vsetínské trable měli dnes formu v podobě brněnského gólmana. Barus i tentokrát nezaváhal a vykryl tuto obrovskou šanci. Další šanci na zkorigování skóre měl Vsetín po vyloučení domácího kapitáná. Dostal totiž výhodu dvou hráčů v poli. Brnu však obrana vyšla opět na výbornou, obzvláště pak individuální akce Jakuba Toušky, který podržel kotouč dobré půl minuty. Do konce se tak kromě dalších vyloučení již nic zajímavého nestalo. Vsetín odehrál posledních pár minut spíše odevzdaně a Kometa si tak na své konto připisuje další tři body.

Milan Vlk (trenér Brna): Přestože jsme měli mnoho vyloučení, tým odvedl maximum a každý hráč v něm také. Chtěl bych za to klukům poděkovat a poblahopřát.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): Pro nás stále stejná písnička. My hrajeme a soupeř střílí branky. Z vyložených šancí, z nájezdů branky nedáme. Zápas, kde venku prohráváte o tři branky otočíte jednou za sezónu. Kometu navíc opět vynikajícím způsobem podržel Barus.