Bitvu v Olomouci rozhodli starší dorostenci až v samostatných nájezdech

Václav Trávníček, Miroslav Fantal • 18.09.2010

Třetí víkendové dvoukolo extraligy zakončili vsetínští starší dorostenci utkáním v Olomouci. Jestliže páteční duel Valachů s Vítkovicemi našel rozuzlení v prodloužení, sobotní bitvu na Hané rozhodly až samostatné nájezdy. Rozhodující penaltu proměnil útočník Ondřej Slováček, který tak rozhodl o tom, že bonusový bod navíc si připsali právě hokejisté Vsetína.

ESD - 6.kolo so 18.9.
HC Olomouc
2:3sn(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kunce (Zítka), 21. Hes (Novotný, Kebza) - 32. Janeba (Slováček, Pokorný), 38. Žák (Slováček, Pelc), rozhodující sam. nájezd Slováček. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 29:49. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Olomouc: Lukáš – Schejbal, Škůrek, Vondra, Ziegler, Paksi, Jirák, Novotný, Kebza, Kunce, Peštuka, Jergl A., Hánl, Ostřanský, Spěvák, Zítka, Hes.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Žák, Pelc, Báchor, Gajdoš, Hradil, Štědrý, Galia, Slováček, Daněk, Ptáčník, Janeba, Tobola, Štrbík, Stodůlka, Pokorný, Kohout, Neuwirth, Kývala, Brida.

V první pětiminutovce se soupeři jen oťukávali. První velká příležitost přišla v sedmé minutě. Domácí Jiří Hes se objevil sám před Kohnem, ale netrefil puk. O tři minuty později se už tábor Hanáků radoval. Jindřich Zítka našel před bránou volného Daniela Kunceho, který nadvakrát poslal kotouč do horního růžku.

Po vstřelené brance narostla Kohoutům křídla a hosté se měli co ohánět. Ale mohli to být právě oni, kdo udeří. Ve třinácté minutě dostal Josef Daněk puk před Lukáše, ale přestřelil. Vsetínští mohli vyrovnat dvě minuty před pauzou. Ondřej Slováček přesným pasem vybídl k zakončení Martina Ptáčníka. Ten ovšem jeho nabídkou pohrdl.

Druhá část začala lépe pro domácí. Ti se hned v její první minutě dostali do dvoubrankového vedení. Jiří Hes si položil Kohna a pod tělem vsetínského gólmana poslal kotouč za brankovou čáru. Hanáci měli utkání pod kontrolou až do jednatřicáté minuty. To se v přesilové hře přesně do horního růžku Lukášovy branky trefil Jaroslav Janeba.

Hosté najednou začali vládnout hřišti. Kohouti své jednobrankové vedení drželi až do osmatřicáté minuty. V přečíslení tři na dva se střelou do horní poloviny prosadil Michal Žák. Nerozhodný stav panoval i po čtyřiceti minutách.

Úvod třetí třetiny se odehrál v bojovém duchu. Obě mužstva se snažila co nejrychleji vstřelit rozdílovou branku. K té měli blíže hosté, kteří si ale naštěstí pro domácí nevěděli rady s výborným Lukášem.

V 54. minutě vytvořil domácí gólman neuvěřitelnou chybu, kterou nedokázali Vsetínští využít. Vzápětí ale svůj čin napravil, když vychytal samostatný nájezd. V posledních minutách třetí části měli hosté možnost dlouhé přesilové hry. Ani tu ale nevyužili, a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení měli více ze hry Vsetínští, kteří měli výhodu přesilové hry. Rozhodnout mohl Michal Žák, který od modré trefil břevno. Branky se však diváci nedočkali.

Rozhodnutí tak muselo padnout v nájezdech. Ve třetí sérii se jako jediný z šestice hráčů trefil vsetínský Ondřej Slavíček a připsal tak svému týmu bonusový bod.

Luděk Konopčík (trenér Olomouce): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, první třetina byla jasně v naší režii. Bohužel jsme ji vyhráli jen 1:0. Na začátku druhé třetiny jsme zvýšili, ale potom jsme z nepochopitelného důvodu přestali hrát. Po první obdržené brance hosté převzali iniciativu a byli lepší.“

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Zápas se mi hodnotí dobře, protože vezeme z horké půdy v Olomouci dva body. Uhráli jsme první prodloužení v sezóně. Ve vyrovnanosti soutěže je každý bod dobrý a možná se na konci ukáže, jak to bylo dnes důležité. Zápas jsme začali špatně, špatně jsme bruslili, neměli jsme nasazení. Hodně nám pomohla kontaktní branka na 2:1. Pak jsme se do toho dostali. Olomouc jsme začali přehrávat a v nájezdech už je to jen loterie.“